Автор Гілка: FreeBSD 6.3 питання щодо встановлення  (Прочитано 4944 раз)

Відсутній Creed

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Народ в мене є деякі проблеми при установці ФриБСД 6.3, дайте будь ласка відповдь. Суть проблеми в наступному:
1. Коли встановлюю "порти",  треба разів 50 :) змінювати диски - чи це нормально ?. До цього у версії 6.2, наскільки я пом'ятаю вони встановлювались по черзі з початку  перший диск, потім другий...  
2. Після установки при спробі Xorg -configure система каже що ця команда їй незнайома. Та що там це, навіть на su каже теж саме. Чи я здурів, чи це такі заморочки 6.3 ? Будь ласка допоможіть нуПу  ::)
« Змінено: 2008-03-03 22:10:57 від Creed »

Відсутній root_x

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 225
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: FreeBSD 6.3 питання щодо встановлення
« Відповідей #1 : 2008-04-03 13:26:04 »
Народ в мене є деякі проблеми при установці ФриБСД 6.3, дайте будь ласка відповдь. Суть проблеми в наступному:
1. Коли встановлюю "порти",  треба разів 50 :) змінювати диски - чи це нормально ?. До цього у версії 6.2, наскільки я пом'ятаю вони встановлювались по черзі з початку  перший диск, потім другий...  
Ви забули: у 6.2 також диски потрібно змінювати багато разів.
Вирішити цю проблему можна таким чином:
- не встановлювати всю і вся систему. Зробити тільки базову інсталяцію, а потім уже з дисків встановлювати окремі програми. pkg_add (здається цією командою).

наприклад: pkg_add kde3.x.x_base встановлює всі Кеди.

2. Після установки при спробі Xorg -configure система каже що ця команда їй незнайома. Та що там це, навіть на su каже теж саме. Чи я здурів, чи це такі заморочки 6.3 ? Будь ласка допоможіть нуПу

Що це за команда така Xorg -configure.?
Для налаштування Іксів там є (!увага точно непамятаю): XFree86 - але цу застаріла ком. і її мабуть нема (тут пописано http://www.freebsd.org.ru/handbook/x11.html)

Спробуйте x86config х86cfg або X86config або X --configure або X -configure
Для того, щоб знайти ту програму яку потрібно:

find / -name *X*
find / -name *86*
find / -name *config*
find / -name *cfg*

Спробуйте пошукати.
Там десь є програма яка працює в текстовому режимі, а є й така що запрускається в  Іксованому режемі.
==================
Тепер про su.
Моє  [smiley=35.gif] припущення:
1- Можливо її не існує у 6.3? find / -name su що пише?
2- Можливо Вам слід відкоригувати змінну path у налаштуваннях оболонки.
---
??? Народ вимагає!  Що пише копамнда su. Тобто що відьувається при вказанні цієї команди у ком. рядку?

У Фрі для використання su користувача обовязково необхідно включити до групи wheel.

Кольором виділено "самоеважное".
З. І.: Приємно допомагати. (звісно якщо я допоміг)

Відсутній root_x

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 225
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: FreeBSD 6.3 питання щодо встановлення
« Відповідей #2 : 2008-04-07 14:40:13 »
xorgcfg та xorgconfig
то я зразу ж після того, як встав від компа  і пригадав що то за потрібні команди.

Сьогодні виправився.
« Змінено: 2008-04-07 14:41:39 від root_x »

Відсутній Веприк

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 58
  • Карма: +0/-0
  • Pythonic man
Re: FreeBSD 6.3 питання щодо встановлення
« Відповідей #3 : 2008-05-01 13:42:04 »
Народ в мене є деякі проблеми при установці ФриБСД 6.3, дайте будь ласка відповдь. Суть проблеми в наступному:
1. Коли встановлюю "порти",  треба разів 50 :) змінювати диски - чи це нормально ?. До цього у версії 6.2, наскільки я пом'ятаю вони встановлювались по черзі з початку  перший диск, потім другий...  
2. Після установки при спробі Xorg -configure система каже що ця команда їй незнайома. Та що там це, навіть на su каже теж саме. Чи я здурів, чи це такі заморочки 6.3 ? Будь ласка допоможіть нуПу  ::)

1. Міняти диски це ненормально і дико дратує, тому завжди ставлю тільки базову систему. Після цього portsnap fetch extract Тягне останню версію портів та розпаковує її.
Після цього підключаю локальне зеркало distfiles
MASTER_SITE_OVERRIDE?= ${MASTER_SITE_BACKUP}
MASTER_SITE_BACKUP ?=      \
      ftp://192.168.80.1/distfiles/${DIST_SUBDIR}/
Додати в make.conf . Адресу поміняти на власну.
В мене їх локальна копія десь на 4 Гб, і намагаюся постійно оновлювати, щоб не навантажувати трафік. Крім того всі порти збираю з сирців, після правки make.conf під конкретну машину (gnome чи kde + xorg 7.3 це приблизно 15 годин  на моїй машині).
2. Xorg доступний якщо встановили ікси. Крім того памятаю щось шаманив в make.conf X11BASE=/usr/local . А взагалі хендбук це надзвичайна річ, курити його до повного єднання з всесвітом.

P.S. 7-ка давно вийшла, і рулить не подитячому :)  Щоб не міняти постійно диски, десь колись бачив скрипт на перлі, який дозволяє зробити DVD диск, головне це об'єднати коректно INDEX  файл, з правильною простановкою номера диска на якому знаходиться пакет. Я той диск під Cygwin під віконечками в часи 6.2 робив собі, досить зручно.
« Змінено: 2008-05-01 13:42:46 від stoune »
Мої рефлексії на довкілля http://blog.sasnyk.name

Відсутній Веприк

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 58
  • Карма: +0/-0
  • Pythonic man
Re: FreeBSD 6.3 питання щодо встановлення
« Відповідей #4 : 2008-05-01 13:50:32 »
В додатку знімок мого робочого столу. ;)

P.S. Перед тим як робити portsnap (до речі тягне десь 60 Мб з нету) обов'язково синхронізуйте час локальної машини, наприклад так ntpdate 1.europe.pool.ntp.orgА взагалі добре налаштувати ntpd  згідно з хендбуком.
Мої рефлексії на довкілля http://blog.sasnyk.name