Автор Гілка: Wikipedia  (Прочитано 26903 раз)

Відсутній Агатангел

  • Новачок
  • *
  • дописів: 36
  • Карма: +0/-0
Wikipedia
« : 2011-08-26 21:40:23 »
Шановні лінуксоїди! з 1 по 17 вересня в українській Вікіпедії буде проходити тиждень Лінукса і вільного програмного забезпечення (з нагоди 20-річчя Лінукса і Software Freedom Day 17 вересня). Будемо вдячні, якщо ви долучитесь до роботи і допоможете з написанням та покращенням статей на цю тему. Щоб взяти участь в тижні вам треба додати себе до таблиці учасників (Для цього спочатку треба зареєструватися. Що таке тематичний тиждень і для чого він потрібен - тут
А тепер моє питання, як рядового лінуксоїда: зважаючи на згадані вище свята українська спільнота лінуксоїдів буде готувати якийсь фестиваль, чи щось типу того на 17 вересня?
« Змінено: 2011-08-28 18:49:34 від Ahatanhel »

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Wikipedia
« Відповідей #1 : 2011-08-27 13:42:28 »
Еге, 1 жовтня OSDN буде.

Короткі статейки щодо програмного забезпечення KDE та знімки вікон можна взяти звідси.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Агатангел

  • Новачок
  • *
  • дописів: 36
  • Карма: +0/-0
Re: Wikipedia
« Відповідей #2 : 2011-08-27 17:43:07 »
Еге, 1 жовтня OSDN буде.

Що таке OSDN,і де воно буде?

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Wikipedia
« Відповідей #3 : 2011-08-27 17:48:38 »
Еге, 1 жовтня OSDN буде.

Що таке OSDN,і де воно буде?
Виправлений варіант (організатори русо-українці):
Цитата
1 жовтня 2011 р. у Києві відбудеться десята всеукраїнська
конференція розробників та користувачів вільних програм,
метою якої є обмін досвідом та налагодження контактів
серед розробників, користувачів, IT-менеджерів та усіх
зацікавлених.

Запрошуємо вас взяти участь.  Платню за вхід не беремо.
Ознайомитися з подробицями, зареєструватися чи запропонувати свою
доповідь можна на сайті http://conference.osdn.org.ua.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Wikipedia
« Відповідей #4 : 2011-08-28 10:34:24 »
з 1 по 17 вересня в українській Вікіпедії буде проходити тиждень Лінукса і вільного програмного забезпечення (з нагоди 20-річчя Лінукса і Software Freedom Day 17 вересня).

Неправильно! Згідно вікіпедівскій орфографії слід писати: тиждень Лінукса і вільних застосунків  ;D
Linux. The future is open.

Відсутній Агатангел

  • Новачок
  • *
  • дописів: 36
  • Карма: +0/-0
Re: Wikipedia
« Відповідей #5 : 2011-08-28 18:47:16 »
Неправильно! Згідно вікіпедівскій орфографії слід писати: тиждень Лінукса і вільних застосунків  ;D

Програмне забезпечення - це відповідник англ. software, а застосунок - Application software ( і кацапського "приложение"), відповідно free software перекладається як вільне програмне забезпечення, а Вікіпедія використовує українську орфографію, а не вікіпедівську.
« Змінено: 2011-08-28 19:34:49 від Ahatanhel »

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Wikipedia
« Відповідей #6 : 2011-08-28 19:45:43 »
Програмне забезпечення - це відповідник англ. software, а застосунок - Application software ( і кацапського "приложение"), а Вікіпедія використовує українську орфографію, а не вікіпедівську.

До того як Майкрософт взялося за українізацію своїх дистрибутивів у нас було все по людськи. Але тепер треба терміново виправдати всі ляпи, той почали підключатися якісь "професори" та інші знавці мови.. і замість того, щоб виправити в одному місці, почали виправляти у всіх підручниках, довідниках, тощо... Не чіпайте тільки лінуксові дистрибутиві і все буде ок. А то незабаром ми дочекаємося навали пустих папок, настройок та інших шедеврів.

Скільки я не читав тих пояснень я так і не зрозумів, може ви мені поясните? Чому те що прикладається раптом стало застосовуватися? Зрозуміло, що в російський мові можливе утворення з дієслова в іменник приложить -> приложение, в український таке неможливе, але наші професори викрутилися, вигадали слово прикласти -> застосунок...

