Автор Гілка: Хостинг / HP ProLiant DL360 G4  (Прочитано 996 раз)

Відсутній freeandrolancer

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0

Доброго дня!
Створюю хостинг. Вирішив зекономити і купив недорогий HP ProLiant DL360 G4:
4 GB RAM
2 x Intel Xeon 3.06 / 800 Mhz
2 x 73.2 Gbit HDD (Smart Array 6i, RAID 1)
1 x 460W
Але зараз я пожалів, що я зекономив.
Я намагаюся встановити звичайний LAMP, для початку. Але для LAMP потрібна система, яка б працювала на цьому сервері - максимальна, яку він підтримує і сучасна, менш вразлива і стабільна в роботі. Я спочатку скачав систему "ubuntu-16.04.6-server-i386.iso", встановив без проблем, запустився LAMP, все було наче добре.
Далі перед тим як пускати сервер в дію я вирішив перевірити, яке навантаження він зможе витримати. Результат вийшов 2160 (хітів http GET/s) і перевантажений процесор сервера. Завантаження мережі було лише 70%, та й це не зрозуміло, чому так багато. Люди купляють VPS менші і ті витримують навантаження побільше, а тут такий сервер, в багато разів більший по потужності і тут таке...
Я вирішив що це винний в цьому "ubuntu-16.04.6-server-i386.iso". Я завантажив на нього стандартний графічний інтерфейс (ubuntu-desktop), відкрив системний монітор (gnome-system-monitor) і побачив процес systemd, який їв більше процесору, ніж LAMP - майже 40%. Я вирішив зносити цю систему і ставити 64-бітну, бо Xeon 64-бітний, тож я подумав, що 32-бітні на ньому працюють погано. Тут почалися танці з бубном.
Перше, що я завантажив - "ubuntu-18.04.2-live-server-amd64.iso".
Я почав встановлювати "ubuntu-18.04.2-live-server-amd64.iso". Не знаю, скільки саме, не записав, але помилок 7-8 вивело, щось типу "неможливо записати на диск" і "permission denided". Після встановлення ця система викачала з мене чимало трафіку, я не знаю що саме, але щось після її завантаження качалось з інтернету. Вона підвисала на деякий час (близько 30хв) після запуску. Я намагався подивитися, що саме качається, сніфером NetworkTrafficView (nirsoft), але нічого, крім ntp.ubuntu.com не було. Я заблокував ntp.ubuntu.com але трафік продовжувало викачувати. Подумав, може це оновлення - написав sudo apt-get dist-upgrade, почав оновлювати пакети - а швидкість лише 30кбайт за секунду, тобто для цієї системи пріорітет apt-get нижче. Почекав годину доки оновить, оновило. А трафік викачувати продовжувало. Що воно качало я так і не зміг визначити. Але качало таки сильно, 10 мбайт в секунду.  Отже, з новою системою було 3 проблеми - помилки при встановленні, підвисання і викачування трафіку. Це гірше, ніж Windows 10, я так зрозумів, качалось не оновлення. Потім я виявив, що не був встановлений LAMP. Я вирішив встановити (apt-get), але мені знову вивело ту саму помилку "permission denided", і іще одну не зрозумілу - "0 sector error" чи щось таке. Я подивився на диск, протестував, диск здоровий. Не можу зрозуміти, причому тут 0-вий сектор до apache.
Ну я короче вирішив зносити і ставити "ubuntu-16.04.6-server-amd64.iso" - та сама проблема, ті самі помилки, слава Богу, що хоч трафік гігабайтами не викачує.
Вирішив поставити назад "ubuntu-16.04.6-server-i386.iso" - все ОК, все працює, ніяких помилок немає, ну за виключенням завантаження systemd...
Зніс систему, вирішив ставити якусь іншу.
Прочитав, що є дуже стабільна система CentOS.
Закачав образ "CentOS-7-x86_64-DVD-1810.iso".
Починаю встановлення - воно завантажується з CD, пише:
boot:
А перед оцим якісь помилки щось типу "do not set default".
Ну я не знаю що вводити в boot...




