Автор Гілка: Перемикач мови у Mandriva 10.2 в консолі (проблема  (Прочитано 2052 раз)

Відсутній PAL

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 317
  • Карма: +0/-0
  • Just linux admin
У Mandriva 10.2 у консолі (текстовій, НЕ xterm) є проблема. При перемиканні на іншу мову нічого не вводиться й назад перемикатися не бажає.

Після дослідження знайшовся фікс. Ліземо до

/usr/lib/kbd/keymaps/i386/include

та шукаємо, що ми використовуємо як перемикач (можна уточнити у /etc/sysconfig/keyboard)

У знайденому файлику потрібно добавити (попередньо разпаковавши, зрозуміло) такуж строку, що вже є, але у самому початку дописати altgr. ТОбто, наприклад для Right Win:

rwin_toggle.inc:

# Right windows toggle modes
keycode 126 = AltGr_Lock

Треба добавити:
altgr keycode 126 = AltGr_Lock

Ці діячі "забули", що після перемикання коди клавіш зміняться

Відсутній btr

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 653
  • Карма: +0/-0
Потребую уточнення. Натискаю ctrl-shift-2 і переходжу у текстову консоль. Перемикання клавіатур працює, кирилиця вводиться, назад на англійську повертається. Чи це не той випадок?

Відсутній PAL

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 317
  • Карма: +0/-0
  • Just linux admin
Не той (той - якщо alt-ctrl-F1, F2, etc ;) з X-серверу). Зрозуміло, проблеми немає, якщо до консолі чіплятися через ssh/telnet - сидіти треба за клавіатурою машини та НЕ в X-ах

Я ставив Mandriva 10.2 (вона же 2005) з дистру від Lafox.net. Проблема була як для x86, так й для x86-64. Лікується наведеним способом. Можливо, Ви користуєтесь Mandriva 2006 - там я ще не перевіряв.


Відсутній btr

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 653
  • Карма: +0/-0
Так, в мене 2006. Таких виправлень там немає, проте є інші проблеми. Якщо не встановлювати ікси, то в консолі злітає кирилиця, наприклад, після запуска drakconf. Я повідомляв розробникам, проте буду вдячний вам за допомогу, якщо перевірите в себе і знайдете рішення. Та й з розробниками в такому випадку спілкуватися приємніше буде.

Відсутній PAL

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 317
  • Карма: +0/-0
  • Just linux admin
Після Нового року. Як з Києва дистр приїде та я просплюся  ;D