Автор Гілка: Злітає вибрана розкладка клавіатури  (Прочитано 1279 раз)

Відсутній Destructor

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
  • Циган на переправі коней не міняє
Добрий день, спільнота. З лінуксі працюю з 2012 року. Трапилась проблема з роботою клавіатури. Було все так.
На основному диску вільного місця стало 0. Після чого я запустив програму сканування папок і потім почав видаляти деякі папки з /home/user/.*, які на мій погляд мені вже були не потрібні: це і kube (kubernetes), dia, python3.9. Попередньо видаляючи програми через apt remove чи іншими способами. Перед видаленням python3.9 впевнився, що є python нижчої версії.

потім в цій же сесії помітив, що перестав працювати Screen Locker.
Після перезавантаження злетіло оточення робочого стола, авторизація не поломалась. Після авторизації на фоні робочого стола бачу тільки консоль, з консолі запустив графічну програму і вона була без рамки.

Потім я установив apt install LXDE і перезавантажився. Коли зайшов то помітив, що:
1. на деяких сторінках інтернету англійські літери відображались якимись діакритичними знаками. Проблему вирішив командою
localectl set-locale LANG=uk_UA.UTF-8 LANGUAGE=uk_UA.UTF-8 LC_ADDRESS=uk_UA.UTF-8 LC_COLLATE=uk_UA.UTF-8 LC_CTYPE=uk_UA.UTF-8 LC_IDENTIFICATION=uk_UA.UTF-8 LC_MEASUREMENT=uk_UA.UTF-8 LC_MESSAGES=uk_UA.UTF-8 LC_MONETARY=uk_UA.UTF-8 LC_NAME=uk_UA.UTF-8 LC_NUMERIC=uk_UA.UTF-8 LC_PAPER=uk_UA.UTF-8 LC_TELEPHONE=uk_UA.UTF-8 LC_TIME=uk_UA.UTF-8

2. при кліку мишкою в полі вводу меседжера Slack і Skype розкладка клавіатури змінювалась на англійську сама по собі, в браузері, інших десктопних програмах такого не помічаю.

3. при відправленні тексту в Slack і Skype натисненням клавіші Enter також розкладка клавіатури змінювалась на англійську сама по собі. І після натиснення клавіші Backspase в Skype відразу, а в Slack коли видаляю останній символ (щоб поле було порожнє) теж розкладка клавіатури змінювалась на англійську сама по собі.

4. при запуску fcitx в миші тільки переміщався курсор, кнопки не працювали, клавіатура - тільки набір тексту в програмі яка в фокусі. Переключитись на інші вікна ні мишкою, ні Alt + Tab не можливо, навіть якщо в текстовому режимі (Ctrl+Alt+F*) прибити процес fcitx. Тільки перезавантаження. Тому я зніс fcitx.

Думаю проблема вирішується через setxkbmap, але це дуже складно для мене.

Тут в мене Debian11 + LXDE.

Може хтось знає як вирішити дану проблему без перевстановлення ОС.
Є робочий Debian12 + LXDE на virtual Box і Debian12 + LXDE на ноуті (але там багато встановлених драйверів для тачпаду, мережевого обладнання, роботи з клавішею Fn) - чи можна звідти перенести якісь файли?
« Змінено: 2024-02-07 16:09:17 від Destructor »
Циган на переправі коней не міняє

Відсутній denkin

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 129
  • Карма: +3/-0
хіба в аплеті перемикання розкладок lxde (на панелі, якщо немає, то треба додати) не налаштовуються всі параметри які необхідні?
Раніше було так)))
Xubuntu 20.04.X + Xubuntu Testing

Відсутній Destructor

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
  • Циган на переправі коней не міняє
Всі параметри налаштовані, але до одного місця, лінукс веде себе неадекватно при наборі тексту тільки в деяких програмах і поведінка відрізняється.
З нових спостережень: 1 - розкладка не переключається, поки не буде активоване поле для вводу тексту, 2 - коли півгодини не користуєшся комп'ютером, взагалі не переключається розкладка, поки не запустиш аплет і не знімеш і не поставиш назад галку на гарячих клавішах
« Змінено: 2024-02-07 19:22:12 від Destructor »
Циган на переправі коней не міняє

Відсутній Destructor

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
  • Циган на переправі коней не міняє
Питання зняте, вийшло якесь оновлення, після apt update і apt upgrade все стало на свої місця

Циган на переправі коней не міняє