До цього на сервері стояла Ubuntu Server 8. Ніяких проблем, ніяких systemd і так далі не було. І ніяких помилок. Взагалі працювало добре, витримувало 8000 клієнтів за секунду.


Що робити? 8 сервер вже не підтримується. Яку систему ставити щоб не було оце всього цього? Потрібно це все поставити мені до кінця тижня.

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Хостинг / HP ProLiant DL360 G4
« Відповідей #1 : 2019-05-28 11:03:04 »
Судячи з усього, головна ваша проблема у несправному обладнанні. Ну й найголовніше — у спробі не читаючи документацію щось зробити, чого зовсім не знаєте.Не треба встановлювати Linux як Windows. Це різні системи, з різним підходом. Ви хоча б у системні журнали подивились, чого це systemd так жере ресурси.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній freeandrolancer

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Re: Хостинг / HP ProLiant DL360 G4
« Відповідей #2 : 2019-05-28 14:40:54 »
На віртуалці VirtualBox всі системи працюють.
І на цій само віртуалці, systemd також жере стільки процесору. Читав форуми що це встановлений майнер.
https://www.linux.org.ru/forum/desktop/14229623
але я качаю все тільки з офіційних сайтів, як там міг бути майнер - невідомо. І як його звідти видалити, теж не знаю.
Друга проблема - це те, що в мене на Intel Core 2 Duo, VirtualBox - працюють всі до одної системи і без помилок. А на потужнішому і 64-бітному Xeon 64-бітні системи видають купу помилок. Як раніше сказав, 32-бітна "ubuntu-16.04.6-server-i386.iso" встановилась. Але  чому 64-бітний процесор не підтримує 64-бітні системи?
« Змінено: 2019-05-28 14:42:33 від freeandrolancer »

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Хостинг / HP ProLiant DL360 G4
« Відповідей #3 : 2019-05-28 14:56:21 »
Ще раз, ви подивились що це за процес? Який його pid? Чим він займається (що пише у журналах)?Хто сказав що не підтримується 64-бітна система? Може одразу встановите Windows, й не будете намагатись зробити його з Linux`а?
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Re: Хостинг / HP ProLiant DL360 G4
« Відповідей #4 : 2019-05-28 22:16:26 »
Без якоїсь більш глибокої діагностичної інформації вам ніхто нічого порадити не зможе. Якщо проблема в процесах і навантаженні — для початку хоча б вивід ps axuf, щоб було зрозуміло, що за процеси взагалі запущені.

Щодо 32/64-бітових систем — цілком можливо, що у вас частково бита пам'ять, і 64-бітова система, що використовує більше пам'яті як раз і потрапляє на "битий" регіон. Відповідно радив би поставити пакунок memtest86 (при встановленні він має автоматично додаватися у меню завантажувача grub), і поганяти систему кілька годин тестами.

Щодо того, що live-версія працює погано — це й не дивно, бо вона призначена для роботи без встановлення на диск (всі зміни тримаются у пам'яті).

Відсутній freeandrolancer

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Re: Хостинг / HP ProLiant DL360 G4
« Відповідей #5 : 2019-05-28 22:31:22 »
Добре, все подивлюся. Завтра. Але я думав, що екстрасенси ще не пішли у літню відпустку...  ;D  Все ж було б добре аби так сказали, без діагностики.
Сьогодні подивився логи самого сервера (ILO), помилка на помилці. Але не з пам'яттю. Пише типу під час роботи сервера наче з нього шнур втикали і витикали разів 30. Хоча, якщо б він витикався, то сервер би переставав працювати. І іще пише таку помилку цікаву, що начебто диски в RAID-масиві змінені місцями. Я не знаю, яке це має значення для RAID, і чи може це бути причиною помилки 0 сектору.