Автор Гілка: Встановлення Linux без флешки та CD-rom  (Прочитано 4627 раз)

Відсутній Viktor_Grin

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Шановні друзі . Вирішив реанімувати старий ноутбук проте стикнувся з проблемою відсутності дисководу, та неможливість завантаження з флешки.  Вибір дистрибутива не є так важливо, важливо встановити туди хоч щось з Linux . Вінчестер можу через перехідник підключити до настільного ПК. Тиждень спроб завершився безрезультатно. Може хтось з вас підкаже, щось дільне. (Celeron 1.4, 512mb RAM)

Відсутній kisil

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 353
  • Карма: +0/-0
  • Toruble in Windows reboot, toruble in Unix be root
    • About me
Re: Встановлення Linux без флешки та CD-rom
« Відповідей #1 : 2016-01-21 21:08:10 »
Шукайте якийсь мінімалістичний лінук, тойже Slax, Puppy. А які саме проблеми з встановлення.

Відсутній Viktor_Grin

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Re: Встановлення Linux без флешки та CD-rom
« Відповідей #2 : 2016-01-21 22:40:32 »
ну так проблем дистрибутивом немає, є багато різних дистрибутивів, проте я не можу інсталювати його на ноут, бо CD-romа немає, і відсутнє завантаження з usb /Стоїть питання як завантажитися з жорсткого диска і запустити інсталяцію! :o Перечитавши безліч сторінок у пошуку, я зрозумів тільки те що потрібно інсталювати на диск Grub і в ньому прописати інсталяцію дистрибутива, про те як це правильно зробити я не знаю. Які файли повинні відповідати за завантаження системи? в "вікнах зрозуміло що це ехе-шник, а в Linux-i ?" одним словом дрімучий ліс... :o
« Змінено: 2016-01-21 22:53:15 від Viktor_Grin »

Відсутній kisil

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 353
  • Карма: +0/-0
  • Toruble in Windows reboot, toruble in Unix be root
    • About me
Re: Встановлення Linux без флешки та CD-rom
« Відповідей #3 : 2016-01-21 23:37:42 »
Якщо ви можете підключити диск з ноута до стаціонарного компа, то з нього напевне можна і завантажитися. Чи ні??? Тобто виставити в БІОС як завантажувальний диск. Тоді які проблеми встановити лінукс?

Відсутній Viktor_Grin

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Re: Встановлення Linux без флешки та CD-rom
« Відповідей #4 : 2016-01-21 23:44:01 »
Якщо ви можете підключити диск з ноута до стаціонарного компа, то з нього напевне можна і завантажитися. Чи ні??? Тобто виставити в БІОС як завантажувальний диск. Тоді які проблеми встановити лінукс?
Вже пробував проте система не грузиться а зависає на півдорозі....(пробував не раз з різними дистрибутивами). Прийшов до висновку що інсталювати треба безпосередньо на ноутбуці...

Відсутній kisil

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 353
  • Карма: +0/-0
  • Toruble in Windows reboot, toruble in Unix be root
    • About me
Re: Встановлення Linux без флешки та CD-rom
« Відповідей #5 : 2016-01-22 01:02:21 »
Потрібно розібратися чому зависає інсталяція. Такого не може бути, щоб на цей диск не можна встановити систему. Хоча можна спробувати інсталювати на цей диск груб і покласти на нього завантажувальний образ netinstall  якогось дистрибутиву, який має таку збірку . І тоді спробувати провести інсталяцію по мережі.
Опишіть детальніше, що це у вас за ноут.

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Встановлення Linux без флешки та CD-rom
« Відповідей #6 : 2016-01-22 03:27:23 »
Завантаження може не відбуватись через відсутність відповідного драйвера у initrd. Як приклад, якщо у встановлювачі Debian обрати targeted а не generic режим для ядра, то воно збере initrd лише з тими модулями, що потрібні для обладнання на яке встановлено.

Власне, я б у вашому випадку задіяв би PXE-завантаження та інсталяцію по мережі. Але не знаю, чи є у вас така можливість.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній kisil

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 353
  • Карма: +0/-0
  • Toruble in Windows reboot, toruble in Unix be root
    • About me
Re: Встановлення Linux без флешки та CD-rom
« Відповідей #7 : 2016-01-22 13:22:32 »
А що в збірках Дебіана немає ядра яке включає майже всі пристрої. Наприкладі ядра huge в Slackware

