Автор Гілка: Життя після відновлення.  (Прочитано 16431 раз)

Відсутній kisil

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 353
  • Карма: +0/-0
  • Toruble in Windows reboot, toruble in Unix be root
    • About me
Відновив на днях Слаку з тарболу на новому компі. І все ніби добре тільки замість мережевих інтерфейсів eth0, eth1, eth2 появились відповідно eth3, eth4, eth5. Як цевиправити. :-/
Система з якої робив архів була на раїді 1 і відновлену систему також заліпив на такий самий раід. При завантаженні ось що замітив
Oct 21 18:03:41 s2 kernel: [   12.403493] EXT4-fs (md1): mounted filesystem with ordered data mode. Opts: (null)
Oct 21 18:03:41 s2 kernel: [   12.543690] EXT4-fs (md2): mounted filesystem with ordered data mode. Opts: (null)
Це зле чи добре.
Дякую.

Відсутній kisil

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 353
  • Карма: +0/-0
  • Toruble in Windows reboot, toruble in Unix be root
    • About me
Re: Життя після відновлення.
« Відповідей #1 : 2011-10-24 21:44:32 »
ау ну що ніхто не допоможе.

r00t x

  • Гість
Re: Життя після відновлення.
« Відповідей #2 : 2011-10-24 22:51:10 »
З raid особисто я не знайомий, (поки що).

r00t x

  • Гість
Re: Життя після відновлення.
« Відповідей #3 : 2011-10-24 23:00:19 »
ТІЛЬКИ ДУМКИ:
А можливо ви щось забули, коли створювали копію системи?
Можна ж видалити оті зайві інтерфейси, потім зробити так як хочете. І врешті-решт можна ж подивицця на ifconfig -a Що роблять "загублені" інтерфейси?
А залізо ви не міняли? У вас аж ТРИ мерехеві картки на хості? Роутер, файервол, чи ще щось...
Про raid написав вище.

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Життя після відновлення.
« Відповідей #4 : 2011-10-25 00:50:45 »
Ви зрозуміти що написало ядро намагались? Бачу що ні. А треба.

Що стосується інтерфейсів — пошукайте на предмет їх іменування у тому ж /etc/udev/rules.d. Хоча у тому ж RHEL воно встановлюється в іншому місці.
Власне, вже давно б зробили fgrep -rn 'eth0' /etc
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

r00t x

  • Гість
Re: Життя після відновлення.
« Відповідей #5 : 2011-10-25 01:39:38 »
Ви зрозуміти що написало ядро намагались? Бачу що ні. А треба.
До кого питання? Особисто я навіть не цілком зрозумів, що то за два рядки логу. Очевидно то стосується raid масиву?

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Життя після відновлення.
« Відповідей #6 : 2011-10-25 11:32:00 »
Ви зрозуміти що написало ядро намагались? Бачу що ні. А треба.
До кого питання? Особисто я навіть не цілком зрозумів, що то за два рядки логу. Очевидно то стосується raid масиву?
До топікстартера. Ті два рядки стосуються більше ФС, ніж того md. Вони кажуть що файлова система змонтована у звичайному режимі. Й нічого більше.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

r00t x

  • Гість
Re: Життя після відновлення.
« Відповідей #7 : 2011-10-25 14:06:37 »
...кажуть що файлова система змонтована...
;) ext4

Відсутній kisil

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 353
  • Карма: +0/-0
  • Toruble in Windows reboot, toruble in Unix be root
    • About me
Re: Життя після відновлення.
« Відповідей #8 : 2011-10-25 22:15:48 »
Вибачте що не відписував. Вірно ті 2 рядки відносяться до монтування файлової системи, а запитував я для того, щоб взнати чи немає тут нічого поганого.
Нарахунок мережевих інтерфейсів, то я подивлюся тут /etc/udev/rules.d. І в логи я заглядав. І там писало, переклад недослівний такий, що мережеві інтерфейси 0,1,2 перейменовані в 3,4,5 правилами udev. Ось так. Всеодно дякую за відповіді.

r00t x

  • Гість
Re: Життя після відновлення.
« Відповідей #9 : 2011-10-25 22:36:37 »
Вибачте що не відписував. Вірно ті 2 рядки відносяться до монтування файлової системи, а запитував я для того, щоб взнати чи немає тут нічого поганого.

 :o ;D А що може бути в цьому поганого  :-?
Нарахунок мережевих інтерфейсів, то я подивлюся тут /etc/udev/rules.d. І в логи я заглядав. ... що мережеві інтерфейси 0,1,2 перейменовані в 3,4,5 правилами udev.
Це значить, що проблему вирішено?, чи будете робити "всь0 как над0"? Я не знаю чому інтерфейси перейменувалися, але хіба це шкодить іх роботі? А от ЧОМУ ВОНИ САМІ ПО СОБІ ПЕРЕЙМЕНУВАЛИСЬ - то це вже інше питання.

І можна ж втикнути скрипт, який при вмиканні\завантаженні системи правильно (так як ви хочете, якщо звісно система не проти) виставляв імена інтерфейсів.

---
Карамба: Я не знаю жодної корисної мережевої команди, а айпістіл... - взагалі повна карамба (особливо з переназначенням (підніти правло вгору\опустити вниз) правил фільтрації).
АЛЕ краще один раз детально переглянути той же манн і написати чудовий скрипт для керування столом, ніж чим вивчити\запамятати всі параметри айпістолу. От за це я трішки і недолюблюю Лінукс - один раз зробив і забув :(.

r00t x

  • Гість
Re: Життя після відновлення.
« Відповідей #10 : 2011-10-25 22:38:42 »
а-а-а, забув: А чому аж ТРИ ethx?

Відсутній kisil

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 353
  • Карма: +0/-0
  • Toruble in Windows reboot, toruble in Unix be root
    • About me
Re: Життя після відновлення.
« Відповідей #11 : 2011-10-26 08:52:27 »
Ця машина має слугувати шлюзом між нетом і локальною мережею, а в майбутньому і між 2 локалками. Ось так.

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Життя після відновлення.
« Відповідей #12 : 2011-10-26 13:02:45 »
І там писало, переклад недослівний такий, що мережеві інтерфейси 0,1,2 перейменовані в 3,4,5 правилами udev. Ось так. Всеодно дякую за відповіді.
Ну тоді я відправив за вірною адресою. Чому перейменувались — це елементарно. В udev/rules.d прописується прив’язка назви інтерфейсу до конкретного MAC, коли змінюєте MAC — воно бачить що старі назви зайняті, та додає нові. Коротше кажучи, лізете у правила udev (для debian то 70-persistent-net.rules) і правите там. Нічого складного нема.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

idontremember

  • Гість
Re: Життя після відновлення.
« Відповідей #13 : 2011-10-26 14:35:08 »
Чому перейменувались — це елементарно. В udev/rules.d прописується прив’язка назви інтерфейсу до конкретного MAC, коли змінюєте MAC — воно бачить що старі назви зайняті, та додає нові. Коротше кажучи, лізете у правила udev (для debian то 70-persistent-net.rules) і правите там. Нічого складного нема.
Мотаю на вуса . Буду знати на майбутнє.

Ця машина має слугувати шлюзом між нетом і локальною мережею, а в майбутньому і між 2 локалками. Ось так.
ого, ну вже зрозуміліше.
« Змінено: 2011-10-26 14:35:53 від idontremember »

Відсутній kisil

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 353
  • Карма: +0/-0
  • Toruble in Windows reboot, toruble in Unix be root
    • About me
Re: Життя після відновлення.
« Відповідей #14 : 2011-10-26 19:58:23 »
Дякую, буду пробувати.