Автор Гілка: День протесту проти ACTA  (Прочитано 18647 раз)

Відсутній Yury_Bulka

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 440
  • Карма: +0/-0
  • муз́ика
Мені прийшов лист від http://avaaz.org (про них на Вікіпедії, я на них якось підписався), що завтра вже сьогодні, у суботу 11 лютого, буде загальний протест проти ACTA. Я тут собі подумав, ми ж теж Европа, хоч і не офіційно, але висловити якось свою солідарність було б, мабуть, доречно.

Ось лист:

Цитата
From: "Alex Wilks - Avaaz.org" <avaaz ВУХО avaaz.org>
Subject: ACTA day of action
To: "yurkobb ВУХО gmail.com" <yurkobb ВУХО gmail.com>
Date: Fri, 10 Feb 2012 13:54:25 -0500

Dear friends,

Politicians across Europe are
starting to withdraw their
support from the dangerous ACTA
treaty. This weekend's mass
protest is our moment to bury
ACTA for good. Click to join
the day of action, in person or
virtually -- let's win this!

Take action now

In 24 hours, people across the planet are joining a global street protest to
bury ACTA for good. 

This week our massive 2 million ACTA petition caused shockwaves in Brussels,
and we've just learned that Germany has put ACTA on ice and other governments
are close to following suit. If Europe says no to ACTA, it dies!  We're at a
tipping point -- If enough of us join the protest tomorrow, we can secure our
online freedom and end the threat of ACTA's censorship nightmare. 

Let's turn out in thousands to protest or, if we can't be there in person (most
of the protests are in Europe), send messages of solidarity to our fellow
citizens who are marching. Click here to use our map tool to find an event near
you, or leave a solidarity message for marchers: 

http://www.avaaz.org/en/acta_day_of_action_hub/?vl

Our massive ACTA petition was personally delivered to leading EU politicians in
Brussels this week as it grew to 2.2 million signers and beyond. The European
Parliament is choosing their new point person on the treaty right now. Let's
make sure that person realises that ACTA is too hot to handle. 

Four Eastern European governments and now Germany have just said they'll stall
their decision on the treaty. Now, if hundreds of thousands of people attend
thousands of rallies all across Europe tomorrow, we can ensure that all
politicians across the 27 EU countries are put on notice that people don't want
ACTA and will continue to take action until the treaty is buried. 

Those of us in Europe can join the protests. And we all can send messages of
solidarity to encourage the people there and use social media to pile the
pressure on key parliamentarian. Click here to check out the action centre, and
tell everyone.

http://www.avaaz.org/en/acta_day_of_action_hub/?vl

Again and again, we've shown how people power can work. When our fundamental
freedoms are at stake, and we act together, we can forge an unstoppable force
that makes politicians turn away from the corporate lobbies, and work in the
interests of all of us. Let's do it again.

With hope and determination,

Alex, Alice, Pascal, Emma, Ricken, Maria Paz, Luis and the rest of the Avaaz
team

More information:

Acta activates mass opposition (Euractiv)
http://www.euractiv.com/infosociety/acta-activates-european-civil-society-news-510533

Acta: Europe braced for protests over anti-piracy treaty (BBC) http://www.bbc.co.uk/news/technology-16906086

Latest pact on internet piracy set to be derailed (Financial Times) http://www.ft.com/intl/cms/s/2/a52f57ec-533d-11e1-aafd-00144feabdc0.html#axzz1lzG5htN5

Czech Republic, Slovakia freeze anti-piracy pact (AFP) http://www.google.com/hostednews/afp/article/ALeqM5gguBSrXtQKnr0famyhxMlNK2plDQ?docId=CNG.956cc047c755305c8ad4580183554bcc.71

ACTA vs. SOPA: Five Reasons ACTA is a Scarier Threat to Internet Freedom
http://www.ibtimes.com/articles/286925/20120124/acta-sopa-reasons-scarier-threat-internet-freedom.htm?cid=2

