Автор Гілка: Проблемка з завантаженням драйверів NVIDIA  (Прочитано 4120 раз)

Відсутній andrej_w

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • Елвіс - живий!
 Маю таку проблему: кожного разу при в ході в ситему потрібно заново встановлювати драйвер на nvidia (в мене GeForce2MX400). Вже все перепробував, що знав: дописував завантаження модулю в modprobe.conf і власноруч через modprobe, каже, що такого модуля незнайдено.
Допоможіть, будь-даска!
В мене Fedora 3.
« Змінено: 2005-02-21 04:52:27 від andrej_w »

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Привіт.
Давайте по-порядку.
1. Ви завантажили Nvidia інсталятор з  www.nvidia.com/object/linux.html  (Graphics Drivers ->Linux IA32):
http://download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86/1.0-6629/NVIDIA-Linux-x86-1.0-6629-pkg1.run
2. Ви стягнули і прочитали README файл:
ftp://download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86/1.0-6629/README.txt
3. Ви вийшли з Х-сервера (звичайно за допомогою Ctrl+Alt+Backspace, але якщо у вас встановлений Xdm, Kdm або Gdm і вас виносить в графічний вхід в систему, тоді Ctrl+Alt+F1 (в Slackware тільки лівий Alt), потім Ctrl+C щоб "вбити" X. (Якщо, якимось чином вас Ctrl+Alt+F1 всерівно приводить до графічного login, то спробуйте Ctrl+Alt+F2,  ввійдіть в систему і звідти скомандуйте  killall X xinit
4. В консолі (без графічного режиму), ви входите як root користувач
su
Знаходите ваш NVIDIA-Linux-x86-1.0-6629-pkg1.run і запускаєте його:
sh NVIDIA-Linux-x86-1.0-6629-pkg1.run
Ви повинні згодитись з ліцензією а потім лишень притискати "Yes"
Це скомпілює ваш драйвер і помістить йоого в /lib/modules/2.4.xx/kernel/drivers/video/nvidia.o,  також добавить лінію "alias char-major-195 nvidia" в /etc/modules.conf
5. Вам треба вручну відредагувати /etc/X11/XF86Config (або xorg.conf) так як вказано в README.txt, а саме,  в Section "Device"  замінити  Driver      "nv" на Driver      "nvidia", також закоментувати  в Section "Module" лінію з Load   "dri" (поставити # спереду: #Load   "dri" ). А також впевніться що в тій самій Section "Module" присутнє
Load "glx".
Я надіюсь ви вмієте користуватись vim щоб редагувати в текстовому режимі..
Збережіть свої зміни.
Станьте звичайним користувачем, (Ctrl+D комбінація, або exit команда), потім скомандуйте startx.

Спочатку скажіть нам що ви проробили все це.


Відсутній andrej_w

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • Елвіс - живий!
Шановний, tech. В тому то й проблема, що драйвер встановлюється, а не запускається модуль його драйвера при завантаженні Х-ів.
Встановлюється він бездоганно.

Відсутній andrej_w

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • Елвіс - живий!
Все роблю точно так як описано в доках. І так само як і ви написали, але я ж кажу, що драйвер не запускається при наступному завантоженні системи.
Сьогодні ставив драйвер для свого WinLucent - та ж проблема при наступному завантаженні потрібно знову встановлювати.
В попередньому Мандрейку 10 все працювало, а тут нехоче.

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
nvidia.o (або nvidia.ko якщо 2.6.x ядро), ви знайшли модуль в /lib/modules/<версія ядра>/kernel/drivers/video/?
Можете також зробити
su
/sbin/updatedb (або /sbin/slocate -u)
/sbin/locate nvidia.o
/sbin/locate nvidia.ko

/sbin/modprobe nvidia
/sbin/lsmod

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Також,  нові дистрибутиви приходять з "extra features" такими як devfs,  hotplug і. т. п
Ці демони часом часом витворяють дивні речі. Бажано їх скасувати. Я вже забув як це робиться в RedHat.

Відсутній andrej_w

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • Елвіс - живий!
А куди прописати для автозавантаження.

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Що у вас прописано в /etc/modules.conf ?

Відсутній andrej_w

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • Елвіс - живий!
В цьому файлі все, що я добавляю стирається при перезавантаженні системи.
Але я знайшов вихід - прописав до rc.local такі радки (для певності два):
                 insmod nvidia
                 /sbin/modprobe nvidia
Тапер завантажуються!!!!!!!!! :) :) :)
« Змінено: 2005-02-21 23:48:36 від andrej_w »

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Якщо хочете, можна обійтися всього лиш однією лінією, або /sbin/insmod nvidia або /sbin/modprobe nvidia. Обидві не обов'язкові.

Таке відчуття що у вас запущений defsd, просто для себе перевірьте:
ps ax | grep devfs

Хто знає, що ще може писати в modules.conf?

« Змінено: 2005-02-22 02:02:51 від tech »

Відсутній XaM4uk

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
NVIDIA
« Відповідей #10 : 2005-03-07 14:28:33 »
Люди, хелп.В мене сус,для встановлення драйвера потрібно вийти з іксів,а стандартна комбінація клавіш Ctrl+Alt+BackSpace не проканує.Хелппппп!!!

Відсутній diligent

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 201
  • Карма: +0/-0
Re: NVIDIA
« Відповідей #11 : 2005-03-07 17:31:10 »
Люди, хелп.В мене сус,для встановлення драйвера потрібно вийти з іксів,а стандартна комбінація клавіш Ctrl+Alt+BackSpace не проканує.Хелппппп!!!
Хм, а "стандартна комбінація init 1" ? :)
Software is like sex: it's better when it's free.  (c) Linus Torvalds

Відсутній iip))

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 277
  • Карма: +0/-0
  • Перекладач KDE, openSUSE...
Re: NVIDIA
« Відповідей #12 : 2005-03-07 18:01:59 »
Люди, хелп.В мене сус,для встановлення драйвера потрібно вийти з іксів,а стандартна комбінація клавіш Ctrl+Alt+BackSpace не проканує.Хелппппп!!!
Спробуйте Ctrl + Alt + F1, ввійдіть як root й перемкніть у рівень виконання 3 за допомогою команди init 3. Це зупинить систему X і дасть Вам можливість працювати в консолі. Щоб знов запустити графічну систему, введіть init 5.
"You should not be satisfied with being a victim, nor with being a survivor. You should aim to be a conqueror." "Now, go do the right thing!" Dr. Laura

Відсутній andrej_w

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • Елвіс - живий!
Можна спробувати прописати новий драйвер в XF86Config, а потім вбити процес Х-ів.
Я гадаю ви знаєте про команду ps -e та kill

Відсутній Олексій Лукін

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 157
  • Карма: +0/-0
Хлопці! Тут справа в udev, що використовується в FC3!
Модуль авто-завантажується, якщо є звернення до корресподуючого /dev/nvidia чи як там.
Можна вирішити проблему, прописавши прямо modprobe nvidia в /etc/rc.d/rc.local або пілся інсталляції скопіювати файл з /dev/ в /etc/udev/devices, тоді він буде створюватися при старті udev перед стартом X й модуль nvidia загрузиться автоматично, якщо прописаний в /etc/modprobe.conf.

Це стандартна болячка з udev для багатьох модулів. Траба вже в FAQ.
Хоч udev й краще ніж devfs або статичні /dev, та ще не всі до нього призвичаїлись.

--
WBR, Alex Lukin,
RIPE NIC HDL: LEXA1-RIPE