Автор Гілка: Лінукс зависає!  (Прочитано 3022 раз)

dot(Guest)

  • Гість
Лінукс зависає!
« : 2005-11-05 08:33:53 »
Ду-у-у-уже прикольна проблема намалювалась в мене!

Маю віндосовський модем - Lucent win modem. Знайшов для нього драйвер в Неті під Лінукс. Поставив.
Додзвонююсь до провайдера через кррр.
Встановлюється зєднання і якщо не качаю дані, то система живе.
І тільки починаю заходити на якісь сайти (будь-які) - через хвилину-дві Лінукс (той, що "независаємий")
вилітає ЩЕ КРУТІШЕ ніж вінда (вмирає абсолютно все) - повністю зависає і допомагає тільки "RESET".


Порадьте, будь-ласка, хто чим може!!!
Може хтось десь читав чи чув про щось подібне?!
А то в мене нема ніякого бажання ( і $ ) купляти зовнішній модем!!!

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Re: Лінукс зависає!
« Відповідей #1 : 2005-11-05 09:52:35 »
Поганий драйвер  (зібраний для іншої системи, не підходить для вашого чипсету, щось інше)
Код драйвера вживляється в ядро, тому і зависає вся система.  Вирішень проблеми аж два :) Або знайти йнший драйвер, або (дуже раджу) придбати зовнішній модем. (Модем - це теж важлива частина комп'ютера.)

Ви бінарний драйвер інсталювали? Не виключено, що він компілювався під  систему з відмінною glibc (C бібліотекою). Якщо є можливість завантажити вихідний код драйвера, можете спробувати самостійно його компілювати (будуть питання - звертайтесь сюди).
« Змінено: 2005-11-05 10:17:53 від tech »

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3745
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Лінукс зависає!
« Відповідей #2 : 2005-11-05 11:34:23 »
Ви бінарний драйвер інсталювали? Не виключено, що він компілювався під  систему з відмінною glibc (C бібліотекою). Якщо є можливість завантажити вихідний код драйвера, можете спробувати самостійно його компілювати (будуть питання - звертайтесь сюди).

glibc тут ні до чого - драйвер компілюється використовуючи лише заголовки ядра.
« Змінено: 2005-11-05 11:35:35 від lvm »
[Fedora Linux]

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3745
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Лінукс зависає!
« Відповідей #3 : 2005-11-05 11:39:08 »
Цитата
І тільки починаю заходити на якісь сайти (будь-які) - через хвилину-дві Лінукс (той, що "независаємий")
вилітає ЩЕ КРУТІШЕ ніж вінда (вмирає абсолютно все) - повністю зависає і допомагає тільки "RESET".
Що поставив, те і маєш. Може ти на порнушні сайти ходиш і тому у твого модема все встає? Тоді рекомендую замінити модем з роз'ємом "папа" на модем з роз'ємом "мама" (тобто зовнішній). Кажуть що помагає...
[Fedora Linux]

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Лінукс зависає!
« Відповідей #4 : 2005-11-05 16:27:14 »
1. вінмодем без DSP - не модем, а телефонна розетка, що акуратно вставляється в комп'ютер, а з DSP всеодно не модем, а мудра телефонна розетка.
2. Ви тип чіпу знаєте? Ні тоді сюда!
3. Коли знаєте що встановлено то читайте тут.

Lucent-и мають Лінуксом підтримуватись десь 1.5 роки назад я встановлював один.  Ви не вірно щось зробили уважно прочитайте інструкції, що стосуються саме Вашого чіпсету і зробіть все згідно них.
« Змінено: 2005-11-05 16:28:00 від hse »
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Re: Лінукс зависає!
« Відповідей #5 : 2005-11-05 21:06:42 »
Цитата
glibc тут ні до чого - драйвер компілюється використовуючи лише заголовки ядра.
Дійсно, забув що ядро не використовує зовнішні бібліотеки.

dot(Guest)

  • Гість
Re: Лінукс зависає!
« Відповідей #6 : 2005-11-06 13:50:22 »
Здається запрацювало!

Що в мене за модем і які він драйвери хоче я знав ще до того як написав в форум! І перечитав я купу їхньої документації! Ось, що я робив ще до початку обговорення!

Драйвери для модема я знайшов аж цілих 5 (при чому всі з вихідними кодами).
Один (найстаріший) зовсім не захотів починати встановлюватись (не підходило ядро). Найновіший почав встановлюватися і, коли дійшла справа до компілювання викинув купу помилок і вмер.
Тоді почав ставити інші три. Один скомпілювався без проблем, але були якісь проблеми з
"Uresolved symbols" - і тут (як мені здається і була собака закопана), бо я виходив в Нет якраз під цим драйвером, тому парився я, мучився і нічо з того не получилося.

