Автор Гілка: Хто що знає про OS/2?  (Прочитано 3304 раз)

Відсутній BArS

  • Новачок
  • *
  • дописів: 24
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Хто що знає про OS/2?
« : 2005-02-16 16:34:07 »
Хто що знає про OS/2? Де її зараз можна завантажити?
Треба жити.

Відсутній Юрій Василюк

  • Новачок
  • *
  • дописів: 17
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Хто що знає про OS/2?
« Відповідей #1 : 2005-02-16 18:01:39 »
OS/2 - багатозадачна ОС. Наскільки я знаю, її випустила в світ фірма ІВМ (здається, у співробітництві з М$) під розроблений процесор і80286. Під нею виконуються програми DOS, а також exe-файли її власного формату. В свій час вважалась дуже перспективною (початок 90-х). Файлова система - HPFS. Мала свій віконний інтерфейс, близький до win311. Сучасні процесори 386+ працюють з нею без проблем. Після якоїсь бізнесової свари між M$ та IBM перша перейменувала свою версію і далі почала розвивати її під назвою windows nt (а файлову систему - ntfs), остання залишила стару назву. Зараз, наскільки відомо, ІВМ відмовилась від цього проекта,  про M$ самі знаєте. Одна з останніх версій - OS/2 warp. У мене є русифікований варіант на 2-х CD (в комплекті з набором програм), якщо хочете - перепишу і вишлю. Не підтримує сучасного заліза (зокрема відеоадаптерів). Я ставив її і пробував, не вдалося добитися частоти оновлення екрана більше 60 Гц.
  

Відсутній Wad +

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
  • Мене дуже цікавить Лінух
Re: Хто що знає про OS/2?
« Відповідей #2 : 2005-02-16 21:22:48 »
...пробував, не вдалося добитися частоти оновлення екрана більше 60 Гц.
  
Мене також ця ось цікавить давно (1 рік). Проте дістати так і не зміг, навіть друг з Києво-Могилянки не знайшов серед своїх. Якщо можна, я звичайно не наполягаю, чи зможете ви вислати мені цю операційку, просто надто цікаво. Наперед вдячний.
Я пропогую Linux уже 2 роки в свому університеті, між друзями, та всі бояться перейти на цю ось

Відсутній BArS

  • Новачок
  • *
  • дописів: 24
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Хто що знає про OS/2?
« Відповідей #3 : 2005-02-17 09:09:47 »
Десь не так давно читав, що розробка данної ОС продовжується. Якась фірма її і досі розробляє під назвою Merlin. Шкода що десь згубив лінк на сайт виробника...

А що до пересилки.... Якщо ОС не підтримує залізо.... то навіть і не знаю... треба поміркувати.
Треба жити.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Хто що знає про OS/2?
« Відповідей #4 : 2005-02-17 09:16:04 »
Питання: а конче воно треба? IBM з непоганої на перший погляд ідеї виростила такого ж кадавра, як і майкрософт -- наприклад, ОС практично не захищена, розрахована лиш на одного користувача. Також через слабку масштабованість нові можливості запихались коли не в ядро, то в WPS (об'єктне робоче середовище OS/2, також "важливий для роботи системи компонент"). В результаті вона віджила своє не лише тому, що майкрософт перемогла, а й тому, що просто їй нікуди розвиватись (а розвиватись треба було).

А втім, для знайомства з матінкою-історією в QEMU її можна було б поганяти...

k_ilya

  • Гість
Re: Хто що знає про OS/2?
« Відповідей #5 : 2005-02-17 09:36:45 »
Десь не так давно читав, що розробка данної ОС продовжується. Якась фірма її і досі розробляє під назвою Merlin. Шкода що десь згубив лінк на сайт виробника...
Може це було сім років тому?

Відсутній BArS

  • Новачок
  • *
  • дописів: 24
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Хто що знає про OS/2?
« Відповідей #6 : 2005-02-17 10:06:31 »
может и так......  ;)
Треба жити.

Відсутній Юрій Василюк

  • Новачок
  • *
  • дописів: 17
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Хто що знає про OS/2?
« Відповідей #7 : 2005-02-17 10:26:20 »
То Wad.
Не маю нічого проти того, щоб вислати, але ніколи не займався пересиланням дисків і не знаю процедури (отримання-оплата послуг пошти і т.д.).

Відсутній Олексій Лукін

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 157
  • Карма: +0/-0
Re: Хто що знає про OS/2?
« Відповідей #8 : 2005-02-17 11:17:59 »
Річ була классна, коли ще вінда нічого не вміла, ядра Linux були - "просто чістий ізумруд", а FreeLSD ще до версіі 2 не дожила.
Та маркетингова стратегія IBM похоронила цю чудову ОС, нажаль. На відміну від віндів, програмувати під неї було - чисте задоволення.

Зараз вони її підтрмують, але не розвивають.
Читати тут:
http://www-306.ibm.com/software/os/warp/
--
WBR, Alex Lukin,
RIPE NIC HDL: LEXA1-RIPE

Відсутній Wad +

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
  • Мене дуже цікавить Лінух
Re: Хто що знає про OS/2?
« Відповідей #9 : 2005-02-17 21:33:39 »
То Wad.
Не маю нічого проти того, щоб вислати, але ніколи не займався пересиланням дисків і не знаю процедури (отримання-оплата послуг пошти і т.д.).
Я взнаю на пошті і напишу Е-грипсом. Дякую за розуміння ...
Я пропогую Linux уже 2 роки в свому університеті, між друзями, та всі бояться перейти на цю ось

Big Shadow

  • Гість
Re: Хто що знає про OS/2?
« Відповідей #10 : 2005-03-09 16:22:34 »
Наскільки я знаю, її випустила в світ фірма ІВМ (здається, у співробітництві з М$)... Після якоїсь бізнесової свари між M$ та IBM перша перейменувала свою версію і далі почала розвивати її під назвою windows nt (а файлову систему - ntfs), остання залишила стару назву... (1)
Під нею виконуються програми DOS, а також exe-файли її власноxго формату... (2)
Мала свій віконний інтерфейс, близький до win311... (3)
Зараз, наскільки відомо, ІВМ відмовилась від цього проекта...(4)

1. Спільною розробкою IBM та M$ був Lan Manager. Після свари M$ притулила до нього ГУЙ та засоби адміністрування, назвавши результат Windows NT 3.1, а IBM перетворила Lan Manager на OS/2.
2. Крім DOS-программ та своїх рідних 32-розрядних, OS/2 ще виконує 16-розрядні win-програми. Але з виходом win95 полуосі прийшов капєц у конкурентній боротьбі з віндою, бо для неї стало невистачати нового софту - а нові win32-программи під нею вже не працювали.
3. Віконний інтерфейс з'явився у версії 3. Він схожий з інтерфейсом  win95 (навпаки буде точніше, бо win95 вийшла пізніше).
4. Після 4 версії (голосовий інтерфейс, підримка ядром жаби) ІВМ відмовилась від цього проекта і передала його у інші руки, див. http://www.ecomstation.com/ та http://ru.ecomstation.ru/ecoshop/ecoshop.php?sel=os

А ще можна піти на форум сайту http://os2.ru/ і там позадавати питання... ;)