Автор Гілка: Збираюсь пересісти з вінди на лінукс %)  (Прочитано 23098 раз)

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Ніяку.
Якщо в sources прописано все що треба,
apt-get install gaim

а як прописати в sources? :)))
ЗЫ! Як встановити украiнську? :-D
1) див. попередній допис.
2) Тут без ручної правки не обійтися. Йдете в каталог /etc/X11; там є файл xorg.conf; його треба відкрити в будь-якому текстовому редакторі і відредагувати. Тільки текстовий редактор треба запускати з-під рута. Для цього знайдіть цей редактор (пошукайте з десктопа в меню, аналогічному віндовому "Пуск", бо я не знаю, які є редактори в GNOME-і, або у файловому менеджері клацніть правою кнопкою мишки на будь-якому .txt-файлі і подивіться, чим його пропонують відкривати). Далі в тому ж "Пуск" --> "Виконати команду" (чи як воно може називатися в GNOME-і), вписуєте назву редактора (якщо вірно вписана, має з'явитися його піктограмка в цьому вікні), вибираєте виконання від іншого користувача, вписуєте "root" і пароль рута --> Enter. Запустився редактор — відкриваєте файл /etc/X11/xorg.conf, шукаєте секцію"InputDevice" і редагуєте її так, щоб вона набула наступного вигляду:
Section "InputDevice"
  Driver       "kbd"
  Identifier   "Keyboard[0]"
  Option       "Protocol" "Standard"
  Option       "XkbLayout" "us,ua"
  Option       "XkbModel" "pc104"
  Option       "XkbOptions" "grp:alt_shift_toggle"
  Option       "XkbRules" "xfree86"
  Option       "XkbVariant" ",winkeys"
Якщо Вам потрібна ще російська мова, пишете трохи інакше:
Option       "XkbLayout" "us,ua,ru"
Option       "XkbVariant" ",winkeys,winkeys"
Зверніть увагу, що клавіатурне перемикання вище передбачене через клавіші alt+shift. Хочете інше скорочення — впишіть замість "alt_shift". Зберігаєте файл — і все працює. Як ввімкнути індикатор мовних розкладок, шукайте в налаштуваннях GNOME-а.
« Змінено: 2007-04-12 21:05:36 від Campana »

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Вимагаю присвоїти пану Campana почесне звання "Відмінник" з занесенням в профіль за те, що не полінився розрулити початківцю все по пунктах, накатавши при цьому цілу статтю ;D

А також за неучасть у спровокованих вашим покірним слугою флеймах=))
« Змінено: 2007-04-12 21:08:39 від Cthulhu »

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
2) Тут без ручної правки не обійтися...
Не знаю, як в убунту, але в Дебі це ж саме можна зробить правим кліком на індикаторі клавіатури - параметри клавіатури - і далі все досить інтуїтивно. Ось албанську встановив :) : Çç.
Оскільки індикатор - ніби як частина Гному, мені здається, в убунту це теж повинно спрацювати...
« Змінено: 2007-04-12 21:47:13 від ISBear »

Відсутній rangel

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 281
  • Карма: +0/-0
  • Python programmer
Особливість Ubuntu полягає в тому, що там дуже мало (з точки зору лінуксоїда, звичайно) програм. Офіційна позиція розробників: одна область застосування — одна програма. Однак, не все втрачено, оскільки Ubuntu — це клон Debian-а. Якщо немає товстого каналу в інтернет, купуєте останню стабільну версію Debian-а (напр., тут), і далі див. перший абзац цього допису.

Пробував я таку забавку. Не сподобалося. Часто ті ж пакунки мають різні назви, накшталт firefox і mozilla-firefox, що веде до плутанини в залежностях.
Roman Suprotkin

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3744
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Вимагаю присвоїти пану Campana почесне звання "Відмінник" з занесенням в профіль за те, що не полінився розрулити початківцю все по пунктах, накатавши при цьому цілу статтю ;D

А також за неучасть у спровокованих вашим покірним слугою флеймах=))
"Відмінник" - це за успіхи у навчанні себе.

А за навчання інших треба мабуть видати звання "гуру" чи щось таке.  :)
[Fedora Linux]

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
"Відмінник" - це за успіхи у навчанні себе.

А за навчання інших треба мабуть видати звання "гуру" чи щось таке.  :)
У вас права адміністратора - вам і карти в руки=)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3744
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
"Відмінник" - це за успіхи у навчанні себе.