Відсутній Viktor_Grin

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Re: Встановлення Linux без флешки та CD-rom
« Відповідей #8 : 2016-01-22 13:38:45 »
Значить по порядку.... Grub я вже встановив на перший розділ диску. Я подумав що напевне його треба зробити фат. Він активний. зкачав програму WINGRB0206 і інсталював її на цей розділ.(це все я робив підключивши вінчестер до комп"ютера). Тепер я вже можу загружатися на ноутбуці з нього, проте ніяк не можу второпати що потрібно робити далі. Дуже мало інформації, її приходиться збирати по крупицям з різних джерел. Не всі способи працюють. тепер у мене стало питання що з дистрибутива треба закачати на розділ, та які файли куди прописати, а також як потрібно відредагувати конфігураційний файл. Я розумію так що iso-образ дистрибутива треба записати на другий розділ, та які файли відповідають за інсталяцію і як заставити завантажувач їх побачити.
 Тепер відносно встановлення по мережі. Я маю таку можливість (в дома локалка з 4 комп"ютерів) Але якби хтось зміг написати мені покрокову інструкцію то був би дуже вдячний.
Одним словом запропонуйте хоч якусь інструкцію... Бо Linux ніяк не хоче мені піддаватися..... :(
 P.S. Я пробував інсталювати систему на компютері, та коли переносив вінчестер на ноутбук, то система не завантажувалася.(що логічно! :))

Моє залізо: Prestigio nobile 150 Celeron 1.5, DDR SDRAM 256, HDD 40Gb, Intel Extreme Graphics
« Змінено: 2016-01-22 13:40:29 від Viktor_Grin »

Відсутній kisil

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 353
  • Карма: +0/-0
  • Toruble in Windows reboot, toruble in Unix be root
    • About me
Re: Встановлення Linux без флешки та CD-rom
« Відповідей #9 : 2016-01-22 13:48:48 »
Який ви саме лінукс вибрали?

Відсутній Viktor_Grin

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Re: Встановлення Linux без флешки та CD-rom
« Відповідей #10 : 2016-01-22 15:43:37 »
Я згідний вже на любий дистрибутив  ;D тільки щоб був легегький... ;D

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Встановлення Linux без флешки та CD-rom
« Відповідей #11 : 2016-01-22 16:42:06 »
А що в збірках Дебіана немає ядра яке включає майже всі пристрої. Наприкладі ядра huge в Slackware
Вибачте. Ви читали що я написав? І цей, «збірки $DISTRONAME».... що за <CENSORED>?

P.S. Я пробував інсталювати систему на компютері, та коли переносив вінчестер на ноутбук, то система не завантажувалася.(що логічно! :))
Це як раз не зовсім логічно. Пане, ви якщо хочете поставити систему, забудьте про віндову логіку роботи системи.

Prestigio nobile 150 Celeron 1.5, DDR SDRAM 256, HDD 40Gb, Intel Extreme Graphics
Мережа локальна є, з доступом до Інтернету? Якщо є — це вже значно простіше.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній kisil

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 353
  • Карма: +0/-0
  • Toruble in Windows reboot, toruble in Unix be root
    • About me
Re: Встановлення Linux без флешки та CD-rom
« Відповідей #12 : 2016-01-22 17:29:41 »
Ось пропоную вам звернути увагу на Slax

Відсутній Viktor_Grin

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Re: Встановлення Linux без флешки та CD-rom
« Відповідей #13 : 2016-01-22 18:50:20 »
Отже Друзі
Зараз поставлю на закачку Slax.
з плюсів:
Маю доступ до інтернету через локальну мережу.
На диску маю Grub.
Маю доступ до вінчестера (вже з закритими очима перекладаю йього Комп"ютер-Ноутбук-Комп"ютер)
з мінусів:
Маю Досвід та спосіб мислення Віндовсовський(який я бачу що мені шкодить)
І НЕМАЮ ЖОДНОГО УЯВЛЕННЯ ЩО ДАЛІ РОБИТИ!!!
 
ЩО ДАЛІ ПОРАДИТЕ???

M.: Не використовуйте червоний колір!
« Змінено: 2016-01-23 12:08:31 від Re. »

Відсутній kisil

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 353
  • Карма: +0/-0
  • Toruble in Windows reboot, toruble in Unix be root
    • About me
Re: Встановлення Linux без флешки та CD-rom
« Відповідей #14 : 2016-01-22 22:56:20 »
Берете отриманий архів і розпаковуєте на першій розділ диску де хочете, щоб була система. На диску отримаєте директорію slax з відповідним вмістом. Потім переходите в директорію /slax/boot/ і виконуєте файл bootinst.bat. Це все, як я зрозумів проводите з віндовоза. При виконанні файлу у вас може запитати на який диск інсталювати завантажувач. Тут будьте уважні. Я не знаю, що може питати цей файл, тому не підкажу. Читайте всі повідомлення, що видасть вам цей сценарій. Якщо bootinst.bat відпрацює правильно, можете ставити диск на наут і пробувати з нього грузитись.