Автор Гілка: Що робимо далі?  (Прочитано 8623 раз)

Відсутній vasia

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 50
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Що робимо далі?
« Відповідей #15 : 2005-04-29 19:31:06 »

Аналітики IDG прогнозують скорочення ринку програмного забезпечення в 3 рази до 2012-го року.

можно лінк? а то не зрозуміло звідки ті аналітики таке могли на прогнозувати
Do not adjust your mind, there is a fault in reality.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Що робимо далі?
« Відповідей #16 : 2005-04-29 20:22:02 »
можно лінк? а то не зрозуміло звідки ті аналітики таке могли на прогнозувати
Ґуґл відмовився мені допомагати. :-(
Цю інформацію я вичитав пару років тому (десь 2002-2003-і роки).

Де і як - не пам'ятаю.
[Fedora Linux]

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Що робимо далі?
« Відповідей #17 : 2005-04-29 21:23:52 »
а що з тою ситуацією погано?
В школах держ установах через нечистих на-руку чиновників (старих і нових) встановлюють офтопік за наші з Вами податки. Це надзвичайно шкодить розвитку України.
галузь розвиваєтеся,
Ні! в Україні ІТ галузь майже присмерті. Ми не навчаємо достатньо молоді, а ті що навчились самі - втікають за кордон!
зарплати ростуть,
Інфляція росте трохи швидше
все інше пофіг.

Тобі може і так, але мені не всеодно майбутнє моєї держави, її інформаційна безпека та суверенітет, крім того бездумне витрачання бюджетних коштів в невірному напрямку...

Ми вже про це писали так що читайте...
« Змінено: 2005-04-29 21:27:27 від hse »
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Що робимо далі?
« Відповідей #18 : 2005-05-03 12:58:01 »
Довго я слідкував за розвитком ціх діскусій, але не витримав і хочу висловити свою думку.

Початок покладено, але такими діями як проханням "до царя батюшки" нічого не вирішиш. В кращому разі отрімаєте відмазку, ак це і сталося.

На мій погляд треба приймати наступні дії:
1. Створити всеукраїнську організацію, яка буде просувати на рівні державних установ впровадження відкритих форматів та відкрітих ОС.
2. Залучитись підтримкою депутатів та державних посадовців різного рівня.
3. Зацікавити в просуданні та співпрацювати з представниками зацікавленних організацій (наприклад IBM, Novell, тощо).
4. Найняти адвокатів і проваджувати рослідування до дотримання закупівлі до державних установ компьютерної технікі.
5. Створити український центр вільного ПЗ.
* Усі пункти мають бути коодиновані по пункту 1.

Цому всі ці пункти необхідні? Тому що нема кращого захисту ніж напад. Якщо мріяти, що Micro$soft буде пасивно спостерігати як з під ного відходить ринок, то це нерозумно. А вставити палки в колеса кампанії цього монополіста можна впровадженням на державному рівні відкритих форматів, до ПЗ встановити обовязковими вимогами надання похідних кодів до пз яке купується, та обовязковою вимогою закупівлі тільки пз яке перекладенно на державну мову (до речі в регіонах де в навчальних закладах викладають не на державній мові, наприклад россійська мова, вимагати не тількі підтримку українскої державної, але й підтримка іншої мови при тому, щоб користувач міг вільно змінити мову интерфейсу...). Тільки цих три вимоги можуть надовго зупинити розвиток монополіста на Українському ринку.

Показувати на прикладах переваги вільного ПЗ це все добре, але тут є небеспека в уподобаннях кінцевого споживача, бо все це знійде до рівня подобається/неподобається і перевага тут буде не на користь вільно пз... Бо на уподобання будуть дуже сильно впливати звички користувача. Ось недавній приклад. Втановив ООо, знаєте яка причина відмови була? Незручність, бо кнопки не так розташовані і вигляд не такий має як M$ Office... Тобто їм не сподобалось, що це не є бескоштовний звичний їм M$ Office...

До речі, хтось має слідкувати за законістю державниї закупівлі пз, і в вимогах тендорів мають бути тих три пункти, що я перераховував вище, бо наскільки я знаю, при створенні тендера мови в загалі неякої не йде, про вимоги до ПЗ. А впровадженням законів, мають и можуть займатися саме зацікавленні депутати. Державні службовці також можуть слідкувати за впровадженням вільного пз, та сприяти просуванню його на державному рівні. Ще навести лад в державних успановах де рівень беспеки не дозволяє використовувати пз з закритими похідним кодом, наприклад СБУ, нацбанк, міліція, АП, ВР, тощо. До речі є такий показник називається, контроль відсутності недекларованих можливостей.

