Автор Гілка: Aqualung - заміна XMMS  (Прочитано 6202 раз)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3741
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Aqualung - заміна XMMS
« : 2004-09-07 13:19:58 »
Aqualung - це програвач музики, подібний на XMMS, FreeAmp та WinAmp. Він використовує GTK2 для відображення інтерфейсу. Розробники цього програвача в першу чергу напирають на якість відтворення звуку. Наприклад він вміє програвати одну пісню нарізану шматками, які до того ж по різному закодовані, без непотрібних пауз чи тріску. Підтримуються формати FLAC (Free Loseless Audio Codec), Ogg, MPEG * (MP3 також), MOD, та багато інших, з високою якістю програвання, принаймні не гіршою ніж у XMMS. Для виводу можна використовувати Jack, ALSA, OSS. Перекодування між різними частотами дискретизації відбувається з дуже вискою якістю - на рівні 96% від теоретично можливої. Також підтримуються додатки LADSPA, які мають різноманітну функціональність. Підтримуються такі режими програвання - нормальне, повторювання пісні, повторювання списку пісень, випадкове програвання. Керування списком програвання зроблено у стилі FreeAmp.

http://aqualung.sourceforge.net/
[Fedora Linux]

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Aqualung - заміна XMMS
« Відповідей #1 : 2004-09-07 16:30:31 »
Привіт,

Чи хто-небудь знає щось таке для лінакса, що грає AC3 файли. AC3 це по-суті звуковий канал MPEG4 (Dolby).

Відсутній Dark_Elf

  • Новачок
  • *
  • дописів: 18
  • Карма: +0/-0
  • Wazup!!!
Re: Aqualung - заміна XMMS
« Відповідей #2 : 2004-09-07 17:04:26 »
Привіт,

Чи хто-небудь знає щось таке для лінакса, що грає AC3 файли. AC3 це по-суті звуковий канал MPEG4 (Dolby).

Audio Compression 3 (ac3). В теорії повинен mplayer грати.
Або для xmms:

http://freshmeat.net/projects/xmms-a52dec/

xmms-a52dec is a plugin that allows xmms to play A52/AC3 files using liba52. You will require the a52dec package (http://liba52.sourceforge.net/) in order to use this plugin. A52/AC3 files can be extracted from a DVD, or downloaded from the internet.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3741
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Aqualung - заміна XMMS
« Відповідей #3 : 2004-09-07 17:05:57 »
mplayer вміє. mplayer-ом можна перекодувати у WAV чи MP3. Але не знаю, чи видаються всі можливі канали (напевно що ні).
[Fedora Linux]

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Aqualung - заміна XMMS
« Відповідей #4 : 2004-09-07 17:43:23 »
mplayer вміє. mplayer-ом можна перекодувати у WAV чи MP3. Але не знаю, чи видаються всі можливі канали (напевно що ні).
Ні перекодовувати мене не цікавить. ac3 кращий формат за mp3, просто програвати. Спробую mplayer. Дякую.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Aqualung - заміна XMMS
« Відповідей #5 : 2004-09-08 13:50:01 »
mplayer ще й тим добрий, що його поведінку можна скриптувати за всіма правилами Unix way. Пам'ятаю, як на перлі робив йому непоганий shuffle... Ще якби був до нього info-pipe і сокет для пакетного керування -- ціни б йому не було.

Відсутній Andrij Roj

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 52
  • Карма: +0/-0
  • Мені подобається Linux
Re: Aqualung - заміна XMMS
« Відповідей #6 : 2004-09-16 01:37:18 »
Стикнувся з кодеками (в т.ч. і АС-3), коли треба було дивитись DVD диск. Під вікнами довго мучився, а потім виявилось що mplayer це все спокійно відтворює. Ось тільки меню не задіюється.

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Aqualung - заміна XMMS
« Відповідей #7 : 2004-09-16 10:10:53 »
Стикнувся з кодеками (в т.ч. і АС-3), коли треба було дивитись DVD диск. Під вікнами довго мучився, а потім виявилось що mplayer це все спокійно відтворює. Ось тільки меню не задіюється.
Я тільки коли це прочитав зрозумів, що я написав дурницю і питав зовсім не те, що хотів дізнатися.... :(

Мене насправді цікавив формат AAC (advanced audio coding). Тому що, насправді, AC3 це частина специфікацій MPEG2, а AAC  -- це із специфікацій MPEG4. І те, і інше -- це Dolby. Тобто, зрозуміло, що будь-що, що програє DVD повинно грати і AC3, але з AAC поки-що не так (пізніше має бути те-ж саме -- DVD consortium вже затвердив ААС для наступного покоління стандарту ДВД).

