Автор Гілка: Офіційна реакція linux.org.ua до зауважень ega.ee  (Прочитано 6912 раз)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3741
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
У спецвипусці "Перші онлайнові петиції в Україні" розислки Естонської Академії Електронного Керування було висловлене такі зауваження щодо політики сайту linux.org.ua:

Цитата
Кроме того, петиция об открытом ПО не подразумевает ее обсуждения всеми заинтересованными гражданами. Мне удалось найти один из форумов, на котором ее инициаторы обсуждали проблемы петиции (http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=novyny;action=display;num=1107666371), однако вскоре "ветка" была закрыта и обсуждение переместилось в какое-то другое место. Удивление также вызывают правила обсуждения - допускались только украино- и англоязычные постинги и категорически запрещались сообщения на русском языке.

Офіційна реакція засновників сайту з цього приводу така:

Цитата
Власне зауваження вельми слушне: лист президенту, що має цікавити дуже широке коло людей, чомусь обговорюється на майданчику, де заборонено російську мову, і що ще гірше в ультимативному тоні. Тобто ЗНАЧНО звужчується кількість людей, що буде приймати обговорення. Причому є навіть люди, які можуть спілкуватися українською, але не будуть це робити через цей ультимативний тон.
ТРЕБА НЕ КАЗИТИСЯ І ОБРАЖАТИ ІНШІ НАЦІЇ (до речі, здається таке в правилах є, чому адмін не дав попередження?) а зробити ВИСНОВОК:
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНІ АКЦІЇ, ЩО МОЖУТЬ ЗАЦІКАВИТИ БАГАТО РІЗНИХ ЛЮДЕЙ НЕ ПОВИННЕ ОБГОВОРЮВАТИСЯ НА УЗКОСПЕЦІАЛЬНОМУ МАЙДАНЧИКУ З ОБМЕЖЕННЯМИ ПО МОВІ АБО ІНШИМ ПАРАМЕТРАМ (яким є linux.org.ua)

Як би я був в керівній групі я б зробив наступне:
- виніс обговорення на мовно-незалежний форум;
- відіслав листа ЕАЕК (українською, російською та англійською) з подякою за слушний коментар;
- зробив би оголошення на різних сайтах, що після конструктивної критики обговорення ініціативи було перенесено на загальний форум...

Хочу підкреслити, що linux.org.ua створювався як майданчик УКРАЇНІЗАЦІЇ вільного ПЗ тому обмеження мов на ньому - справа організаторів та учасників, але я проти обмеження більш загальних проблем за мовними ознаками.

Тому вам Володимире (тобто мені) від мене особисто як учасника спільноти догана, як адміну за некоректно поставлену тему і розпалювання ворожнечі на мовному питанні.

Андрій Рисін

В зв'язку з вищенаведеним, я, як виконуючий обов'язки адміністратора:
1. Пропоную організаторам обговорення листа до президента винести обговорення на загальнополітичний сайт, повідомити про це нове місце учасників обговорення та закрити обговорення цієї теми на сайті linux.org.ua.
2. Модератори віднині не видалятимуть повідомлення у цій темі, мова написання яких не відповідає правилам. Я вибачаюся перед тими людьми, повідомлення яких були видаленні з цього приводу. Це виключення з правил пов'язане з важливістю теми обговорення.
3. Я дякую ЕАЕК за слушні зауваження.

PS.
Закриття обговорення листа було пов'язане з технічним причинами та непрофесіоналізмом адміністратора - через збій живлення частина даних форуму на файловій системі XFS була пошкодженна а резервна копія була тижневої давнини, тому відновлення даних зайняла трохи часу. Зараз тема відновлена і працює в звичному режимі.
« Змінено: 2005-03-03 13:13:01 від lvm »
[Fedora Linux]

Володимир Котульський

  • Гість
Re: Офіційна реакція linux.org.ua до зауважень ega
« Відповідей #1 : 2005-03-03 01:38:50 »
Будь ласка скажіть , де я можу побачити обговорення цього листа ??

