Автор Гілка: Переключення на англійську в режимі відладки  (Прочитано 3370 раз)

Відсутній kapustin

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Вітаю
Нещодавно поставив  ubuntu 20.04 на ноут. Сьогодні під час роботи система зависла. Не вистачило памяті 8г, таке вже було коли юзав 14.04 без swap, а в 20.04 нічого не робив зі swap.
Перевантаживши, потрапив у 'режим відладки' з помилкою: UNEXPECTED INCONSISTENCY; RUN fsck MANUALLY
Ввів команду: [/color][size=inherit]fsck /dev/sda1  і наче порішав.[/size][/color][/size][/color]
Після цього, при перезавантаженні пише 'Натисніть Enter, щоб перейти до режиму супроводу (або натисніть Ctrl-D, щоб продовжити). Далі, при натисканні пробілу або табу - пише: Display all 1963 possibilities? (y or n)
І тут проблема, бо розкладка чомусь українською і я не можу вводити англійською команди.
Як переключитися на англійську? Перепробував всі можливі комбінації клавіш 😬
Дякую за допомогу


gdekjifgb

  • Гість
Вітаю
Привіт
Нещодавно поставив  ubuntu 20.04 на ноут. Сьогодні під час роботи система зависла. Не вистачило памяті 8г, таке вже було коли юзав 14.04 без swap, а в 20.04 нічого не робив зі swap.
Більше не знущайтесь так з системи
Перевантаживши, потрапив у 'режим відладки' з помилкою: UNEXPECTED INCONSISTENCY; RUN fsck MANUALLY
Ввів команду:
fsck /dev/sda1 і наче порішав.
Якби ви "порішали", то все було б в нормі

Після цього, при перезавантаженні пише 'Натисніть Enter, щоб перейти до режиму супроводу (або натисніть Ctrl-D, щоб продовжити). Далі, при натисканні пробілу або табу - пише: Display all 1963 possibilities? (y or n)
??? Якщо потеліпати теліпаторами, то я можу гіпототамічно %) передбачити, що під час завантаження щось не хоче завантажуватись. Або щось із якимсь демоном, або (скоріше всього) з модулем ядра, або... або...
Що ви робили до цього? Перед цим глюком.

І тут проблема, бо розкладка чомусь українською і я не можу вводити англійською команди.
Як переключитися на англійську? Перепробував всі можливі комбінації клавіш 😬
Off-topic:
ааа, як же мені хочеться пожартувати з приводу української мови...
Дякую за допомогу
Знаю що не допоміг, але потрібно більше інформації.
Взагалі-то по замовчуванні повинна бути англіц... латинська  розкладка. Чому у вас укр, я хйзн? Дивіться НЕ написаний жахливий жарт про укр. мову. А що ви обирали (які клавіші перемикання розкладки) коли встановлювали систему?

Думаю не розумно буде радити вам  спробувати один або два CTRL, або інші комбінації клавіш(?)

Після цього, при перезавантаженні пише 'Натисніть Enter, щоб перейти до режиму супроводу (або натисніть Ctrl-D, щоб продовжити). Далі, при натисканні пробілу або табу - пише: Display all 1963 possibilities? (y or n)
І тут проблема, бо розкладка чомусь українською і я не можу вводити англійською команди.

Вас "викидає" у "режим відладки" (тобто rescue mode чи як воно правильно зветься?) кожного разу при завантаженні системи?Чи може щось із грабом не так?, чи система вантажиться в singleusermode... хйзн*.

---
хйзн - хто його зна

грьобані бб-коди :(
« Змінено: 2020-10-12 23:13:13 від gdekjifgb »

Відсутній kapustin

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Дякую за допомогу.
Зробив англійську дефолтною для системи - тепер в режимі відновлення англійська розкладка.
Разом з тим, перепробувавши різні мануали по відновленню файлової системи і так й не пофіксивши проблеми - вирішив перевстановити убунту.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
На майбутнє: розкладка перемикається за допомогою натискання клавіші Ctrl (просто натисніть Ctrl і перемкнеться).
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній kapustin

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
На майбутнє: розкладка перемикається за допомогою натискання клавіші Ctrl (просто натисніть Ctrl і перемкнеться).


Смієтеся?
По перше, кастомне перемикання в 20.04 супер + пробіл
По друге, в режимі відновлення не перемикаються розкладки, там доступна лише дефолтна
Щодо перемикання по Ctrl - то це ваше кастомне налаштуваннчя або це стосується молодших версій

эдрп

  • Гість
Дякую за допомогу.

Зробив англійську дефолтною для системи - тепер в режимі відновлення англійська розкладка.
Англійська розкладка повинна(?) завжди сама по собі є первинною/дефолтною в усіх/більшості систем. Хоча може вже щось змінилось? або скоріше всього ви при встановленні системи самі зробили укр розкладку основною (хіба таке можна зробити?) Я не пам'ятаю як під час при встановлення вказються основна та додаткова розкладки.



Я запитував які клавіші ви обрали для перемикання..., бо можливо ви щось екзотичне обрали і забули. Але це вже  не важливо.



Off-topic:
От саме про ґіперпатріотичність і був той не написаний жарт. Якщо навіть уявити не можете про що я - то краще забудьте.



Разом з тим, перепробувавши різні мануали по відновленню файлової системи і так й не пофіксивши проблеми - вирішив перевстановити убунту.

ну... еее, це не зовсім вірн... Таке вирішення проблем у вас тягнеться з віндокористування?



Дивно... Ну якщо ви дещо читали і це не допомогло, то мабуть поради вам не потрібні. Але на всяк випадок: Якщо стається щось жахливе із фс - завантажуєтесь із флешки і перевіряєте диск на якому щось не так. Тільки завчасно потурбуйтесь про софт конкретно для вашої фс. Хоча його можна встановити при анявності мережі, але якщо без мережі і у вас xfs то потрыбны програми для перпевірки xfs.


Якби деякий софт був для (працював в) 20 убунти, я б теж вже оновився.




эдрп

  • Гість
...
По друге, в режимі відновлення не перемикаються розкладки, там доступна лише дефолтна
Щодо перемикання по Ctrl - то це ваше кастомне налаштуваннчя або це стосується молодших версій

як ви зробили українську розкладку дефолтною?


На майбутнє: розкладка перемикається за допомогою натискання клавіші Ctrl (просто натисніть Ctrl і перемкнеться).

Перемикання відбувається тими клавішами, які вказуються при встановленні системи. Здається так(?)


---
2адм: попередні ТРИ - прошу видалити. (веселий день)