Автор Гілка: PulseAudio  (Прочитано 22784 раз)

Відсутній modeus

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
  • openSUSE 11.4
Re: Pulse Audio
« Відповідей #30 : 2010-05-20 15:10:52 »
Цитата
Мінус: тепер звук працює одночасно лише в одній програмі
Це не ваше повідомлення?

Думаєте це через звуковий драйвер?
Expectavimus lucem... Et esse tenebrae

Відсутній Code_Warrior

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • OpenSuse 11.2
Re: Pulse Audio
« Відповідей #31 : 2010-05-20 17:03:01 »
Цитата
У гілці main дистрибутивів, напевно, є. Вас ніхто ним не заставляє користуватись.
Ні. Немає. І ніхто його не використовує, бо лише вам "пощастило" і він у вас працює. Всім іншим - користувачам, розробникам дистрибутивів та навіть власне розробнику РА - ні його глюки ні функціональність не потрібна.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Pulse Audio
« Відповідей #32 : 2010-05-20 17:09:45 »
Цитата
Навіщо вам шум комп’ютера, якщо DVD-програвач
І що кожен обов’язково має купляти DVD-програвач, щоб кілька фільмів за місяць переглянути? Я вам те ж можу запропонувати купити собі звукову карту, де буде нормально працювати Pulse Audio
Ви знаєте таку? Підкажіть, будь ласка, а то я не знаю жодної.
Цитата
Цитата
У вас на комп’ютері живуть привиди, які запускають FF з тридцятьма вкладками, які тут же починають відтворювати звук?
Уявляєте, трапляються сайти з вбудованими звуковими файлами, які починають відтворюватись після завантаження сторінки. Мені це не дуже подобається, але це так дійсно є
Здається у FF таке називається adblock. Ви користувач vkontakte? Є декілька рецептів повного вимикання звуку з Firefox.
Цитата
Цитата
Та я краще просто натисну клавіатурне скорочення для зниження рівня звуку у відповідній програмі. В чому перевага?
І для браузерів є клавіатурні скорочення для регулювання гучності?
У браузерів є така штучка як повзунок гучності у додатку, який відтворює звук. А у PA є клавіатурні скорочення для зменшення гучності у окремій програмі? А якщо у браузері декілька сторінок зі звуками, у PA є спосіб змінити гучність на кожній з них окремо? Єдине, що спадає на думку, це стеження за фокусом. Але його так і не реалізовано: я ж кажу вам — розробку PA припинено.
Цитата
Цитата
До речі, ні у Kubuntu, ні у Milestone openSUSE PA вже немає у типовій конфігурації
У гілці main дистрибутивів, напевно, є. Вас ніхто ним не заставляє користуватись. Хоч взагалі звук відключайте :)
Звичайно, що є, без нього не працюватиме звук у програмах GNOME.

У гілці main є Apache. Ви вже його встановили на свій робочий комп’ютер? То можете не встановлювати, можна взагалі працювати без інтернету.

Сподіваюся аналогія зрозуміла?  ;)

Я не наполягаю, що PA не потрібен (Леннарт у свій час чудово зіграв на реваншистських настроях у спільноті GNOME і тепер ця стільниця просто зобов’язана його встановлювати). Я наполягаю на тому, що він не потрібен для роботи звичайної стільниці Linux — в ній звук працює і без PA і працює краще, ніж з ним.

На завершення дискусії пропоную адептам PA неперервно послухати музику півгодини, а потім (якщо вам все здасться чудовим) подивитися на вивід команди sudo grep ratelimit /var/log/messagesВеликі значення ~40 — це оті самі затинання. Якщо в принципі по барабану, що там відригують гучномовці, — затинання нормальна справа, з незначним споживанням пам’яті та часу процесора (хоча на серйозній передискретизації PA жере у мене на E4500 майже одне ядро) можна змиритися. Якщо ні — PA варто вилучити.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній case0lc