А за навчання інших треба мабуть видати звання "гуру" чи щось таке.  :)
У вас права адміністратора - вам і карти в руки=)
У мене обов'язки адміністратора. ;-)

Адміністратора можна і переобрати - це не проблема.

Ладно, най буде "гуру" - зараз групу створим. Але для вручення нагороди напевно має бути якась процедура і церемонія. :-/
[Fedora Linux]

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Ладно, най буде "гуру" - зараз групу створим. Але для вручення нагороди напевно має бути якась процедура і церемонія. :-/
Можу затіяти урочистий флуд на цю тему ;D ::)

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Можу затіяти урочистий флуд на цю тему ;D ::)
Тоді вам треба присвоїти звання почесного офіційного флудера ЛОУ :)
P.S. Почесного й уповноваженого буде навіть краще...
« Змінено: 2007-04-13 16:23:19 від ISBear »

Praporshic

  • Гість
Cthulhu - почесний
NikispeakiX - заслужений

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Вимагаю присвоїти пану Campana почесне звання "Відмінник" з занесенням в профіль за те, що не полінився розрулити початківцю все по пунктах, накатавши при цьому цілу статтю ;D

А також за неучасть у спровокованих вашим покірним слугою флеймах=))
"Відмінник" - це за успіхи у навчанні себе.

А за навчання інших треба мабуть видати звання "гуру" чи щось таке.  :)
Згоден на звання вихователя молодшої групи.  8-) Можу написати книжечку "Малятам про антарктичних пташок".  :D

Cthulhu - почесний
NikispeakiX - заслужений
А ще бувають народні, передовики виробництва, заслужені діячі, лауретати премій, кавалери орденів... Є де розгулятися. Заслужений діяч мережі, народний флудер, почесний бітодавець (це про модераторів). :)
« Змінено: 2007-04-14 01:12:49 від Campana »

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Пробував я таку забавку. Не сподобалося. Часто ті ж пакунки мають різні назви, накшталт firefox і mozilla-firefox, що веде до плутанини в залежностях.
1) накшталт --> на кшталт
2) Гм, а як же тоді? У них великий власний репозиторій, в якому все є? Ага, ось щось знайшов: цілих 4 додаткових убунтячих DVD. Отже, про Debian можна забути.

Praporshic

  • Гість
2) Гм, а як же тоді? У них великий власний репозиторій, в якому все є? Ага, ось щось знайшов: цілих 4 додаткових убунтячих DVD. Отже, про Debian можна забути.
[hollywar]Ніколи![/hollywar]
А що заважає використати у убунті пакунки від дебіана?  :-?

Відсутній Абрамчук Вадим

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 225
  • Карма: +0/-0
  • Графоман LOU третього (четвертого?) пришестя
2) Гм, а як же тоді? У них великий власний репозиторій, в якому все є? Ага, ось щось знайшов: цілих 4 додаткових убунтячих DVD. Отже, про Debian можна забути.
[hollywar]Ніколи![/hollywar]
А що заважає використати у убунті пакунки від дебіана?  :-?
Несумісність залежностей пакунків, іноді навіть бінарна несумісність. Несумісність деяких конфігів. Совість. :):):)

Off-topic:
Хочу бути Заслуженим Народним Флудером!
« Змінено: 2007-04-14 03:26:11 від Abram »
Debian GNU/Linux lenny/sid
MontaVista Linux (Motorola ROKR Z6). Міняю на A1200.

Відсутній Nickispeaki2

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 86
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Цитата
NikispeakiX - заслужений
і за що мене так?  :-?

а якщо чесно, то бува мммм...забалакуюся"! я ж спікі!"  :P

а про пояснення запустити текстового редактора під рутом у гномі (під яким я не сиджу ;-)))) ) . просто  атас!


розповідаю як би я зробив.

Правою кнопкою мишки клікаю по лінійці задач , вибираю Додати до панелі, вибираю Індикатор клавіатури (внизу у розділі утиліти)
А заодно можна і погоду (якщо інет як в мене постійний), системний монітор та вийти(типу кнопки вимикання) - погодтеся, досить зручні кнопочки.

Настроювати клавіатури теж можна мишкою. Правою кнопкою миші по Укр(США або Рос, дивлячись, що у Вас стоїть зараз) і Параметри клавіатури - Розкладки- Додати.

Насолоджуйтеся!
а командирський рядок. він звичайно рулить! я от теж до нього колись дійду! ;-)