Автор Гілка: Slackware 13 і dhcp клієнт  (Прочитано 21834 раз)

Відсутній IPeter

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • ...
Slackware 13 і dhcp клієнт
« : 2009-10-25 20:35:18 »
Доброго здоров'я шановному панству!

Останніх кілька років спостерігаю цікаву тенденцію: сідаю колупати домашній комп'ютер один раз в рік - коли виходить новий дистрибутив...  :) Кожного разу виникають якісь "дитячі" проблеми - то не "ставиться" драйвер для відеокарти, то "блютуз" не робе, то ще якась холєра.  :D
От... На цей раз хочу звернутися з питанням стосовно отримання ІР адреси.

Умови задачі.

- Є комп'ютер з установленою Slackware 13. Нічого ще не чіпав, все - "коробочне". Думаю, що конфігурація того компутера мало кого цікавить.  :)
- Є підключення до мережі Інтернет. Провайдер - славнозвісно відомий мешканцям Львова, Франіка і ще кількох міст, Airbites. Тобто - підключення здійснюється прямо в свіч, ІР роздає сервер.
Запитання:
- По якій причині я не можу отримати ІР? З провайдером все в порядку - Кнопікс і Виньдовс ІР отримують.

Наперед всім дякую за відповіді! Окреме "дякую" тому, хто чимось допоможе!  ;)

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Slackware 13 і dhcp клієнт
« Відповідей #1 : 2009-10-25 21:32:54 »
- По якій причині я не можу отримати ІР? З провайдером все в порядку - Кнопікс і Виньдовс ІР отримують.
Що значить «отримати IP»? Дзвоніть в тех. підтримку і питайте, що Вам поміняти і редагуєте, здається, в /etc/rc.d/rc.inet1.conf це. Вам усе одно потрібно приєднуватись до мережі, тобто вказувати налаштування, воно не може так відразу запрацювати.

Відсутній IPeter

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • ...
Re: Slackware 13 і dhcp клієнт
« Відповідей #2 : 2009-10-26 19:35:54 »
По великому рахунку, я можу ті настройки, що отримує інша ОС прописати тут вручну. Буде працювати.

Власне, через підозру на якусь проблему в конкретному дистрибутиві, я й вирішив написати в форум, в цю гілку. Хочу переконатися, що проблема суб'єктивна.

Ще раз повторю - настройки мережі вказую ті самі, що були в "нині покійної" системи.  :)

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Slackware 13 і dhcp клієнт
« Відповідей #3 : 2009-10-26 20:34:35 »
Ну Slackware славиться своєю потребою налаштовувати її вручну, тому нічого дивного. Єдине, я не розумію, як це «настройки, що отримує інша ОС»? Якщо у Вас усе чудово працює з внутрішньої мережі, то пишіть типові налаштування. Якщо пінг працює — то проблем узагалі не має бути.

Відсутній IPeter

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • ...
Re: Slackware 13 і dhcp клієнт
« Відповідей #4 : 2009-10-26 22:08:16 »
Про то, скільки в Слакварі потрібно налаштовувати вручну, я, за останніх 5-6 років користування нею, можу написати, якщо не книжку, то маленьку брошурку точно!  :) В мене є збірник дистрибутивів всіх версій за ці роки - здається з 8-ї з чимось.
Славетна компанія "Ей Бі Україна" "роздає" адреси автоматично. Не залежно від того - зовнішня вона в абонента, чи внутрішня. Аргументують це тим, що якщо щось зміниться, то щоб клієнт того не помічав.

А веду я до того, що мережа - робоча! Налаштування для підключення зробив ті самі, що і минулого разу при повному поновленні системи. Тобто - DHCP.

Як може працювати пінг, якщо я не отримую адреси? Ніякої! В тому й суть мого запитання. По якій причині я її (ІР-адреси)  не отримую? Що такого могло змінитися в 13-й версії дистрибутиву, що воно працює не так, як завжди?
Можливо, відповідь на запитання лежить на поверхні. Але тут така справа - поки не наступиш, не побачиш. Я перекопав всі конфігураційні файли, перекопав купу різних форумів і тд. В результаті чого й вирішив звернутися по допомогу на той форум, де завжди знайдеться людина, що точно знає ліки від хвороби. А тут такі є.