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 310
  • Карма: +0/-0
Re: Pulse Audio
« Відповідей #33 : 2010-05-21 12:52:17 »
Цитата
Ви знаєте таку? Підкажіть, будь ласка, а то я не знаю жодної.
Знаю. В мене стандартна SB Audigy. Все працює, за винятком warcraft, де звук починає відтворювмтись з затримками. Але це ж віндовс-програма, так що тут розробники Pulse Audio не винні.
Цитата
Здається у FF таке називається adblock
В ручну фільтри в adblock вносити? Я краще мікшером Pulse Audio скористаюсь.
Цитата
А у PA є клавіатурні скорочення для зменшення гучності у окремій програмі?
В kmix, наприклад, є
Цитата
На завершення дискусії пропоную адептам PA неперервно послухати музику півгодини, а потім (якщо вам все здасться чудовим) подивитися на вивід команди:

sudo grep ratelimit /var/log/messages

Великі значення з'являються і без відтворення будь-якої музики. Так що цей ваш тест некоректний

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Pulse Audio
« Відповідей #34 : 2010-05-21 13:16:28 »
Цитата
Ви знаєте таку? Підкажіть, будь ласка, а то я не знаю жодної.
Знаю. В мене стандартна SB Audigy. Все працює, за винятком warcraft, де звук починає відтворюватись з затримками. Але це ж віндовс-програма, так що тут розробники PulseAudio не винні.
Якщо без нього працює без затримок, то винні. Немає «розробників» у PA, фактично, один розробник. Почитайте списки змін, там все чітко видно.
Цитата
Цитата
Здається у FF таке називається adblock
В ручну фільтри в adblock вносити? Я краще мікшером PulseAudio скористаюсь.
Ваша справа.
Цитата
Цитата
А у PA є клавіатурні скорочення для зменшення гучності у окремій програмі?
В kmix, наприклад, є
Поділитеся? Тільки так, щоб саме у окремій програмі.
Цитата
Цитата
На завершення дискусії пропоную адептам PA неперервно послухати музику півгодини, а потім (якщо вам все здасться чудовим) подивитися на вивід команди:

sudo grep ratelimit /var/log/messages

Великі значення з'являються і без відтворення будь-якої музики. Так що цей ваш тест некоректний
[/quote]
У мене не з’являються, отже, думаю, таки коректний. Такі повідомлення свідчать про те, що PA не встигає передискретизувати і змішати звукові дані і просто їх пропускає. Іноді система намагається потім наздогнати звук і відтворює його з пришвидшенням. Зрештою, сам Леннарт цього не заперечує. Він стверджує у своїй останній статті, що користувачеві байдуже. Так от, мені не байдуже.
« Змінено: 2010-05-21 13:17:02 від yurchor »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній case0lc

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 310
  • Карма: +0/-0
Re: Pulse Audio
« Відповідей #35 : 2010-05-21 16:19:59 »
Таких повідомлень в systemlog з'являється вього кілька штук за місяць. Та й ті можуть бути зв'язані з активною роботою вінчестера, тобто з високим iowait. Тому все скидати на некоректну роботу  Pulse Audio буде не зовсім правильно.
Де можна побачити таку статиску, що Pulse Audio у всіх не працює? Можливо це стосується тільки вашої звукової карти.
Цитата
В kmix, наприклад, є

Поділитеся? Тільки так, щоб саме у окремій програмі
Викликаємо контекстне меню на каналі, вибираємо "Налаштувати скорочення"

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Pulse Audio
« Відповідей #36 : 2010-05-21 17:32:16 »
Таких повідомлень в systemlog з'являється вього кілька штук за місяць. Та й ті можуть бути зв'язані з активною роботою вінчестера, тобто з високим iowait. Тому все скидати на некоректну роботу  Pulse Audio буде не зовсім правильно.
Де можна побачити таку статиску, що Pulse Audio у всіх не працює? Можливо це стосується тільки вашої звукової карти.
Приклади:
http://forum.ubuntu.ru/index.php?topic=69589.0
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1313253
http://www.ubuntumini.com/2009/09/fix-most-audio-problems-remove.html

Це лише з одного дистрибутива. Чи ви вважаєте, що ці сторінки було створено ентузіастами-пульсоненависниками?

До речі, у мене PA працює (зрештою, це не риба, щоб міряти її свіжість чи придатність), але воно працює гірше за варіант, у якому PA взагалі немає, а надії на покращення майже немає. Якщо Red Hat вклала у це пару сотень тисяч, нехай переконують своїх клієнтів у тому, що це потрібно, — на комп’ютері типового користувача PA без додаткового налаштування у кращому випадку просто займає пам’ять і процесор, а у гіршому — додає складних і малозрозумілих проблем.

