Автор Гілка: Базова система. Що далі?  (Прочитано 11043 раз)

Відсутній berezhnyi

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
ДОброго дня шановні.
Одразу скажу, що в Linux я нещодавно. Перепробував декілька дистрибутивів (Fedora, Debian) Мені вони чомусь не дуже сподобалися. Чому не сподобалися - це вже окреме питання.
Тиждень тому вирішив спробувати свої сили в Slackware так би мовити, щоб вивчити Linux. Завантажив 13.1 х86_64. Встановив спочатку усе що було, подивився, що воно встановило і ... Дуже багато хламу! Особливо в KDE.
Мені стільки хламу не потрібно! Хочу зібрати систему для себе! Тому я прочитав книжку "Основи Slackware" (я зробив її для себе в PDF форматі, можу скинути), трохи потренувався на вже встановленій системі. Вивчив структуру файлової системи, особливості слаквере ну і т.д.
І тепер вже час встановлювати чисту систему
Встановив усе тільки з розділу "a". Все добре, завантужується в голу консоль. Подивився її нутрощі - усе чисто, нічого зайвого! Ну і тепер найголовніше: доведення її до робочо-функціонального стану! І тут я трохи, а може і не трохи, а зовсім нічого не розумію. Знаю що pkgtools не відстежує залежностей. І ось яке питання: Які потрібно встановити пакети для того, щоб працював інтернет, міг підключатися до локальної мережі, міг налаштувати usb-модем huawei e1550? Це здається з розділу "n" може, ще щось з роділів "l" "ap"
На даному етапі це все. Хочу щоб усе це працювало в консолі! Поки що я не хочу встановлювати ні Xorg ні KDE! Тільки консольні додатки. Буду користуватися консольним браузером lynx або Links
Ось список пакетів, що міститься на диску. Прошу в цьому списку позначити ті пакети, які потрібні...
Дуже дякую за допомогу.

P.S. Я не програміст, не системний адміністартор! Я вчуся інженера-будівельника. Вивчення Linux - просто хоббі. З Гуглом я працювати вмію, просто для кожного пакета шукати опис і його залежності - дуже довго. ТОму і питаю у Вас, у людей, які знаються на цьому! Якщо ви дасте посилання на сайт де зібрані всі описи усіх пакетів і їх залежності - буду вдячний.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Базова система. Що далі?
« Відповідей #1 : 2010-07-06 14:06:18 »
Дивина та й годі. Пакункознавство в моді? Ну дивіться, приміром, тут. Опис кожного пакунка можна глянути через просту команду. Яку саме — не знаю, не користувався цим дистрибутивом.

Відсутній berezhnyi

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Re: Базова система. Що далі?
« Відповідей #2 : 2010-07-06 14:48:21 »
Знайшов опис пакунів на http://slackwiki.org/Minimal_System
Буду вивчати

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Re: Базова система. Що далі?
« Відповідей #3 : 2010-07-06 17:17:46 »
Зазвичай встановлюю майже всі бібліотеки, які є, окрім KDE-шних та самого KDE (у мене не
такі аж потужні машини). Ніколи не знаєш, що знадобиться якійсь програмі. Після
встановлення ще проходжуся pkgtool (із загляданням у /var/log/packages), видаляючи
непотріб.

/var/log/packages/пакет-версія містить перелік усіх встановлених файлів, які входять у пакет.
/var/log/removed_packages/* - перелік усіх видалених.

Браку якоїсь бібліотеки не слід боятися. Програма при запуску з консолі повідомить, що
lib-такої-то.so не існує. Ще є команда ldd(1), яка перевіряє програму на залежності від
колект. бібліотек. Коли чогось бракує, то без інтернета я звертаюся до файла MANIFEST на
інсталяційних дисках і grep-аю свідти те, що мене може цікавити
(bzcat MANIFEST.bz2 | grep libungif).
(просто підказує в якому пакеті і де на інст. диску  цей файл можна знайти), потім
користуюся installpkg(1).

Не гребую також інтернетом (як правило назви пакетів на Rpmfind збігаються з назвами
пакетів Slackware (тільки закінчення інше). Для зручності користуюся slackpkg(1) (slackpkg
install libungif). Дещо компілюю з сирців.

