Автор Гілка: Купую комп'ютер  (Прочитано 3379 раз)

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Купую комп'ютер
« : 2005-09-18 22:08:12 »
Вітання всім.
Отже, розігнався я купувати собі новий компютер. Відносно малопотужний, бо на більше не вистачає замордованих звіряток - дуже хочу вкластися в суму до 450, максимум - 500. У звязку з цим висловте свою думку ось з приводу чого:
1. Чи варто орієнтуватись на 64-бітну архітектуру? Наскільки, по-вашому, довго ще будуть актуальними 32 біти? Бо доплачувати 50-70 доларів (мінімальна різниця між 32 і 64-бітними платформами, яку я зміг отримати) просто за новинку я не хочу. Так само я не збираюсь бавитись в тривимірні забави та цілодобово конвертувати відео. Але не хочу також за рік-два опинитись "на звалищі історії".
2. Чи варто брати SATA-вінчестер? Наскільки вони кращі взагалі і в Linux зокрема?
3. Які відеокарти/чіпи мають проблеми з Linux'ом? Щоб не вийшло так, що я сиджу і кукаю з новою машиною, бо випадково взяв "не ту" карточку (а відео я братиму якнайдешевше: мені теперішніх 16 мегабайт на woodoo-3 вистачало; то що вже казати про наявні зараз мінімальні "64 DDR").
4. І що це в біса за процесори появились - 32/64bit?

Орієнтовно братиму приблизно нижченаведене. Підкажіть, чи варто щось міняти:
Процесор DURON 1.6GHz
Мат. плата GIGABYTE GA-7VT600F w/LAN
Модуль DDR 512 PC3200 NCP
Відеокарта GIGABYTE GF FX5200 128 TV bulk
Пристрій DVD+/-RW AOPEN DUW1608
Накопичувач HDD 80 Gb WD 800JD 8Mb
або ж
Процесор SEMPRON 2500+ 64bit S754 (власне тут і пише: 32/64 bit)
Мат. плата ASUS K8S-MX w/LAN
Модуль DDR 512 PC3200 NCP
Відеокарта GIGABYTE GF FX5200 128 TV bulk
Пристрій DVD+/-RW AOPEN DUW1608
Накопичувач HDD 80 Gb WD 800JD 8Mb (SATA; UATA аналогічний, але з маркуванням "JB").

А. Звісно, що запитання слід розглядати, враховуючи те, що вінди на цій машині не буде.
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Re: Купую комп'ютер
« Відповідей #1 : 2005-09-19 02:07:42 »
Обидві машини непогані.
32/64 біт означає що процесор емулює 32-бітну архітектуру при необхідності. Тобто, якщо у вас встановлені якісь 32-бітні аплікації, вони працюватимуть як завжди.
Думаю з часом 64-бітні процесори практично витіснять 32-бітні так само як раніше 32-бітні  16-бітних. Занадто великі переваги. Тому, якщо купувати на майбутнє, то, звичайно, Sempron 2500, щонайменше.
Sempron трішечки нижче класом ніж решта 64-бітних процесорів від AMD, одночасно, якщо ви не хочете витрачати гроші на Opteron або Athlon 64, Sempron дуже добре підійде для серверної машини завдяки своїй низькій ресурсоємкості.
Я давно використовую ASUS плати. Вони мені подобаються, видаються досить надійними.
Щодо SATA контролерів і накопичувачів, ще не пробував використовувати. Не думаю що це спричинить до якихось проблем так як вони вже достить поширені. Декілька помилок що я знайшов на http://www.google.com/linux по ASUS K8S-MX думаю вже давно були виправлені ( http://kerneltrap.org/node/4925 ). K8S-MX повинна мати також і звичайні IDE шини які все ще залишаються стандартом.
GF FX5200, це Nvidia картка, вироблена Gigabyte у цьому випадку. Nvidia картки дуже добре співпрацюють з Лінуксом, вам лише доведеться встановити драйвер від Nvidia. У випадку з 64-бітним процесором - 64-бітну версію драйвера (IA64).

Загалом, чесне слово, досить важко радити яку саме машину з двох вам вибрати. Перша має більше шансів що все працюватиме з першого разу без додаткових налаштовувань і рекомпіляцій ядра, тоді як друга (принаймні для мене) набагато цікавіша і дещо потужніша.

У випадку другого комп'ютера можете спробувати принести з собою встановочний диск вашого улюбленого дистрибутиву. Якщо продавець дозволить, спробуйте завантажитись з цього диска (без подальшого встановлення). Одним словом, все залежить від вас :)
« Змінено: 2005-09-19 02:28:48 від tech »

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Купую комп'ютер
« Відповідей #2 : 2005-09-19 10:31:37 »
Все-таки, після консультацій з http://www.linuxquestions.org/hcl/index.php ASUS K8S-MX я мабуть брати не буду... :о) Це за умови, що все-таки вирішу зупинитись на 64-бітній архітектурі - тоді мабуть GIGABYTE GA-K8NS.