Все можна вирішити дуже просто: виключити PA з типового комплекту програм. Нехай ті, кому він потрібен, встановлять його і користуються перевагами, якщо такі для них є. FF ж не встановлюється з усіма можливими додатками одразу, Opera не пхає всі віджети до комплекту, а MS не вважає Office частиною комплекту Windows?
Цитата
Цитата
В kmix, наприклад, є

Поділитеся? Тільки так, щоб саме у окремій програмі
Викликаємо контекстне меню на каналі, вибираємо "Налаштувати скорочення"
Ага. Змінюється звук у всіх програмах одразу. Тоді вже краще: «наводимо вказівник на гучномовець у лотку, крутимо коліщатко миші». Скорочення для окремої програми немає: вам у GNOME доведеться відкривати меню аплету і змінювати гучність для програми (дуже інтуїтивно зрозуміло — майже ніхто цього просто не робитиме).

Edit:
Ну, і свіжина:
https://tango.0pointer.de/pipermail/pulseaudio-discuss/2010-May/007091.html
https://tango.0pointer.de/pipermail/pulseaudio-discuss/2010-May/007171.html

Canonical в черговий раз випустила треш, з якого доведеться або вилучати PA, або встановлювати сторонні пакунки з PPA. Якщо чайники з дистрибутива для чайників не можуть це вже вчетверте налаштувати, що вже казати про звичайних користувачів дистрибутива.
« Змінено: 2010-05-21 17:53:46 від yurchor »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній case0lc

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 310
  • Карма: +0/-0
Re: Pulse Audio
« Відповідей #37 : 2010-05-22 15:38:14 »
За наведеними вами посиланнями обговорюється проблеми зі звуковими від VIA або з роботою Skype. До введення Pulse Audio можна було такі ж самі теми знайти, які стосуються, взагалі, роботи звукових драйверів. Може тоді давайте і звук типово виключимо в усіх дистрибутивах, xorg викинемо - проблем буде набагато менше. Поки повноцінної заміни Pulse Audio немає - викидати його з дистрибутивів не потрібно
Цитата
MS не вважає Office частиною комплекту Windows
В windows якраз таки є можливість регулювання гучності окремих програм, в linux без Pulse Audio немає
Цитата
Ага. Змінюється звук у всіх програмах одразу. Тоді вже краще: «наводимо вказівник на гучномовець у лотку, крутимо коліщатко миші». Скорочення для окремої програми немає
Ще раз спеціально для вас пояснюю, як це робиться: відкриваємо, наприклад, amarok i kmix, у вікні kmix вкладка "Playback Streams", права клавіша на "Amarok: Audio Stream", вибираємо "Налаштувати скорочення", виставляємо потрібну нам комбінацію клавіш. Все працює, навіть, якщо закрити Amarok, а потім знову його відкрити і, навіть, якщо KDE не запущене (зараз у мене fluxbox)

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Pulse Audio
« Відповідей #38 : 2010-05-22 15:58:14 »
За наведеними вами посиланнями обговорюється проблеми зі звуковими від VIA або з роботою Skype. До введення Pulse Audio можна було такі ж самі теми знайти, які стосуються, взагалі, роботи звукових драйверів. Може тоді давайте і звук типово виключимо в усіх дистрибутивах, xorg викинемо - проблем буде набагато менше. Поки повноцінної заміни Pulse Audio немає - викидати його з дистрибутивів не потрібно
Цитата
MS не вважає Office частиною комплекту Windows
В windows якраз таки є можливість регулювання гучності окремих програм, в linux без Pulse Audio немає
Цитата
Ага. Змінюється звук у всіх програмах одразу. Тоді вже краще: «наводимо вказівник на гучномовець у лотку, крутимо коліщатко миші». Скорочення для окремої програми немає
Ще раз спеціально для вас пояснюю, як це робиться: відкриваємо, наприклад, amarok i kmix, у вікні kmix вкладка "Playback Streams", права клавіша на "Amarok: Audio Stream", вибираємо "Налаштувати скорочення", виставляємо потрібну нам комбінацію клавіш. Все працює, навіть, якщо закрити Amarok, а потім знову його відкрити і, навіть, якщо KDE не запущене (зараз у мене fluxbox)
Гаразд. Значить я не дарма витрачаю на нього свій час.  ;)