Корочє - мене знову понесло...  :)

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Slackware 13 і dhcp клієнт
« Відповідей #5 : 2009-10-26 23:02:33 »
Я б Вас послав на якусь статтю, щоб ясніше пояснити, але не знаю такої. :)

Якщо коротко, то, щоб мати мережу Вам усе одно потрібно мати налаштовану IP, щоб їх комп'ютер міг Ваш комп'ютер розрізнити. Схоже, що у Вас є внутрішня мережа, де є певний діапазон IP. Якщо Ви можете пінгувати пристрій, який надає вихід на зовнішню мережу — інтернет, то у Вас відповідно є до нього доступ.

Очевидно, те, що ви називаєте «отримати IP» і є однією з IP того діапазону, тобто Ви можете собі ввести довільну адресу, яка не зайнята кимось іншим у цій мережі та й усе.

Відсутній IPeter

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • ...
Re: Slackware 13 і dhcp клієнт
« Відповідей #6 : 2009-10-26 23:28:34 »
Так! Я можу прописати вручну ІР! І я отримую від провайдера внутрішню ІР типу 10.х.х.х, яка не може бути зовнішньою в принципі.
Іншої, не зайнятої ІР, я прописати не можу через то, що та ІР прив'язана до конкретного облікового запису, який створений в білінговій системі. Ще більше скажу - хлопці настільки мудрі, що включають абонентів в керовані комутатори славетної компанії D-Link (боронь, Боже, щоб то почув Орест  :D), від яких тягнуться аплінком оптоволоконні кабелі... І на цих комутаторах майже "нажорстко" прописаний певний порт, який закріплений за певним договором, логіном і тд.

Але, попри це все, налаштування мережі отримуються автоматично. За допомогою DHCP. От в мене той DHCP-клієнт і не отримує, з якоїсь причини, ІР-адресу.
І от цю ІР адресу я не можу отримати від DHCP-сервера, який розміщений в серверній провайдера.

Прошу пана, я не є сильним технічним спеціалістом в галузі ІТ, але що і звідки береться я добре усвідомив.  ;) І моєї підготовки і свідомості абсолютно вистачає, для того, щоб вибрати відповідну гілку на форумі. Я ж не питаюся про це в розділі де вирішують загальні проблеми. Воно поставлене в розділі, присвяченому певному дистрибутиву. Ставилося питання з метою отримати консультацію стосовно конкретної проблеми.
Якщо Ви маєте, що сказати про роботу DHCP в дистрибутиві Slackware 13, то буду вдячний за конструктивні коментарі. Дуже прошу - не читайте мені, будь-ласка, лекції загального плану про влаштування мереж і тд. Цілком ймовірно, що таких лекцій я можу прочитати набагато більше і цікавіше.

На хвіст, порекомендую почитати невеличку статтю тут http://uk.wikipedia.org/wiki/DHCP

Дякую за увагу!

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Slackware 13 і dhcp клієнт
« Відповідей #7 : 2009-10-26 23:44:03 »
Маю вас обурити: робота DHCP у всіх дистрибутивах однакова. І так, я згадав, є таке, як отримання автоматичного IP. Цю опцію Ви можете вибрати у менеджері мережі, проте воно у Вашому випадку не має працювати.