І я досі не розумію, як так може бути така дисципліна, як вивчення ПЗ M$. Цеж не в які рамки не лізе, вивчання того, що неможливо вивчити, в силу того, що їх ПЗ йде під такою ліцензією, що забороняє вивчання. І яким чином при вивченні навязується конкретна комерційна структура. Державні установи, це що її властність?

Популяризація відкритих систем, вимагає створити центр ПЗ яке буде розробляти саме українське ПЗ. Займатись воно має не стільки перекладом, скільки створенням пз. А для цого треба дослідити, в якіх напрямках комерційне пз має суттєву перевгу. Ну наприклад, можу с ходу сказати, що роспізнавання украйнського тексту з зображення. Якщо подивитись, то й багато, чого можно перерахувати. Іграшки для популяризації теж мають не яке небудь значення, але це не головне. Цей центр може створити и підтримувати свій український дістрибутив ОС, легкий та зрозумілий в використанні звичайним користовачем.

А влаштовування пікетів та мітенгів з гаслами "вільній Україні вільне ПЗ", теж має хтось цим займатися. Бо покі чиновники не побачать обурення, ніхто цим і займатися не буде. Наприклад створити наметове містечко вільного пз. :) Збирати підписи на впровадження законів на підтримку ВПЗ. Цим можна превернути увагу не тільки простих людей, але й депутатів, та держслужбовців...

Тобто, що я хочу сказати, що написанний лист в якому висловленні розумні вимоги, це добре, але сидіти та чекати, коли "всємілостєвий государь соізволіт"... Тільки ось хто візьме на себе сміливість впроваджувати все це?
Linux. The future is open.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Що робимо далі?
« Відповідей #19 : 2005-05-03 15:04:53 »
Я нічого зайвого не скажу, коли додам, що популяризацією займається невелика група людей, а решта натовпу нехай пише хороші проекти з відкритим кодом? А то таки запитають: "а що ви вже зробили, що так кричите? Краще ми підемо до M$/Apple/IBM/whatever/whoever/wherever, бо вони _роблять_роботу_".

Бо я так бачу, воно до того йде, що піаром займатись неважко, от і піаряться всі, кому не ліньки.

А програми писатиме хто тим часом?

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Що робимо далі?
« Відповідей #20 : 2005-05-03 15:07:02 »
Цитата
Наприклад створити наметове містечко вільного пз.
Угу... Наметове містечко, в ньому сидять бородаті-кудлаті дядьки при лептопах і пишуть вільний софт...

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Що робимо далі?
« Відповідей #21 : 2005-05-04 19:03:03 »
Угу... Наметове містечко, в ньому сидять бородаті-кудлаті дядьки при лептопах і пишуть вільний софт...

Влаштувати наступний LinuxFest під стінами Верховної Ради. :-)
[Fedora Linux]

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Що робимо далі?
« Відповідей #22 : 2005-05-05 01:15:37 »

Влаштувати наступний LinuxFest під стінами Верховної Ради. :-)

Непогана думка, тільки хто це все буде організовувати?... Бо треба знайти людей які погодяться декілька днів постояти з гаслами...
Linux. The future is open.

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Що робимо далі?
« Відповідей #23 : 2005-05-05 08:48:27 »
От всі дивляться на Європу, як вона протистоїть натиску великих компаній. Але ж там влаштовуються протести, мітенги, тощо. Є й політики які дають відсічь зазиханням на свободу...

Взято з www.nixp.ru
Цитата
Партия независимости Соединенного Королевства (UKIP) подвергла критике Европейское сообщество, лейбористов и консерваторов за непонимание того ущерба, который могут нанести патенты на программное обеспечение.
В электронном сообщении UKIP, которая использует программное обеспечение с открытым кодом в своем главном офисе в Бирмингеме, заявляется, что "патенты на программное обеспечение сдерживают инновации, несправедливо одобряют развитие крупных предприятий и отнимают права и свободу обычных программистов".
По мнению представителей партии UKIP, "всем трем крупнейшим политическим партиям Великобритании давно пора встать против введения патентов на программное обеспечение. Они спят на работе в то время, когда нас попросту лишают прав".
Партия UKIP недвусмысленно изъяснила свое намерение всеми силами бороться против введения директивы CIID (Computer Implemented Inventions Directive) в Европе.
Linux. The future is open.

