Автор Гілка: SATA && Lilo  (Прочитано 2040 раз)

Відсутній diligent

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 201
  • Карма: +0/-0
SATA && Lilo
« : 2005-10-27 19:14:07 »
Шановне панство :-). В мене до вас є запитаннячко, яке я ніяк не можу самотужки вирішити.

Маємо:
1) Два жорстких диска: hda (IDE) та sda (SATA). З SATA працюю через контролер Sil3112, причому в bios не бачу ні винт, ні контролер (більш того, навіть до bios'а контролеру не можу дістатися).
2) Власне материнська плата Soltek SL-75DRV2.
3) Завантажувач Lilo, встановленний у MBR hda.
4) На hda встановлено slackware linux.
Потрібно:
1) Встановити на sda linux (скажімо, slackware для початку).
2) Встановити (хоча б на sda1) WindowsXP.
3) Завантажувати все це з допомогою Lilo. В ідеальному варіанті - навіть без hda :].
Труднощі:
Після встановлення жодна OS не завантажується без додаткових дій, хоча при встановленні Linux всі роділи (на hda та sda) було видно, а під час встановлення Windows була використана дискета з драйверами, після чого знову ж, все встановлювалось. Отже, проблему в тому, що завантажувачі не можуть завантажувати OS з вінта, який не бачить BIOS (хоча в boot.ini та lilo.conf автоматично й прописались додаткові параметри).
Вирішення проблеми я бачу так: завантажувати OS з допомогою lilo на hda. Й якщо Linux завантажити так мені все ж таки вдалося (переписав vmlinuz з розділу sda в /boot на hda та дещо відредагував lilo.conf), та от з Windows все ніяк не вирішу це питання.

Намагався описати проблему як найкраще, але бачу, що це не зовсім вдалося, тому - запитуйте, що не зрозуміло. Сподіваюсь на вашу допомогу.
P.S. Можливо це питання не зовсім стосується linux, але ж lilo - Linux Loader :). Тому, прошу не ображатися щирим прихильникам linux.
Software is like sex: it's better when it's free.  (c) Linus Torvalds

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: SATA && Lilo
« Відповідей #1 : 2005-10-27 21:37:54 »
1. Драйвер SATA до Soltek SL-75DRV2 має бути вкомпілений в саме ядро а не як модуль, або зробити з ним initrd.
2. встановлюйте в MBR /dev/sda завантажувальник, як звично тільки /dev/hda -> /dev/sda.
3. В BIOS потрібно вказати завантажуватись з того SATA він коли вірно підключений має бути видний. Прочитайте документацію до материнки та вінтів, можливо не в той роз'єм щось запхане, попробуйте перевести IDE джемперками у інший режим, або відключити взагалі. Зайдіть на сайт Soltek можливо є поновлення до BIOS.

Скажіть чи Ви бачите завантажувальник коли включаєте комп тільки з одним SATA
« Змінено: 2005-10-27 21:38:56 від hse »
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Re: SATA && Lilo
« Відповідей #2 : 2005-10-27 21:43:18 »
Для початку, порівняйте версію BIOS-а встановлену у вас (під час завантаження повинно виводити) і поточну:
http://www.soltek.de/soltek/download/download_all.php?isbn_st=SL-75DRV2
(хоча оновлення BIOS-а  - не для слабкодухих :))
Там також знайдете різноманітну документацію виробника плати.

Спробуйте для Віндовса
boot-as = 0x80   опцію lilo.conf. Остання заміняє map-drive=... інструкції.

Останні LILO вміють обходити тупуваті BIOS-и, як наприклад:
 http://www.linux.org/docs/ldp/howto/LILO-4.html
(Ви можете додати декілька image=... параграфів в /etc/lilo.conf для того самого зображення і подивитись яке з них видає помилку.)

Напевне, hda доведеться зберегти, раз BIOS не перелічує sda як завантажувальний пристрій.
« Змінено: 2005-10-28 00:13:58 від tech »

Відсутній diligent

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 201
  • Карма: +0/-0
Re: SATA && Lilo
« Відповідей #3 : 2005-10-28 23:05:43 »
1) Модуль SATA вкомпилено в мене саме в ядро (CONFIG_SCSI_SATA, якщо я вас вірно зрозумів).
2) Пробував - не допомогло :(.
3) В BIOS його не видно, якби він був невірно підключений, то я з ним не зміг працювати взагалі, а так - він дуже добре працює. Без IDE він також не завантажується, тобто can not find boot device, причому в будь-якому режимі. Поновлення BIOS не очикується вже з 2004 року, якщо не помиляюсь, плата дійсно дещо стара :). BIOS як контролера, так і материнської плати я оновив в першу чергу.
4) Щодо boot-as - пробував, але не допомогло, пробував також map-drive - результат той самий, навіть так: lilo намагається, imho, завантажити інший розділ з sda, та, знову ж imho, не побачивши sda показує мені "чорний квадрат" :(.
Software is like sex: it's better when it's free.  (c) Linus Torvalds