Шантажувати користувачів оцим: «а інакше взагалі нічого не буде» з 2% ринку, — можуть лише ідіоти. Ви не навели жодних прикладів того, що користувачі пищать від задоволення, коли користуються PA, але мої приклади розкритикували. Ну, що ж... Буду вважати, що і не хотів нікого ні у чому переконувати.  :)

P.S. У мене у 4.3 такої вкладки ще немає. Можливість регулювати звук є у кожній програмі, яка його відтворює (мене шокує, що ви досі цього не помічали). PulseAudio пишеться разом.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній case0lc

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 310
  • Карма: +0/-0
Re: Pulse Audio
« Відповідей #39 : 2010-05-23 14:00:55 »
Так часто трапляється, що на форумах часто пишуть про проблеми і те, як їх вирішити. А ви хочете, щоб щасливі користувачі PulseAudio всі форуми забили своїми схвальними повідомленнями...
Цитата
Можливість регулювати звук є у кожній програмі, яка його відтворює
Не у кожній є, а якщо і є, то немає клавіатурних скорочень
Цитата
PulseAudio пишеться разом
Назву теми треба виправити

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Pulse Audio
« Відповідей #40 : 2010-05-23 14:17:24 »
Назву теми треба виправити
Виправив.

Відсутній tarasian666

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 464
  • Карма: +0/-0
  • нульовий біт це також біт
Re: PulseAudio
« Відповідей #41 : 2010-05-27 11:34:13 »
Колись вирішив спробувати то пульсуюче аудіо чудо, - поплювався, видалив через 15 хвилин бо не знайов застосування, а з часом звук зник.

Користуюсь альсою та джеком - жодних нарікань.
От такі програми типу qtractor (idjc, guitarix, rakarrack і тд) використовує саме jack, а не pulseaudio.

В мене система 7.1, кожним окремим динаміком, навушником, дозволяє керувати alsa.
В "кедах" здається в кожній програмі можна налаштувати клавіатурні скорочення.
Якщо хочеться диковинки, типу музика в задніх динаміках, а в передніх, наприклад, ввімкнута гітара - тикаю "джеками".

Звук через jack не затинається, можу навіть накладати "рільтаймові" ефекти на ту ж гітару і тд. (Звичайно якщо звукова дозволяє, проте зараз інтегровані так вміють)

Керувати гучністю месенджера чи ще якоїсь зарази - не бачу потреби. Решта, саме програми для аудіо, мають в собі регулятор гучності.
Kernel alive - куди поділи цю "фразу" в новому ядрі?

Відсутній case0lc

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 310
  • Карма: +0/-0
Re: PulseAudio
« Відповідей #42 : 2010-05-28 13:22:55 »
Цитата
От такі програми типу qtractor (idjc, guitarix, rakarrack і тд) використовує саме jack, а не pulseaudio.
А ви не розрізняєте для чого призначене PulseAudio, а для чого jack? PulseAudio - для повсякденного використання, а jack - для професійної роботи зі звуком.
Цитата
В "кедах" здається в кожній програмі можна налаштувати клавіатурні скорочення.
Розробники KDE з вами не погодяться. Почитайте,  наприклад, новину про вихід Fedora 13

Відсутній tarasian666

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 464
  • Карма: +0/-0
  • нульовий біт це також біт
Re: PulseAudio
« Відповідей #43 : 2010-05-28 14:42:38 »
для повсякденного використання можна і обійтись без pulseAudio (я ж обходжусь)

Цитата
Розробники KDE з вами не погодяться. Почитайте,  наприклад, новину про вихід Fedora 13
розробники KDE чи федори?
Kernel alive - куди поділи цю "фразу" в новому ядрі?

Відсутній case0lc

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 310
  • Карма: +0/-0
Re: PulseAudio
« Відповідей #44 : 2010-05-28 16:45:45 »
Цитата
для повсякденного використання можна і обійтись без pulseAudio
Звичайно, можна. Ще можна обійтись, взагалі, без звуку. Не всі користуються програмами для обробки звуку, слухають музику чи дивляться фільми
Цитата
розробники KDE чи федори?
Будь-який популярний дистрибутив візьміть. Скрізь буде помітна інтеграція KDE з PulseAudio