Віктор Гарбар

  • Гість
Re: Офіційна реакція linux.org.ua до зауважень ega
« Відповідей #2 : 2005-03-03 09:38:57 »
Пропоную на Ваш розсуд таку мою пораду. Ви знаєте про існування сайту "Майдан" ( maidan.org.ua , maidanua.org ), він є доволі зручною площадкою для розміщення заяв, петицій, відкритих листів, тощо, а також обговорення таких матеріялів будь якою мовою, з російською включно. Тож не гребуйте наперед!  :)

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній PAL

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 317
  • Карма: +0/-0
  • Just linux admin
Re: Офіційна реакція linux.org.ua до зауважень ega
« Відповідей #4 : 2005-03-03 11:14:32 »
У листі згадувався й http://letter.org.ua.
Виходячи з того, що домен належить мені (whois letter.org.ua) та сайт веду я, дозвольте вставити й свої п'ять копійок  ;)

1) щодо "подавляющее большинство подписей второй - достаточно узкая аудитория программистов"

По-перше. На мою думку це закономірно. Й зовсім не тому, що посилання на сайт не було розміщено на вказаних сайтах. А тому, що таку петицію можуть підписати лише люди, що хоч трохи розуміються у поднятому питанні (OSS).

По-друге. На жаль, з сайтів "загальних" новин нам назустріч пішли лише http://podrobnosti.ua та http://observer.sd.org.ua. За що їм дуже велика подяка. Я був дуже разочарований, коли ні pravda.com.ua, ні ham.com.ua ні obozrevatel.com ні obkom.net.ua ні korrespondent.net взагалі не отреагували на мої листи. Тобто не те, щоб розмістити у стрічці новин, а навіть ніякої відповіді. при тому, що на вказаних сайтах широко друкуються новини з розряду "жовтогарячої преси". Я дуже засмучений. Це при тому, що у період передвиборчої кампаніі та же "Правда" відповідала мені не більш як за годину...

2) щодо мови. Моя позиція - людина, що живе у країні (а тим біль є її громадянином) безумовно має досить добре знати державну мову.
Вибачте, але чому ми сміємося від анекдоту: "Моня, мы в Амегике уже 5 лет живем, а эти амегиканцы до сих пог по гусски не говорят" (вибачаюся, якщо когось образив). А при цьому вважаємо за нормальне, що значна кількість громадян України не розуміють української.

Тобто я навіть не виклав перекладу. Тому що цей лист, у першу чергу, лист від громадян України своєму президенту.

І це не націоналізм - я зовсім спокійно спілкуюся російскою чи англійскою, залежно від того, якою мовою до мене звертаються.
Але, на мою думку, такий лист має бути викладено державною мовою.


Відсутній Юрій Ткаченко

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 59
  • Карма: +0/-0
Re: Офіційна реакція linux.org.ua до зауважень ega
« Відповідей #5 : 2005-03-03 12:54:42 »
Якщо я не помиляюся, ініціатива з обговорення цього листа виникла не в адміністраторів linux.org.ua. Автори листа могли б відкрити обговорення в будь-якому іншому місці. Тому така реакція засновників linux.org.ua мені не зовсім зрозуміла.
Мовну політику linux.org.ua підтримую цілком і повністю. Це для мене важливо як для мешканця Слобожанщини, де кваліфіковану відповідь українською мовою з усією необхідною технічною термінологією просто нема де почути. Із введенням багатомовності ризикуємо розчинити українську мову у російській, а тоді "майданчик українізації" перетвориться на майданчик "тупого перекладу з російської на українську".
І що то за така естонська організація і чому вона має такий великий вплив на внутрішньоукраїнські проблеми?  :)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3741
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Офіційна реакція linux.org.ua до зауважень ega
« Відповідей #6 : 2005-03-03 14:11:13 »
Якщо я не помиляюся, ініціатива з обговорення цього листа виникла не в адміністраторів linux.org.ua. Автори листа могли б відкрити обговорення в будь-якому іншому місці. Тому така реакція засновників linux.org.ua мені не зовсім зрозуміла.
Я, як адміністратор, мав би сприяти перенесенню обговорення цього листа на якийсь сайт, де участь у обговоренні могли б взяти усі громадяни України, незалежно від мови спілкування. А якщо вже була допущена помилка і обговрення велося на нашому сайті, то принаймні не видаляти повідомлення написані мовами національних меншин України.