Act on Acta now if you care about democracy and free speech (The Guardian)
http://www.guardian.co.uk/commentisfree/2012/feb/03/act-acta-democracy-free-speech

The secret treaty: Anti-Counterfeiting Trade Agreement (ACTA) and Its Impact on
Access to Medicines
http://www.msfaccess.org/content/secret-treaty-anti-counterfeiting-trade-agreement-acta-and-its-impact-access-medicines

У цьому всьому мене найбільше розчаровує те, що для дотримання авторських прав великих корпорацій щось робиться, а для забезпечення дотримання елементарних прав людини, здається, ніхто жодних секретних угод підписувати не спішить...

Але я поки відхрещуюсь від всяких власних суджень про саму ACTA’у, поки її не прочитаю повністю.

(Мені просто було б сумно ніяк на той лист не зреагувати, тому вибачайте, якщо це якось недоречно...)
« Змінено: 2012-02-11 12:20:01 від Yury_Bulka »
http://freeUser.org.ua/ — колективний досвід із застосування вільних програм

Відсутній Yury_Bulka

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 440
  • Карма: +0/-0
  • муз́ика
Re: День протесту проти ACTA
« Відповідей #1 : 2012-02-11 12:13:20 »
Це супер:

Цитата
2. Each Party shall further provide that its judicial authorities have the authority to
order that materials and implements, the predominant use of which has been in the
manufacture or creation of such infringing goods, be, without undue delay and without
compensation of any sort, destroyed or disposed of outside the channels of commerce in
such a manner as to minimize the risks of further infringements.

3. A Party may provide for the remedies described in this Article to be carried out
at the infringer’s expense.
(стаття 10)

EDIT: (ще)
Цитата
1. Each Party shall provide for criminal procedures and penalties to be applied at
least in cases of wilful trademark counterfeiting or copyright or related rights piracy on
a commercial scale. For the purposes of this Section, acts carried out on a commercial
scale include at least those carried out as commercial activities for direct or indirect
economic or commercial advantage.
(...)
3. A Party may provide criminal procedures and penalties in appropriate cases for
the unauthorized copying of cinematographic works from a performance in a motion
picture exhibition facility generally open to the public.
(стаття 23)

Цитата
4. With respect to the offences specified in paragraphs 1, 2, 3, and 4 of Article 23
(Criminal Offences) for which a Party provides criminal procedures and penalties, that
Party shall provide that its competent authorities have the authority to order the
forfeiture or destruction of materials and implements predominantly used in the creation
of counterfeit trademark goods or pirated copyright goods and, at least for serious
offences, of the assets derived from, or obtained directly or indirectly through, the
infringing activity. Each Party shall ensure that the forfeiture or destruction of such
materials, implements, or assets shall occur without compensation of any sort to the
infringer.
(стаття 25)

Можна подумати, що якщо хтось копіював диски на своєму компуторі, то цей компутор треба знищити...

Гм, читаємо далі...

P.S. Пригадую взідкись, як один користувач Ubuntu десь розмістив нелегально якийсь фільм. Після того суд зобов’язав від’єднати його від мережі (чи якось обмежити йому цю мережу), і вони не знайшли иншого шляху це зробити, як витерти Ubuntu і встановити Windows з відповідними спотвореннями доступу до мережі... Ось і приклад, мабуть...

(То було у США)
« Змінено: 2012-02-11 13:22:36 від Yury_Bulka »
http://freeUser.org.ua/ — колективний досвід із застосування вільних програм

Відсутній Yury_Bulka

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 440
  • Карма: +0/-0
  • муз́ика
Re: День протесту проти ACTA
« Відповідей #2 : 2012-02-11 13:49:33 »
Що ж, прочитав... Важко щось казати, не знаючи всіх дивацтв тонкощів юридичних документів, але мені не подобається:
  • що за розмір відшкодування збитків порушником може бути взято кількість розповсюджених ним копій за ціною ліцензійних копій (стаття 9)
  • знищення апаратури (стаття 10)
  • згадка про запис з екрана кінотеатру в розділі про «Criminal Offenses»
  • відсутність означень розмірів, після яких наступає відповідальність, натомість є тільки «commercial scale»

Але найбільше нервує сам тон документу, який створює враження, що єдино важлива на світі річ, це інтереси великих корпорацій з їхніми торговими марками й авторськими правами; иншими словами якась однобокість.