Praporshic

  • Гість
Re: Що робимо далі?
« Відповідей #24 : 2005-05-05 12:23:04 »
Взагалі, знайти людей які погодяться постояти з гаслами не так складно, складно знайти їх велику кількість... :( Бо 5-10 осіб тут погоди не зроблять. Хіба що провести під Адміністрацєю Президента, Кабінетом Міністрів та Верховною Радою акцію: Нардепам, міністрам та іншим урядовцям високого рівня роздавати диски з лінуксом, наприклад з BCS Linux, та аркуш з інструкцією та ліцензією на нього. Хоча й це не гарантує привертання уваги урядовців до цієї проблеми.

Praporshic

  • Гість
Re: Що робимо далі?
« Відповідей #25 : 2005-05-05 12:37:12 »
... Ось недавній приклад. Втановив ООо, знаєте яка причина відмови була? Незручність, бо кнопки не так розташовані і вигляд не такий має як M$ Office... Тобто їм не сподобалось, що це не є бескоштовний звичний їм M$ Office...
Для працівника будь-якої комерційної організації є дуже проста відповідь: Ми придбаємо вам особисто звичний М$, За рахунок ВАШОЇ ЗАРПЛАТНІ.
Після цього всі кнопки раптово приймають потрібне розташування та вигляд.
А для окремих користувачів - хай почекають версію 2. Я подивився бету - мабуть для таких й робили, хіба що в M$ функцій менше ;).

k_ilya

  • Гість
Re: Що робимо далі?
« Відповідей #26 : 2005-05-05 16:23:05 »
панове, робіть компанію, і вперед... у вільну конкуренцію...


Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Що робимо далі?
« Відповідей #27 : 2005-05-05 22:55:49 »
Мені здається що постійне наметове містечко чи мітинги недоречні...
Звичайно в дні коли ВР прийматиме важливий для нас закон, чи КМ якесь рішення щодо закупівлі ПЗ, нам здалося б трохи "побарабанити" їм під вікнами, для нагадування про демократію, вільну конкуренцію, прозорі та відкриті конкурси, тендери... і все те що вони забувають і згадують коли їм хочеться!

А так в будні варто публікуватись в ЗМІ тут вже неодноразово говорили, що це серйозний і ефективний чинник стримування. Заодно і людей інформуємо і GNU/Linux пропагуємо... Так що замість мітингу може давайте краще статтю напишемо?
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Що робимо далі?
« Відповідей #28 : 2005-05-06 02:50:27 »
Кгм, ануж-бо я прооффтоплю. Тобто висвловлю своє бачення описаних hse в топіку проблем ;)

Розділ І - щодо створення організації.
Моя думка - якщо дана організація полегшить нам донесення наших ідей, думок, побажань до чиновників - вона потрібна. Якщо ж для того ж Президента, Премєр-міністра (тьху, ти, бісів оффтопік, куди ж вони апостроф засунули?), чи найостаннішого секретаря підпис "Всеукраїнська Організація ААА" матиме більшу вагу, аніж "користувач Лінукса БББ з міста ВВВ" - варто реєструватись. Якщо ж ні - на біса вона тоді потрібна, та організація.
Очевидно, що в разі створення організації за нею потрібно закріпити мінімальні (представницькі) права, щоб її подавлення владою або фінансовими структурами не завдало удару по наших цілях (о, як сказав :)).

Розділ ІІ
А чи не зарано нам братись за створення дистрибутива? Чи є серед нас люди, котрі можуть це зробити і МАЮТЬ НА ЦЕ ЧАС ТА БАЖАННЯ?

Окремо щодо п.п. 1, 5 та 6.
1. Ну, тут просто - http://docs.linux.org.ua/. ;)
5. Бачив я підручник по Лінуксу, написаний проф.Глинським. Не можу сказати, наскільки він хороший, бо не вистачило розуму погортати, але якщо судити по його двотомній "Інформатиці" - то мало б бути щось варте уваги: людина пише на совість.
6. Просування лінуксу в окремо взятих організаціях та серед користувачів компютерів - найневдячніша, найнепомітніша, найважча в обліку та підрахунках, але найголовніше - найпотрібніша (щось я "занайкався") справа. Хоча, чому невдячна й непомітна... Мені тиждень назад запропонували обдумати варіант щодо переведення одного навчального закладу на лінукс. Якщо вийде - за гонорар новий компютер придбаю ;D

Ось такий ось НМД.
« Змінено: 2005-05-06 02:57:09 від miwa »
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Що робимо далі?
« Відповідей #29 : 2005-05-06 02:56:24 »
Цитата
але якщо судити по його двотомній "Інформатиці" - то мало б бути щось варте уваги: людина пише на совість.
Я б якраз так не говорив. Судячи також з його писанини.