Цитата
Мовну політику linux.org.ua підтримую цілком і повністю. Це для мене важливо як для мешканця Слобожанщини, де кваліфіковану відповідь українською мовою з усією необхідною технічною термінологією просто нема де почути. Із введенням багатомовності ризикуємо розчинити українську мову у російській, а тоді "майданчик українізації" перетвориться на майданчик "тупого перекладу з російської на українську".
І що то за така естонська організація і чому вона має такий великий вплив на внутрішньоукраїнські проблеми?  :)
Інтернет не має кордонів.
[Fedora Linux]

Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
Re: Офіційна реакція linux.org.ua до зауважень ega
« Відповідей #7 : 2005-03-03 14:18:25 »
моя думка така, що жодних виключень з правил сайту робити не варто - один раз зробивши виключення потім можемо побачити що воно вже стало правилом. я з повагою ставлюся до людей всіх національностей, але:

1. звернення адресоване Президенту України, тому для нас важлива думка громадян України. громадяни Естонії, Уругваю чи Нідерландів пишуть звернення до свого президента і обговорюють його там, де хочуть, і тією мовою, яка їм більше до вподоби.

2. Звернення до Президента є офіційним документом, відповідно складається державною мовою.

3. можливо частина людей не підписала листа лише через те, що їм відмовляли постити російською. проте я гадаю що такі люди є впертими шовіністами, і якщо їм дозволити писати російською, далі вони почнуть вимагати написати листа ще й президенту Росії, в лігу сексуальних реформ і т.п.
якщо стисло - людина або підтримує ініціативу про вільне пз, або бажає подискутувати на мовну або якісь інші тему. в останньому випадку краще якщо вона піде десь на інший форум, і флудить там.

отаке.

вибачайте якщо занадто різко.

пс. і ще - зайшов я на сайт цього ega.ee у російськомовний розділ і - о жах - практично весь контент там виявився англійською мовою. чи треба щось казати далі?
хотілося б сказати щось персонально авторові тієї розсилки. дасте контакт?
« Змінено: 2005-03-03 14:39:43 від yevgen »

Сергій Кудрик

  • Гість
Re: Офіційна реакція linux.org.ua до зауважень ega
« Відповідей #8 : 2005-03-03 15:08:43 »
Цілком підтримую "PAL"  та Євгена Грозу.

В листі до президента України
мова йде про небезпеку подальшої монополізації
українського ринку ПЗ. Який стосунок мають громадяни
Естонії (підозрюю що вони теж зневажливо ставляться
до державної мови своєї країни якщо дозволюють собі таки
закиди) до проблем закупок ПЗ для державних установ України
яке має бути добре локалізоване державною мовою)???

Обговорення виникло на linux.org.ua стихійно і в цьому немає біди - при бажанні будь-хто може організувати обговорення цієї (і не тільки цієї) тематики на інших вузлах Тенет. Вчому проблема?

Мені здається що дехто просто намагається знайти привід для
порушення мовної політики linux.org.ua .

Сергій Кудрик


twin

  • Гість
Re: Офіційна реакція linux.org.ua до зауважень ega
« Відповідей #9 : 2005-03-03 15:18:30 »
< звернення адресоване Президенту України, тому для нас важлива думка громадян України >

Ви не допускаєте можливості присутності російсьмовних громадян України на сайті?

< громадяни Естонії, Уругваю чи Нідерландів пишуть звернення до свого президента і обговорюють його там, де хочуть, і тією мовою, яка їм більше до вподоби>

Я дуже хотів би почитати їхні звернення до своїх президентів Українською мовою. Також і Вам радив би це зробити перед тим, як писати свого листа.

< можливо частина людей не підписала листа лише через те, що їм відмовляли постити російською. проте я гадаю що такі люди є впертими шовіністами, і якщо їм дозволити писати російською, далі вони почнуть вимагати написати листа ще й президенту Росії, в лігу сексуальних реформ >

Подумайте над своїми словами.  

< якщо стисло - людина або підтримує ініціативу про вільне пз, або бажає подискутувати на мовну або якісь інші тему. в останньому випадку краще якщо вона піде десь на інший форум, і флудить там>

Дискусія на мовну тему - флуд? Цікаво...

Тепер розкажіть мені: Чи будуть видалятися підписи наприклад:
1. Василий Пупкин
2. Vasily Pupkin
3. Vasil Pupkin

Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
2 twin
« Відповідей #10 : 2005-03-03 15:32:17 »
" Ви не допускаєте можливості присутності російсьмовних громадян України на сайті?"