Втім, мені поки не ясно, в який спосіб цей документ може перешкоджати розповсюджувати вільні програми чи запровадити церзуру в мережі.

« Змінено: 2012-02-11 13:58:30 від Yury_Bulka »
http://freeUser.org.ua/ — колективний досвід із застосування вільних програм

Відсутній Yury_Bulka

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 440
  • Карма: +0/-0
  • муз́ика
Re: День протесту проти ACTA
« Відповідей #3 : 2012-02-12 17:53:50 »
Ще раз прочитав розділ про дотримання авторських прав у «digital environment». Деякі речі таки викликають підозру, зокрема:
Цитата
5. Each Party shall provide adequate legal protection and effective legal remedies
against the circumvention of effective technological1 measures that are used by authors,
performers or producers of phonograms in connection with the exercise of their rights in,
and that restrict acts in respect of, their works, performances, and phonograms, which
are not authorized by the authors, the performers or the producers of phonograms
concerned or permitted by law.

1. For the purposes of this Article, technological measures means any technology, device, or component
that, in the normal course of its operation, is designed to prevent or restrict acts, in respect of works,
performances, or phonograms, which are not authorized by authors, performers or producers of
phonograms, as provided for by a Party’s law. Without prejudice to the scope of copyright or related
rights contained in a Party’s law, technological measures shall be deemed effective where the use of
protected works, performances, or phonograms is controlled by authors, performers or producers of
phonograms through the application of a relevant access control or protection process, such as encryption or scrambling, or a copy control mechanism, which achieves the objective of protection.
(стаття 27)

Також витирання теґів ID3 вважатиметься порушення, як і використання чи створення засобів, спрямованих на звільнення від вищезгаданих «technical measures».
http://freeUser.org.ua/ — колективний досвід із застосування вільних програм

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: День протесту проти ACTA
« Відповідей #4 : 2012-02-17 11:49:53 »
„Необхідно знати закони, щоб знати як їх правильно порушувати.“ — © Не пам’ятаю хто сказав.

Невже так важко оформити цитату згідно вимог законодавства? Напр.

Цитата
Фільм «Гарбуз» Режисер  Василіус Пупкінштейн, час 01:23:15 - 01:23:20
Ну і відповідні кадри з фільму.
По одній такій цитаті на сайт (щоб не порушувати закон) і скрипт на перлі який шукає всі такі сайти через Ґуґл і формує список програвання.

Кожен окремий сайт відповідає законодавству і містить лише мізерну цитату (хоч до байта чи до біта, чи навіть ще менше), але весь інтернет містить весь твір.
« Змінено: 2012-02-17 11:50:51 від lvm »
[Fedora Linux]

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: День протесту проти ACTA
« Відповідей #5 : 2012-02-17 19:06:32 »
Володю, в тебе воістину утопічні проекти в голові рояться.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: День протесту проти ACTA
« Відповідей #6 : 2012-02-18 01:00:59 »
Володю, в тебе воістину утопічні проекти в голові рояться.
Дякую за дуже змістовний коментар.
[Fedora Linux]

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: День протесту проти ACTA
« Відповідей #7 : 2012-02-18 12:24:03 »
Володю, в тебе воістину утопічні проекти в голові рояться.
Дякую за дуже змістовний коментар.
Куди вже змістовніше. Хоча-б, скільки часу воно збиратиме до купи всі ті шматочки щоб отримати повнометражку. Врешті, врахувати різну швидкість каналів, продуктивність та завантаженість серверів, можливі офлайни.
скрипт на перлі який шукає всі такі сайти через Ґуґл і формує список програвання
Гуглу не подобаються автоматизовані запити до нього — декілька раз він, навіть мене, просив увести капчу, бо йому здалося, що я скрипт.
« Змінено: 2012-02-18 12:29:28 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: День протесту проти ACTA
« Відповідей #8 : 2012-02-18 12:41:03 »
Цитата
Куди вже змістовніше. Хоча-б, скільки часу воно збиратиме до купи всі ті шматочки щоб отримати повнометражку

„Необхідно знати закони, щоб знати як їх правильно порушувати.“ — © Не пам’ятаю хто сказав.