А це вже було після початку обговорення на форумі!
Почав ставити четвертий. Цей також почав нецензурно виражатися ще при компілюванні, але все-таки скомпілювався і постався без проблем. Так що зараз я виходжу з-під нього і ніби-то працює.

Але якщо, щось, то я ще повернусь!
Дякую за увагу!

dot(Guest)

  • Гість
Re: Лінукс зависає!
« Відповідей #7 : 2005-11-06 20:42:38 »
P.S. Забув додати: мене глючить чи на вашому форумі справді неправильно йде годинник!?

Відсутній Loof

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 77
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Лінукс зависає!
« Відповідей #8 : 2005-11-07 16:13:28 »
Дуже бажано сказати, що це за "четвертий" драйвер і звідки його брати?
Щоб ті, у кого будуть аналогічні проблеми могли легко знайти відповіді.  ;)

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Лінукс зависає!
« Відповідей #9 : 2005-11-07 17:01:32 »
Вісі з аналогічними проблемами хай:

1. Визначать тип чіпу, візуально, або з допомогою програм.
2. Встановлюють драйвер САМЕ для їхнього чіпу.

PS: Методами перебору всіх драйверів, або поставлю собі бо там якийсь люцент в когось працює НІКОЛИ не користуйтесь, бо це може не тільки привести до зависань ядра, але й до виходу з ладу самого заліза!
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Dot(Guest)

  • Гість
Re: Лінукс зависає!
« Відповідей #10 : 2005-11-07 21:52:19 »
Мій чіп модема визначала програма scanmodem (здається правильно).
Для мого ядра - 2.4.22 підійшов драйвер ltmodem-8.31a7 (це той, що при компілюванні видавав якісь помилки, але все-таки поставився).
ltmodem-8.31a9 і ltmodem-8.31a10 <- найновіший - ці взагалі при компіляції видавали надто багато помилок.
А під цим драйвером в мене зависав Лінух - ltmodem-8.30a3.
А винести ці всі драйвери можна тут http://linmodems.technion.ac.il/packages/ltmodem/archive/source/!

P.S. Те, що деяке залізо може вилітати в Лінуксі, на мою думку є ДУЖЕ великою проблемою цієї ОС. Деякий хард в ній треба ставити на свій страх і ризик! В одного мого знайомого полетіло аж два CD-ROM (LG) в кінці інсталяції Лінухи. Аж поки не знайшли десь в Неті інфу, що в CD-ROM (LG) в кінці інсталяції горять всі мікросхеми!!!
Але хто не ризикує, той не п'є шампанького!

Відсутній Loof

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 77
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Лінукс зависає!
« Відповідей #11 : 2005-11-07 22:05:46 »
P.S. Те, що деяке залізо може вилітати в Лінуксі, на мою думку є ДУЖЕ великою проблемою цієї ОС. Деякий хард в ній треба ставити на свій страх і ризик! В одного мого знайомого полетіло аж два CD-ROM (LG) в кінці інсталяції Лінухи. Аж поки не знайшли десь в Неті інфу, що в CD-ROM (LG) в кінці інсталяції горять всі мікросхеми!!!

Те, що летить залізо - це проблема не ОС, а саме виробника цього кривого заліза. Але, наскільки я знаю, такі проблеми були тільки у сідіромів LG. Про якісь проблеми з хардами і не чув ніколи.

А щоб Вам не було так страшно страшно, то раджу перед покупкою нового обладнання переглянути інформацю про роботу цього пристрою під Вашою ОС. Тоді і всі проблеми відпадуть.

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Лінукс зависає!
« Відповідей #12 : 2005-11-07 23:36:42 »
P.S. Те, що деяке залізо може вилітати в Лінуксі, на мою думку є ДУЖЕ великою проблемою цієї ОС. Деякий хард в ній треба ставити на свій страх і ризик! В одного мого знайомого полетіло аж два CD-ROM (LG) в кінці інсталяції Лінухи. Аж поки не знайшли десь в Неті інфу, що в CD-ROM (LG) в кінці інсталяції горять всі мікросхеми!!!

Була така інфа, але ні проякі спалені мікросхеми нейшлося. LG використали команди для СД всупереч специфікації. І якась звичайна команда сприймалась цими приладами як обнулення прошивки, чи чогось такого. Після цього, LG випустила патч (чи прошивку) на свої СД, які саме й усували цю проблему.
Linux. The future is open.