Автор Гілка: Бобік здох :-(  (Прочитано 13174 раз)

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Бобік здох :-(
« : 2007-11-20 20:22:10 »
Тобіш не Бобік, а МОПС. Підсунув мені товариш DVD, сказав що там MOPSLinux, він-же гарно русифікована Слака (я в нього Слаку просив). Поставив - точно Слака. (Просто хочу злізти з Мандріви на більш канонічний дистрибутив). Все хорошо, все працює, налаштував під себе КДЕ, поставив Lazarus скачаний з сорсфорджа. Деякий час все чудово працювало, я вже думав остаточно переходити, аж раптом: завантаження йде успішно до моменту старту Х. При старті Х встановлює відеорежим і машина висне намертво. В конфіги ручками не ліз (взагалі не робив ніяких системних налаштувань після того як поставив), той-же Лазарус успішно працює на Мандріві (благо її не встиг знести).
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Бобік здох :-(
« Відповідей #1 : 2007-11-20 20:33:12 »
Якщо ви справді нічого з конфігами не робили, і раптом такі граблі полізли, то пиляйте конфігурацію в ~. Наприклад, що у вас в .xsession?

Насправді, зі слакоподібних я порадив би zenwalk. Не рахуючи кількох делікатних моментів (парочки блаженних майнтейнерів), дуже пристойний дистрибутив.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Бобік здох :-(
« Відповідей #2 : 2007-11-21 21:36:35 »
Цитата
то пиляйте конфігурацію в ~.
Вибачте за ламерське запитання: а де це - "~"? Просто я зараз проживаю під user friendly Мандрівою, яка все робить за мене. Деякі питання щодо адміністрування я розібрав досить непогано, зокрема коли пробував гратися Gentoo, але дещо знаю препогано.
Цитата
Наприклад, що у вас в .xsession?
Аналогічно.
Цитата
Насправді, зі слакоподібних я порадив би zenwalk.
Із слакоподібних я хотів Слаку 12, але сам нічого скачати не взмозі, тому задовольняюся тим, що дадуть. А дали МОПС, сказали що Слака тільки гарно перекладена мовою нашого північносхідного сусіда.
Також виявив що це точно граблі в Х. З Мандріви сунув завідомо непідходящий xorg.conf, і при спробі завантажити МОПС, опинився в робочій консолі. там зробив новий конфіг командою xorgconfig, спробував стартувати вікна і так само повис намертво.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Praporshic

  • Гість
Re: Бобік здох :-(
« Відповідей #3 : 2007-11-21 22:43:16 »
~ - домашня тека користувача у будь-якій UNIX-like системі.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Бобік здох :-(
« Відповідей #4 : 2007-11-23 19:48:02 »
Бобік живий! Щоправда, я не розбирався з причинами його падіння, а перестаиив заново. Тут-же відчув перевагу збергігання домашньої теки в іншому розділі - всі налаштування залишилися. Єдине но - як сунути на нього пропрієтарні дрова на свій Радеон 9250. Остання версія дров що підтримує це залізо - 8.28.8 - писана ще за часів АТІ без АМД і є кривою, не стає, каже що неможливо скомпілювати ядро так як не підходить версія чогось-там. Можливо, саме спроба їх поставити і повалила систему. А відкриті дрова що стоять з установки мають в 1.5 рази нижчу швидкодію якщо вірити glxgear.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Бобік здох :-(
« Відповідей #5 : 2007-11-26 18:26:30 »
Бобік знову здох... Тепер знаю чому. Я намагався прикрутити до нього красоти з www.kde-look.org. Що саме на так - не знаю, але більш нічого не робив.
В цьому бачу перевагу офтопіку - вона-б злетіла відразу після неправильної дії, вказавши мені що я не правильно зробив. А Лінукс дочекався повторного завантаження. Ну, це так - жарт.
Що головне - make clean всіх встановлених пакетів ситуацію не врятували.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Praporshic

  • Гість
Re: Бобік здох :-(
« Відповідей #6 : 2007-11-26 19:57:13 »
В цьому бачу перевагу офтопіку - вона-б злетіла відразу після неправильної дії, вказавши мені що я не правильно зробив. А Лінукс дочекався повторного завантаження. Ну, це так - жарт.