Відсутній IPeter

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • ...
Re: Slackware 13 і dhcp клієнт
« Відповідей #8 : 2009-10-27 06:49:41 »
І де конструктив?  ;)

Я скажу більше - вона однакова для всіх операційних систем!
Дозволю собі запитати - а чому в моєму випадку воно не повинно працювати?  :-? І ще скажіть, будь-ласка, - що таке менеджер мережі? Можливо, відповіді (конструктивні!) на ці запитання і проллють світло на цей загадковий DHCP.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3741
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Slackware 13 і dhcp клієнт
« Відповідей #9 : 2009-10-27 11:07:45 »
Можу порадити зробити дамп мережного трафіку у обох випадках і порівняти. Дамп можна зробити ваєршерком(wireshark) або тісіпідампом (tcpdump). Порівнювати легше напевно у ваєршерку — він детально розбирає протоколи, має фільтри, що дуже зручно.
[Fedora Linux]

Відсутній IPeter

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • ...
Re: Slackware 13 і dhcp клієнт
« Відповідей #10 : 2009-10-27 21:44:04 »
Володимире, на разі - дякую!  :)
Біда лише в тому, що мене сьогодні звалив грип і я просто не в стані думати головою.  :(

Як тільки піду на покращення - відразу відпишуся, чи щось вийшло!

Відсутній IPeter

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • ...
Re: Slackware 13 і dhcp клієнт
« Відповідей #11 : 2009-11-25 21:10:36 »
Запрацювало... Як зробив? Не знаю. Сьогодні зранку взяло і запустилося. :o Містика...
На трохи часу на то всьо забив - сам хворів, жінка хворіла.  Коротше - мав повну торбу пригод...

Dandy

  • Гість
Re: Slackware 13 і dhcp клієнт
« Відповідей #12 : 2009-11-26 14:36:13 »
М.: О, жахлива перекладачка

Налаштуй мережу через команду netconfig потім подивися rc.inet1 він перебуває /etc/rc.d/rc.inet1 ось текст потім із нього

        # DHCP_TIMEOUT[$i]=10 # 10 seconds should be a reasonable default DHCP timeout/ 30 was too much/ /sbin/dhcpcd -t ${DHCP_TIMEOUT[$i]:-10} ${DHCP_OPTIONS} ${1} else # bring up interface using a static IP address

Поміняй у цій рядку /sbin/dhcpcd -t ${DHCP_TIMEOUT[$i]:-10} 10 наприклад на 30 /sbin/dhcpcd -t ${DHCP_TIMEOUT[$i]:-30} І незабаром буде час очікування відповіді DHCP до 30 сік але трапляється так що час очікування перевищено. Також постійно доведеться прописувати руками GATEWAY чомусь в 13 версії це робиться автоматом. Та якщо замінити ці пакети dhcp-3.1.2p1-i486-1.txz і dhcpcd-3.2.3-i486-1.txz на аналогічні з Slackware 12.2 він все гуд.

Є ще варіант піднімати мережу руками: якщо файл rc.inet1.conf налаштований netconfig то доведеться спочатку: вбити процес dhcpcd і вимкнути eth0 (якщо в тебе один мережевий інтерфейс) # dhcpcd -k eth0 і потім підняти мережу з таймингом очікування 30 сік # dhcpcd -t30 eth0

я за умови встановлення мережу не настроиваю і використовую netconfig а й просто полсе завантаження якщо потрібна мережу запускаю комманду dhcpcd -t30 eth0 і всі гуд
« Змінено: 2009-11-26 14:41:18 від Piktor »

Відсутній IPeter

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • ...
Re: Slackware 13 і dhcp клієнт
« Відповідей #13 : 2009-11-30 14:28:48 »
О! Дякую!
Перекладач, звичайно, переклав жахливо. Але суть я зрозумів добре. Чи не найкраща і толковіша порада з усіх, що я чув з цього приводу.

Ще раз - дякую!  :)

sasha

  • Гість
Re: Slackware 13 і dhcp клієнт
« Відповідей #14 : 2010-02-01 16:49:51 »
я теж хотію вставити свої 5 копійок- на компі встановлена Убунту, і вирішив встановити слаку 13, (для знайомства з системою), так от можетв режимі роутера(і дурню зрозуміло що видає адреси сам модем), цікаве те що в убунту інет є відразу після інтсталяції системи а слака13 чомусь не захотіла прийніти автоматично надісланий роутером ІР адрес(хто може щось сказати з цього приводу??)