Часто ААС має розширення *.m4a

Відсутній Andrij Roj

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 52
  • Карма: +0/-0
  • Мені подобається Linux
Re: Aqualung - заміна XMMS
« Відповідей #8 : 2004-09-21 05:41:21 »
На жаль, пане Дмитро, з ААС не стикався.
Але оскільки пішла розмова в мультимедійному руслі, то може хто підкаже, якою програмою можна перетворювати DVD диски, чи просто *.vob-файли  у файли формату *.avi, *.mpeg, приблизно так, як це робить FlasKMPEG  і подібні. Бажано, щоб і швидкість була краща.
Дякую.

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Aqualung - заміна XMMS
« Відповідей #9 : 2004-09-21 08:23:59 »
якою програмою можна перетворювати DVD диски, чи просто *.vob-файли  у файли формату *.avi, *.mpeg,
Є така штука: http://ffmpeg.sourceforge.net/ На лінаксі я нею не користувався, але Маківський порт працював більш-менш.
Загалом конвертування ДВД це марудкий процес. Кожен VOB файл з себе являє кілька змішаних (як кажуть muxed) потоків - може бути кілька відео каналів (angles в ДВД), кілька різних мов ДВД, і кілька різних потоків суб-титрів. Це все треба розліпити і розтягнути по різних файлах (demuxe), а потім зліпити (muxing) докупи кілька з цих потоків -- AVI може мати тільки один відео-канал і один канал звуку (мається на увазі "двохканальний" канал - один стереосигнал, не знаю чи підтримує AVI  звук 5.1).

Ще при цьому може виникнути питання про те як прибрати цифровий захист (CSS) чи аналоговий (Macromedia) оскільки ні mpeg, ні AVI не підтримують ні того ні іншого. Очевидно, якщо на ДВД чи в ВОБ файлі присутній якийсь захист, виникає питання про законність перенесення потоків з таких файлів на диск.

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Aqualung - заміна XMMS
« Відповідей #10 : 2004-09-21 08:57:13 »
...конвертування ДВД це марудкий процес...
До вже сказаного теж треба додати, що AVI/DivX -- це MPEG4 формат (правда, як завжди, зіпсований майкрософтом) а ДВД/ВОБ файли -- це MPEG2. Тобто, їх ще треба перекодувати (спочатку роз- потім за-). Розкодування -- процес досить легкий, будь-який ДВД програвач розкодовує мпег2 в живому часі. А от закодовування значно важче, і залежить як від якості кодування, так і від самої програми.

Наприклад, на маку DVD studio pro має два режими закодовування -- однопрохідний і двопрохідний (нова версія iDVD теж, але там вибір кодувальщика зроблений абсолютно по-дурному). Однопрохідний кодувальник кодує приблизно 1 хв. відео за 3хв. процесорного часу на 800МГц PowerPC G4. Двохпрохідний забезпечує значно більшу якість кодування за рахунок процесорного часу - в кілька разів довше. Щоб закодувати фільм у півтори години загалом потрібно десь добу або півтори на G4. Швидкість кодування також залежить від коефіцієнту стиснення (характеризується швидкістю потоку або bitrate - в МБ/сек) -- чим більше стискаєш відео, тим довше йде кодування (звичайно і якість погіршується також), і від характеристики потоку -- постійна швидкість потоку чи змінна (CBR чи VBR -- Constant Bitrate чи Variable bitrate).

Загалом це не має відношення до того, чи  є така програма, що це зробить чи немає :) це просто спроба пояснити чому воно все так повільно робиться...

Відсутній Andrij Roj

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 52
  • Карма: +0/-0
  • Мені подобається Linux
Re: Aqualung - заміна XMMS
« Відповідей #11 : 2004-09-23 01:14:47 »
Дякую!  Під вікнами я трошки щось пробував робити. До речі, в *avi форматі зберігається АС5.1. А під Linux спробую.

dusoft

  • Гість
Re: Aqualung - заміна XMMS
« Відповідей #12 : 2004-09-23 01:16:17 »
mencoder вміє це робити.

Відсутній Andrij Roj

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 52
  • Карма: +0/-0
  • Мені подобається Linux
Re: Aqualung - заміна XMMS
« Відповідей #13 : 2004-09-26 06:46:57 »
ffmpeg -0.4.8 tar.gz скачав і встановив, але після всього вперто повідомляє,що  *.vob -невідомий формат. Взагалі -то ніби має бути швикість більша, оскільки програма консольна. А ось kmencoder при перетворенні файлів створює avi з якимось шарпанням зображення, хоча зі звуком все добре.
  Якось ми тут заговорились. Може б варто створити тему для обговорення мультимедійних програм та можливостей Linux?

Відсутній Andrij Roj

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 52
  • Карма: +0/-0
  • Мені подобається Linux
Re: Aqualung - заміна XMMS
« Відповідей #14 : 2004-10-02 01:57:53 »
http://www.computerra.ru/softerra/35869/- в цій статті є інформація про те, що XMMS  при встановленні певних модулів відтворює ААС (це цікавило пана Дмитра Ковальова). Наскільки це вірно - не знаю.
« Змінено: 2004-10-02 01:58:43 від Andrij »