1. Звичайно - мастдайка одразу прагне застосувати зміни, а от для UNIX-like це було б неподобством.
2. Ви таки впевнені що офтопік би нормально повідомив би про невірні дії?  :-?
3. А в логи дивитись не пробували? Там усі помилки реєструються у відповідних файлах  ::)

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Бобік здох :-(
« Відповідей #7 : 2007-11-28 22:32:31 »
Цитата
Ви таки впевнені що офтопік би нормально повідомив би про невірні дії?
Ну, я пам"ятаю що я робив тільки-що, від офтопіку вимагається лише заглючити.  ;D
Цитата
А в логи дивитись не пробували? Там усі помилки реєструються у відповідних файлах
Не пробував. Я не знаю де їх дивитися.  :-[ Надіюся на добродіїв з ЛОУ, може хтось щось підкаже.
« Змінено: 2007-11-28 22:37:24 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Praporshic

  • Гість
Re: Бобік здох :-(
« Відповідей #8 : 2007-11-28 23:23:00 »
Ну, я пам"ятаю що я робив тільки-що, від офтопіку вимагається лише заглючити.  ;D

Я ж казав про _нормальне_ повідомлення.

Не пробував. Я не знаю де їх дивитися.  :-[ Надіюся на добродіїв з ЛОУ, може хтось щось підкаже.
В першу чергу у подібному випадку:
/var/log/Xorg.0.log
/var/log/kdm.log
/var/log/messages

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Бобік здох :-(
« Відповідей #9 : 2007-12-02 01:06:05 »
Цитата
В першу чергу у подібному випадку:
/var/log/Xorg.0.log
/var/log/kdm.log
/var/log/messages
На жаль, не судилося. Справа у тім, що системи, які проходять апробацію в мене живуть на старому 40ГБ жорсткому диску. А він мені терміново знадобився для перенесення інформації з одного комп"ютера на інший. Тому дякую за турботу, МОПС обов"язково поставлю знову (сподобався як такий), але про kde-look поки-що забуду. Може хтось скаже як робити бекап системи для подальшого швидкого відновлення - ну щось типу точок відновлення в офтопіку. Бо ручки мої воліють експериментів.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Бобік здох :-(
« Відповідей #10 : 2007-12-02 01:46:39 »
Бобік знову здох... Тепер знаю чому. Я намагався прикрутити до нього красоти з www.kde-look.org.
Що головне - make clean всіх встановлених пакетів ситуацію не врятували.

Може варто зробити копію /etc/X11/xorg.conf перед тим як щось колупати. А як знову підвисне, то відновити з копії конфиг...

А доречі, а як знайти файли які були недавно змінені?
« Змінено: 2007-12-02 01:47:52 від Ign1111 »
Linux. The future is open.

Praporshic

  • Гість
Re: Бобік здох :-(
« Відповідей #11 : 2007-12-02 09:09:03 »
А доречі, а як знайти файли які були недавно змінені?

find / -type f -mtime ....Детальніше - man find.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Бобік здох :-(
« Відповідей #12 : 2007-12-02 14:17:49 »
Цитата
Може варто зробити копію /etc/X11/xorg.conf перед тим як щось колупати. А як знову підвисне, то відновити з копії конфиг...
Я теж спочатку подумав на xorg.conf. Підсунув з Мандріви завідомо невірний для МОПСа (в Мандріві дрова на відяху пропрієтарні прописані, в МОПСі - штатні). Ну і опинився в робочій консолі. Далі команда xorgconfig створила новий конфіг з безпечними параметрами. Стартую Х - так само підвисає намертво.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Михайло Даниленко

  • Гість
Re: Бобік здох :-(
« Відповідей #13 : 2007-12-02 17:58:06 »
Flame:
Що головне - make clean всіх встановлених пакетів ситуацію не врятували.
Гм. Це в якій системі make clean деінсталює пакунок?.. make clean, зазвичай, чистить дерево сирців.
Втім, з kde справи не мав, може в них - не як у людей...

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Бобік здох :-(
« Відповідей #14 : 2007-12-02 19:34:03 »
Цитата
Гм. Це в якій системі make clean деінсталює пакунок?.. make clean, зазвичай, чистить дерево сирців.
Втім, з kde справи не мав, може в них - не як у людей...
А з цього місця будь-ласка поподробніше. А то я розбещений Мандрівою не знаю елементарних речей.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.