Ну а щодо принести завантажувальний компакт - це наразі на грані фантастики у нашому містечку, де компютери наразі збираються на коліні і привозяться на замовлення. І навіть не зважаючи на те, що я працюю в компютерному центрі, я не матиму змоги замовити машину, подивитись, що на ній не вдаєтсья підняти лінукс і відправити її назад, замовивши іншу. Так що мушу вгадати з першого разу, тому й раджуся.
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній papa

  • Новачок
  • *
  • дописів: 26
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Купую комп'ютер
« Відповідей #3 : 2005-09-19 16:21:14 »
А я б вам порадив, для обмеження монополії Wintel, купити комп на архітектурі PowerPC :)
« Змінено: 2005-09-19 16:21:38 від papa »
Я не чаклун - я тільки навчаюся

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Купую комп'ютер
« Відповідей #4 : 2005-09-19 16:39:15 »
Ну, я й так обмежую монополію Wintel - процесор-то замовив AMD, а у списку ОС, котрі там планую поставити, жодна не починається на Win ;о)
Читайте документацію - вона кермує.

k_ilya

  • Гість
Re: Купую комп'ютер
« Відповідей #5 : 2005-09-19 17:28:58 »
вистачить і Geforce 4 MX. Тільки не беріть із урізаною до 32 чи 64 біт шиною - вони не надто дешевші але у 2 чи 4 рази повільніші (хоч не граєтесь, але все ж). Geforce 5200 за швидкістю не краща за 4 MX, лише має підтримку DirectX 9/OpenGL 2, але зі страшними  гальмами,

Як варіант можна вбудоване відео, наприклад Asus A7V400MX.
або враховуючи - (а відео я братиму якнайдешевше: мені теперішніх 16 мегабайт на woodoo-3 вистачало) взагалі не міняти

Вінт візьміть більший - місця багато не буває :)  Хоча, робіть, як знаєте.

Занадто великих переваг у 64 перед 32 я не бачу. Сокет у який ставляться Семпрони 64 все одно застарілий
« Змінено: 2005-09-19 17:36:21 від k_ilya »

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Купую комп'ютер
« Відповідей #6 : 2005-09-19 21:01:36 »
Щодо відео - мо й справді треба було залишити вуду, але я все ж продав попередній комп'ютер "з потрохами", в число котрих входила і вищезазначена карточка. Та й якщо глянути, куди інтенсивно рухаються хлопці з Trolltech, цілком можливо, що апаратне прискорення графіки мені скоро знадобиться на стільниці :о))

З вінчестером я одного в себе второпати не можу: проданий 60-гектарний ніколи не був заповнений навіть наполовину. Тому й думаю - чому це в мене постійно море вільного місця, що я роблю "не так"? ;о/

Ну а архітектура - я вже писав, що не хочу за рік-півтора шукати з лупою нові програми або ж проавати комп'ютер. Ось.
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3745
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Купую комп'ютер
« Відповідей #7 : 2005-09-19 21:05:24 »
Зі своєї колокольні можу порадити таке: візьміть нормальний 17" TFT монік (300$), нормальну енергомічну клаву (25$), нормальну оптичну мишку (можна й від M$) (8$), нормальні колонки 5+1 від Creative (70$) або нормальні ВЕЛИКІ відкриті вуха з сабвуфером (50$), а на апгрейд забий на пару місяців поки не накопиш ще трошки звіряток. Лікування одного ока - від 300$ (і це не виліковує а лише позбавляє від симптомів) або купа вбитого часу на вправи, лікування симптомів RSI - купа вбитого часу на вправи, лікування вух - ще не знаю, ще не починав. Рахуй сам. ;-)
[Fedora Linux]

k_ilya

  • Гість
Re: Купую комп'ютер
« Відповідей #8 : 2005-09-20 08:29:03 »

З вінчестером я одного в себе второпати не можу: проданий 60-гектарний ніколи не був заповнений навіть наполовину. Тому й думаю - чому це в мене постійно море вільного місця, що я роблю "не так"? ;о/
Ну а архітектура - я вже писав, що не хочу за рік-півтора шукати з лупою нові програми або ж проавати комп'ютер. Ось.
То нащо продавав старий вінт?
які нові програми? Під лінукс же все компілюється! Ще деякі дистри 386 підтримують!



Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Купую комп'ютер
« Відповідей #9 : 2005-09-20 10:37:31 »
Пан Володимир, звісно, що правий "зі своєї колокольні", але я, на жаль, вже купив монітор. Разом з компютером :о). Не TFT, SyncMaster 795 DF, але дуже сподіваюсь, що й цей мені не вельми забере здоров'я. А клава... На ній зекономив. Сидів, думав, чи брати ергономічну чи ні і... не взяв. Може й даремно. Тим паче, що "супер-пупер-компютерний стіл-стелаж" власного виробництва чудово під неї пристосований. Так що десяток звіряток будемо вважати викиненими на вітер (на Mitsumi Ergo Classic), бо ергономічну клавіатуру я все рівно за місяць-два куплю.
А вуха в мене такі, що їм вже ніяке лікування не допоможе ;о), так що перетиснуться колонками за півтори сотні гривень.

Цитата
То нащо продавав старий вінт?  
Я вже писав - продавав компютер з усіма потрохами. Окрім того, вінчестери і CD(DVD)-приводи - це те, що найсильніше зношується у сучасних десктопних машинах, так що - від гріха подалі: у нього півроку тому гарантія вийшла :о)).

Цитата
які нові програми? Під лінукс же все компілюється!
Даруйте, прогальмував. Мав на увазі пакунки (щоб зробити apt-get install <пакунок> і нічим не перейматись ;о)).
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3745
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Купую комп'ютер
« Відповідей #10 : 2005-09-21 11:44:16 »
2. Чи варто брати SATA-вінчестер? Наскільки вони кращі взагалі і в Linux зокрема?

Переваги SATA - значно кращий кабель і кращий програмний інтерфейс, більш подібний на SCSI ніж на IDE (але якщо підтримується NCQ, який є аналогом TCQ для SCSI, який оптимізує рухи головки). Я собі хочу вінч SATA II з NCQ гіг на 500 (в мене зараз 120-ка). :-)
[Fedora Linux]

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Купую комп'ютер
« Відповідей #11 : 2005-09-21 12:31:38 »
Я особисто не куплю більше жодної залізяки, яка не має відкритих дров під Linux розроблених під керівництвом виробника!

Подумайте на рахунок відео від Maxtor воно відкрите (дешеве) та SATA - більша швидкість, привабливою виглядає 64бітна платформа, хотілося б перспетивний сокет, з можливістю заміни проца в майбутньому, пам'ять можна розбити 2*256 для реалізації DUALCHANEL DDR...

Коли визначитесь з конфігурацією, запустіть make menuconfig  ---> Drivers ---> та переконайтесь що все вибране залізо підтримується належним чином...
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Купую комп'ютер
« Відповідей #12 : 2005-09-21 14:23:21 »
Виникло тут ще у мене кілька запитань по ходу перечитування теми. Перш за все, що таке
Цитата
нормальні ВЕЛИКІ відкриті вуха з сабвуфером
? Типу Philips з трьома динаміками у одному навушнику, величиною з пів-голови?

Цитата
Я собі хочу вінч SATA II з NCQ гіг на 500 (в мене зараз 120-ка).
Людоньки, ну скажіть, будь ласка, що ви робите з тими гігабайтами? Так же ж помру телепнем :'о(

Цитата
Я особисто не куплю більше жодної залізяки, яка не має відкритих дров під Linux розроблених під керівництвом виробника!
А де такі є?

Цитата
перспетивний сокет, з можливістю заміни проца в майбутньому
Швидше за все я за років 5 знову ж таки продам цей компютер з потрохами та придбаю щось інакше. В цей хіба що памяті докладу (я викинув 256 метрів памяті та взяв за порадою Володимира клаву+мишу MS Natural та зовнішній модем від D-Link замість мого внутрішнього).

Цитата
Коли визначитесь з конфігурацією, запустіть make menuconfig  ---> Drivers ---> та переконайтесь що все вибране залізо підтримується належним чином
Мабуть що пізно (хоча порада й хороша) - вибрана конфігурація вже на півдорозі в Коломию :о).

Наразі всім велике спасибі за участь у обговоренні, але оскільки цікаві ідеї продовжують поступати, то обговорення прошу не вважати закритим :о)).
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Купую комп'ютер
« Відповідей #13 : 2005-09-22 16:03:17 »

Цитата
Я особисто не куплю більше жодної залізяки, яка не має відкритих дров під Linux розроблених під керівництвом виробника!
А де такі є?
[

Сподобав залязяку, зайшов на сайт виробника і дивишся його відношення до вільних ОС, і відкритих специфікацій... Деякі добре відносяться до Linux, спеціалізовані дистри для свого заліза на сайті підтримують, але драйверів не відкривають...
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.