Автор Гілка: патент Microsoft на файлову систему FAT анульовано  (Прочитано 1677 раз)

k_ilya

  • Гість
Завдяки запиту групи Public Patent Foundation американський United States Patent and Trademark Office анулював виданий компанії Microsoft патент на файлову систему FAT.

Відповідно до повідомлення групи публічних патентів (PUBPAT), вчора анульовано виданий компанії Microsoft патент на файлову систему FAT, широко вживану у багатьох вбудованих пристроях.

http://www.pubpat.org/Microsoft_517_Rejected.htm
http://www.pubpat.org/Reynolds_517_OA_09162004.PDF (PDF; 592KB)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: патент Microsoft на файлову систему FAT анульо
« Відповідей #1 : 2004-10-02 14:18:59 »
Шкода звичайно - FAT досить сильно застарів, і було б не погано прибити його через патенти.
[Fedora Linux]

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: патент Microsoft на файлову систему FAT анульо
« Відповідей #2 : 2004-10-06 14:32:02 »
Якби не MS-DoS і його колишня поширеність, він (FAT) був би мертвонародженим. А то minixfs і то кращий за нього... Хоча, правда, молодший (втім, не думаю, що єдиний -- фльтернативи завжди існували).

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: патент Microsoft на файлову систему FAT анульо
« Відповідей #3 : 2004-10-07 03:38:32 »
Шкода звичайно - FAT досить сильно застарів, і було б не погано прибити його через патенти.
Як на мене це занадто наївне сподівання. Не думаю, що виробники флаш-карток і фотоапаратів кинуться зараз же перероблювати все підряд і переводити на який небудь minixfs  -- витрати на перевід технологічного процесу і ціла величезна купа проблем з користувачами (потрібно пододавати купу драйверів під віндовси для нової ФС, просто повикидати всі дискети, які йдуть з фотоапаратами і поперезаписувати їх, телефонні дзвінки "у брата монтується а в мене нє"), набагато вищі за ліцензію куплену у МС.

Дуже просто це приведе до того, що вартості на flash пам'ять піднімуться (конкретно по 25центів на картку, або менше, якщо виробник купить глобальну ліцензію в майкрософта). В області вільних систем: так, це дійсно була б проблема, і треба було б думати як замінити код, який працює з ФАТом, але хочеш чи не хочеш цифрові апарати скоріше всього б продовжували користуватися ФАТом з ліцензією від МС чи без неї.

І марно сподіватися, що хто небудь займеться портування лінакса на мою цифрову мильницю, щоб я міг відформатувати ці картки в reiserfs.