в Україні одна офіційна мова - українська. якщо я хочу написати офіційного листа до органів влади, то пишу його українською. закон для всіх однаковий.

якщо хочете далі на мовні теми - гадаю вам краще перенести дискусію до балачок (хоч я й не модератор)

Відсутній PAL

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 317
  • Карма: +0/-0
  • Just linux admin
Re: Офіційна реакція linux.org.ua до зауважень ega
« Відповідей #11 : 2005-03-03 15:49:11 »
Дозволю собі прокоментувати, тому що тут тохи зачіпают й політику letter.org.ua

< звернення адресоване Президенту України, тому для нас важлива думка громадян України >

Ви не допускаєте можливості присутності російсьмовних громадян України на сайті?

Допускаю. Але мою думку - дивись вище. Громадяни будь якої країни мають знати державну мову! Все. Крапка. Дискутувати з цього приводу - безглуздо. Чи ви вважаєте, що громадяни, наприклад, Франціі можуть не знати французької?

Цитата
< громадяни Естонії, Уругваю чи Нідерландів пишуть звернення до свого президента і обговорюють його там, де хочуть, і тією мовою, яка їм більше до вподоби>

Я дуже хотів би почитати їхні звернення до своїх президентів Українською мовою. Також і Вам радив би це зробити перед тим, як писати свого листа.

Цікаво, від, наприклад, громадян США у зверненні до свого президента Ви також будете вимагати перекладу на українську(россійську)? Чи таки почитаєте англійською?

Цитата
< можливо частина людей не підписала листа лише через те, що їм відмовляли постити російською. проте я гадаю що такі люди є впертими шовіністами, і якщо їм дозволити писати російською, далі вони почнуть вимагати написати листа ще й президенту Росії, в лігу сексуальних реформ >

Подумайте над своїми словами.  

Можливо, різкувато, але - див. вище. Тобто звернення мали підписати громадяни України. Підписи громадян інших країн мають лише символічне значення.

Цитата
< якщо стисло - людина або підтримує ініціативу про вільне пз, або бажає подискутувати на мовну або якісь інші тему. в останньому випадку краще якщо вона піде десь на інший форум, і флудить там>

Дискусія на мовну тему - флуд? Цікаво...

На сайті про лінукс дискусія на тему - якою мовою писати - флуд.

Цитата
Тепер розкажіть мені: Чи будуть видалятися підписи наприклад:
1. Василий Пупкин
2. Vasily Pupkin
3. Vasil Pupkin

А Ви давно заходили на сайт? Я не міг видаляти такі підписи "на льоту" та зразу - мені є чим зайнятися окрім цього. Один раз на добу - цілком достатньо. До того ж одній людині досить важко ничого не пропустити.

 Але на даний момент майже (підкреслюю - майже) всі підписи такого плану видалені. Вчора-сьогодні знайдено ще, але я зараз веріфикую email адреси й хочу викласти зразу підписи з перевіреними адресами. На жаль, в мене канал не гумовий, тож перевірка вимагає деякого часу. До того ж спамчекери на багатьох сайтах значно уповільнюют процес.


twin

  • Гість
Re: Офіційна реакція linux.org.ua до зауважень ega
« Відповідей #12 : 2005-03-03 16:28:26 »
Я з Вами не згоден.
Не можу продовжувати обговорення бо offtopic

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Офіційна реакція linux.org.ua до зауважень ega
« Відповідей #13 : 2005-03-03 16:58:50 »
Цитата
Я дуже хотів би почитати їхні звернення до своїх президентів Українською мовою. Також і Вам радив би це зробити перед тим, як писати свого листа.
Перечитайте це ще раз. Тобто, до Президента України лист не повинен писатись українською, бо до жодного іншого президента не пишуть українською?

twin

  • Гість
Re: Офіційна реакція linux.org.ua до зауважень ega
« Відповідей #14 : 2005-03-03 17:19:53 »
Вибачаюсь, якщо я написав дуже складно для Вас.
Поясню: Якщо громадяни Зімбве будуть писати до свого президента (чи хто_там_у_них)  лист з проханням підтримати Opensource в країні то я буду не проти почитати цього листа англійською/українською якщо це буде можливо.(При цьму я б не підписувався під їх листом, оскільки вони пишуть лист до свого президента)

Я може ще більше "розжувати" свій пост якщо і це буде не зрозумілим.