ОТ:
Подам цікавi ідеї:

1) сценарій, який створює відсортований перелік бібліотек, які
використовуються програмами, а потім шукає ті, які не задіяні ніде.

2) сценарій, який порівнює вивід ldd(1) із виводом ldconfig(8).

(10% зиску - мої :))
« Змінено: 2010-07-06 17:35:30 від tech »

Відсутній berezhnyi

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Re: Базова система. Що далі?
« Відповідей #4 : 2010-07-06 23:14:35 »
ну щодо сценаріїв - це гарна ідея, але я їх писати не вмію. :(
І дякую за цінну пораду. Про \var\log\packages не додумався:) ну щож... починаю експеременти:)

П.С.
слаквере - це річ! пам'ятаю як в дебіані: хочеш встановити один єдиний пакунок а він за собою, ще кілька десятків тягне! так само і з видаленням:)
а тут все просто: що треба те і встановлюй, що правда треба буде ще гуглом попрацювати, але витрачені зусилля того будуть варті

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Базова система. Що далі?
« Відповідей #5 : 2010-07-07 09:13:54 »
слаквере - це річ! пам'ятаю як в дебіані: хочеш встановити один єдиний пакунок а він за собою, ще кілька десятків тягне! так само і з видаленням:)
Ви б подужали man apt-get, а потім уже писали, що він не вміє. Він уміє, й уміє набагато більше. Просто він типово організований для звичайних користувачів, котрим байдуже, які залежності.

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Re: Базова система. Що далі?
« Відповідей #6 : 2010-07-07 15:19:24 »
apt-get справді непогана система встановлення пакетів, яка слідкує за залежностями
(наскільки пам'ятаю, бо вже трохи призабув свій досвід з Дебіяном). Я (і напевне інші також)
якось жалівся в alt.os.linux.slackware щодо того, що інсталятор забагато встановлює зайвого
(я розумію, що сучасний Лінукс став дуже складним, але...), а також, що дуже
мало повідомляє про взаємозалежності. Дійсно хочеться колишньої простоти, коли майже
напам'ять знав усі пакети, встановлені в системі (Слеквер 8.0, 8.1). Можна взяти приклад з
NetBSD, яка навіть lynx не встановлює з базовою інсталяцією. Там, усе що в тебе є для
зв'язку з мережею напочатках, це ftp. (Принаймні так колись було - дуже сувора система.)

Якщо цікаво, то Слеквер, будучи прохи подібним на BSD, дозволяє користуватися системою
pkgsrc NetBSD. Ось стаття: http://kuparinen.org/martti/comp/slackware/slackware.html.
Свого
часу спробував
, і вона дійсно працює. Є одне "але": щоб налагодити систему треба мати
трохи досвіду (і не зашкодить, якщо з BSD також).

А так, напишу сам запропоновані мною сценарії - цікаво, скільки насправді непотрібу в
системі.
« Змінено: 2010-07-07 15:23:19 від tech »

r00t x

  • Гість
Re: Базова система. Що далі?
« Відповідей #7 : 2010-08-14 14:08:15 »
http://www.linuxpackages.net/ - пробували? Я звідти багато чого встановив. Але саме зараз, на даний момент, з цим ресуром якісь проблеми. Надіюсь тиимчасово.

Відсутній berezhnyi

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Re: Базова система. Що далі?
« Відповідей #8 : 2010-08-18 15:29:02 »
Усім дуже дякую за допомогу!
Ваші посилання дійсно допомогли.
Зараз вже все що хотів встановив і все нібито працює.

r00t x

  • Гість
Re: Базова система. Що далі?
« Відповідей #9 : 2010-08-21 23:42:03 »
Зараз вже все що хотів встановив і все нібито працює.
Ніби?, чи працює  8-) ? Вас, випадково, не Михайлом звуть?
---
[size=9]Пан root_x не хоче логінитись до форуму, щоб спокуси не було і знає, що краще було б особитсто написати користувачеві, але ж ... [/size]

Відсутній berezhnyi

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Re: Базова система. Що далі?
« Відповідей #10 : 2010-08-22 00:44:06 »
мене мама Олексієм назвала:))

усі функції які мені потрібні система виконує! тому і кажу, що нібито працює:) інтернет, музика... все працює