В ACTA прямо записано, що розповсюдження до 0.9 авторського твору не є порушенням закону. Це суттєве послаблення порівняно з існуючим законодавством про цитати. Тобто вам доведеться витягнути два шматки з різних джерел. Або навіть один, з якого вирізали напр. 5% на початку (вступ) і 5% в кінці (титри). Або просто натиснути «Дивитися продовження» з посиланням на абсолютно інший сайт.

Ідіоти, якри придумали АСТА, все ще думають про інформацію як про щось матеріальне замість того щоб заробляти на рекламі і на ажіотажному попиті. Я ніколи не бачив телевізора чи радіоприймача з монетоприймачем і прайсом, хоча на них передають лише пропрієтарщину.
« Змінено: 2012-02-18 12:48:21 від lvm »
[Fedora Linux]

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: День протесту проти ACTA
« Відповідей #9 : 2012-02-18 12:53:51 »
В ACTA прямо записано, що розповсюдження до 0.9 авторського твору не є порушенням закону.
Ну вже не по 5 секунд на сайт.
Я ніколи не бачив телевізора чи радіоприймача з монетоприймачем і прайсом, хоча на них передають лише пропрієтарщину.
А платні супутникові та кабельні канали не рахуються?
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: День протесту проти ACTA
« Відповідей #10 : 2012-02-18 17:42:22 »
Ну вже не по 5 секунд на сайт.
Вам розказати про торенти?

Я ніколи не бачив телевізора чи радіоприймача з монетоприймачем і прайсом, хоча на них передають лише пропрієтарщину.
А платні супутникові та кабельні канали не рахуються?
Рахуються. Але я таки їх не бачив. :-)
[Fedora Linux]

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: День протесту проти ACTA
« Відповідей #11 : 2012-02-18 19:47:36 »
Ну вже не по 5 секунд на сайт.
Вам розказати про торенти?
Розкажіть, розкажіть. Як подивитися ними фільм, не зберігаючи файл на локальний носій.
Рахуються. Але я таки їх не бачив. :-)
Враховуючи, що багато відвідувачів ЛОУ навіть телевізора вдома не мають, охоче вірю.

« Змінено: 2012-02-18 19:47:57 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: День протесту проти ACTA
« Відповідей #12 : 2012-02-18 20:43:29 »
Ну вже не по 5 секунд на сайт.
Вам розказати про торенти?
Розкажіть, розкажіть. Як подивитися ними фільм, не зберігаючи файл на локальний носій.
Гррр.  http://live.bittorrent.com/
[Fedora Linux]

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: День протесту проти ACTA
« Відповідей #13 : 2012-02-19 00:05:05 »
Гррр. Не запрацювало.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Re: День протесту проти ACTA
« Відповідей #14 : 2012-07-19 23:18:28 »
Цитата
Або просто натиснути «Дивитися продовження» з посиланням на абсолютно інший сайт.
Якщо власник (чи власники) кількох сайтів один, то ресурс вважається одним цілим, навіть якщо він на кількох серверах і різних доменах. Також змова власників кількох ресурсів вважається змовою з метою вчинення злочинного діяння, тобто вас розглядатимуть як групу, тобто ви є одним цілим. Одним словом враховуйте інші закони, які ще до ACTA прийняті. Також здається з фільмом там теж цікавіше, бо розмір фільму рахують від першого кадру фільму (не інтро студії) і завершують останнім кадром самого фільму до титрів, закони США цікавіші ніж наші.
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..