Якщо ви кажете, що software - це програмне забезпечення, то чому аpplication software - не прикладне програмне забезпечення?
« Змінено: 2011-08-28 19:49:54 від Ign1111 »
Linux. The future is open.

Відсутній Агатангел

  • Новачок
  • *
  • дописів: 36
  • Карма: +0/-0
Re: Wikipedia
« Відповідей #7 : 2011-08-28 20:08:45 »
1.
Скільки я не читав тих пояснень я так і не зрозумів, може ви мені поясните? Чому те що прикладається раптом стало застосовуватися? Зрозуміло, що в російський мові можливе утворення з дієслова в іменник приложить -> приложение, в український таке неможливе, але наші професори викрутилися, вигадали слово прикласти -> застосунок...?
Я не великий знавець англійської мови, але Ґуґл-перекладач чомусь перекладає application як застосування.


2.
Якщо ви кажете, що software - це програмне забезпечення, то чому аpplication software - не прикладне програмне забезпечення?
Безперечно, можна використовувати прикладна програма (як раніше і робили), але чим вам не подобається застосунок?


3.
Не чіпайте тільки лінуксові дистрибутиві і все буде ок. А то незабаром ми дочекаємося навали пустих папок, настройок та інших шедеврів.
Я також проти папок і настройок, тому не треба мені тут дорікати

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Wikipedia
« Відповідей #8 : 2011-08-28 20:28:35 »
Я не великий знавець англійської мови, але Ґуґл-перекладач чомусь перекладає application як застосування.
Роботи захопили світ, а машинний переклад став авторитетним джерелом у мовознавчих питаннях.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Агатангел

  • Новачок
  • *
  • дописів: 36
  • Карма: +0/-0
Re: Wikipedia
« Відповідей #9 : 2011-08-28 20:31:56 »
Я не великий знавець англійської мови, але Ґуґл-перекладач чомусь перекладає application як застосування.
Роботи захопили світ, а машинний переклад став авторитетним джерелом у мовознавчих питаннях.

Я вже глянув - звичайний словник теж перекладає application як застосування.

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Wikipedia
« Відповідей #10 : 2011-08-28 22:21:02 »
Безперечно, можна використовувати прикладна програма (як раніше і робили), але чим вам не подобається застосунок?

А чим вам подобається? Вигадане слово на кшталт гортайла...

Ви взагалі в дитинстві аплікації робили? Ви прикладали частинки до основи, чи застосовували? Так само і тут, програма, яка прикладається до чогось, що об’єднує ці application.
Linux. The future is open.

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Wikipedia
« Відповідей #11 : 2011-08-28 22:21:52 »
Я не великий знавець англійської мови, але Ґуґл-перекладач чомусь перекладає application як застосування.

А як тоді перекласти business application?
Linux. The future is open.

Відсутній Агатангел

  • Новачок
  • *
  • дописів: 36
  • Карма: +0/-0
Re: Wikipedia
« Відповідей #12 : 2011-08-28 23:28:52 »
Безперечно, можна використовувати прикладна програма (як раніше і робили), але чим вам не подобається застосунок?

А чим вам подобається? Вигадане слово на кшталт гортайла...

Ну то запропонуйте свій варіант

Відсутній Агатангел

  • Новачок
  • *
  • дописів: 36
  • Карма: +0/-0
Re: Wikipedia
« Відповідей #13 : 2011-08-28 23:30:28 »
Я не великий знавець англійської мови, але Ґуґл-перекладач чомусь перекладає application як застосування.

А як тоді перекласти business application?

бізнес-додаток, в усякому разі не бізнес-прикладка

Відсутній Агатангел

  • Новачок
  • *
  • дописів: 36
  • Карма: +0/-0
Re: Wikipedia
« Відповідей #14 : 2011-08-28 23:59:19 »
Я не хочу з вами сперечатися, не подобається слово застосунок - то й не використовуйте його, тим більше що Вікіпедія - це вільна енциклопедія.
Я звернувся до вас з проханням допомогти, буду вдячний якщо відгукнетесь, в нас там роботи непочатий край.
« Змінено: 2011-08-29 19:57:56 від Ahatanhel »