Автор Гілка: У навчальних закладах контролюватимуть легальність  (Прочитано 4459 раз)

k_ilya

  • Гість
28 січня набере чинності наказ Міністерства освіти і науки України "Про затвердження Правил використання комп'ютерних програм в навчальних закладах".

Цей документ диктує особам, що працюють чи викладають в навчальному закладі, дотримуватися законодавства з питань правової охорони комп'ютерних програм і використовувати комп'ютерні програми в обсязі, формі, способом, визначеними в ліцензії чи в ліцензійному договорі, чи в іншому договорі з розпорядження майновими правами інтелектуальної власності. Відповідальним за дотримання даних вимог законодавства під час використання комп'ютерних програм в навчальному закладі визначено керівника цього закладу.

Правилами також передбачена організація планових і позапланових перевірок використання комп'ютерних програм з метою виявлення випадків невідповідності їх використання положенням чинного законодавства і Правил і виявлення фактів використання неліцензійних примірників комп'ютерних програм. Перевірки мають право здійснювати центральні і місцеві органи управління освітою, Державна інспекція навчальних закладів і Державний департамент інтелектуальної власності МОН України.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
А потім приходить проблема номер раз. На пропрієтарщину нема грошей, на відкриті програми -- нема навчальних програм. Тобто той самий дурдім, що й зі стоячими місцями в маршрутках: закон законом, а як це має відбитись на заробітках АТП при цінах на паливо, всі скромно мовчать. Вибивається земля з-під ніг... А що взамін?

В тій школі, де я вчився, поставили Linux. Питання на засипку, а яка з того користь, коли інформатичка з бідою навпіл знає віндовс? Ну добре, є там KDE, а практичні знання? Коли мені пожалілись на те, що "нема мережі" на одній з машин (конфлікт адрес IP), і я натиснув було Ctrl-Alt-F1, щоб добратись до текстової консолі, на мене дивились як на супергенія. Якщо там читалу методичку, яку їм надали з Лінуксом, то я не знаю, що там написано й до якої літератури відсилають. Тьху та й годі.

(До речі, штатного сисадміна там нема -- заплатити як слід не можуть, а хто піде за хліб і воду?)

Хотілося б знати, як має вирішуватись конфлікт із Міносвіти, котре клепає навчальні програми за схемою "Віндовс-Ворд-Ексель-Експлорер". Підвищувати податки, щоб профінансувати закладам ліцензії? Чи повертати школи й ВНЗ до того стану, де все пояснюють із крейдою на дошці?

Ось такі невеселі думи...

Відсутній iip))

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 277
  • Карма: +0/-0
  • Перекладач KDE, openSUSE...
Мабуть, час ставати чеснішою нацією, незважаючи на те наскільки це важко, болісно чи неприємно.
Ось один із проектів, який може допомогти у школах (Шкільний Лінукс)
http://www.skolelinux.org/portal/index_html
« Змінено: 2005-01-22 01:06:21 від iip »
"You should not be satisfied with being a victim, nor with being a survivor. You should aim to be a conqueror." "Now, go do the right thing!" Dr. Laura

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Я про те, що спершу слід готувати ґрунт, а тоді робити перевірки, розгони і т. ін. В даному випадку уряд веде себе по-аматорськи.

dusoft

  • Гість
Невже вони не консультуються з фахівцями перед створенням законопроектів.. що за система.. я взагалі не можу збагнути чому ситуація коли немає половини сесійної зали депутатів вважається нормальною - це ж їх робота, вони зобов'язані, наскільки я розумію, бути на роботі. Що за безглуздя таке....

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
А якби з тих, що є, хоч половина сиділа й слухала, що доповідачі говорять... А то в залу йдуть тільки коли голосувати. Чи доходить до значної частини, за що голосується -- невідомо.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
А потім приходить проблема номер раз. На пропрієтарщину нема грошей, на відкриті програми -- нема навчальних програм.

А були навчальні програми коли впроваджували Він&Екзель? Навчальні програми складаються вчителями на основі власного практичного досвіду. Буде у них досвід - будуть і програми.
[Fedora Linux]

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Я думаю чого мене в одному навчальному закладі Ліни наступного тижня попросили прикрутити ;) Що до депутатів і президентів, немає чого нарікати, маємо тих кого обирали і владу ту на яку заслуговуєм :( ПРОЗЬБА: допоможіть своїм школам, іншим навчальним закладам в яких Ви навчались... Якщо до Вас не звиртались самі запропонуйте свою допомогу... В якусь суботу, або інший вільний день, засетапте ліни проведіть лікбез і відправляйте у вільне плавання:)))
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Praporshic

  • Гість
Я про те, що спершу слід готувати ґрунт, а тоді робити перевірки, розгони і т. ін. В даному випадку уряд веде себе по-аматорськи.
В мене таке враження склалося вже досить давно, ще під час навчання в школі. А що до перевірок то, як мені здається там ніхто нічого не перевірятиме. Тих людей які взмозі перевірити ліцензійність Держава не зможе найняти для такої роботи, замала зарплатня (хіба що м$ підкине грошенят  ;) ). Тому все залишиться як і раніше. А про встановлення лінуксу в шкільних компьютерних класах - я робив таку пропзицію директорці своєї через пів-року після чуток про отримання обладнання (мені не пощастило і це було вже після випуску) та мені відповіли, що компьютери вже мають програмне забещпечення та замінити його ніхто не може через юридичні та бухгалтерські перепони.

Відсутній viktor

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Привіт, товариство!
Я є викладач одного з Львівських вузів. Вже 2 роки як перейшов вдома на Лінукс (все одно ще зелений, бо розібратись у Лінуксі самотужки досить важко - на RTFM банально не вистачає часу) і хоч в консолі я почуваюся ще невпевнено, але для роботи і розваг останній рік використовую саме Лінукс.
Хочу сказати, що перейти на Лінукс у вузі для мене, як викладача економічно-компютерних дисциплін (ну там статистика, економетрія і ін.) немає проблем - Linux + KDE + ОО 1.1.4 - мій вибір!!!

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Це нічого страшного; розібратися стане легше, якщо зрозуміти пару основних принципів (метафор, коли хочете), навколо яких базується вся ідеологія юніксів. Їх зовсім мало... На відміну від однієї популярної ОС ;)

Leschinsky Oleg

  • Гість
А потім приходить проблема номер раз. На пропрієтарщину нема грошей

Це їхня внутрішньокорпоративна проблема.

Цитата
Вибивається земля з-під ніг... А що взамін?

Не можна підходити до проблеми з оцим "взамін". Треба показово розіпнути пару директорів та вчителів і проблема відсутності досвіду викладання на Unix та відсутності програм вирішиться сама собою.




Відсутній vasia

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 50
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
...
Я є викладач одного з Львівських вузів. Вже 2 роки як перейшов вдома на Лінукс <skipped> але для роботи і розваг останній рік використовую саме Лінукс.
Хочу сказати, що перейти на Лінукс у вузі для мене, як викладача економічно-компютерних дисциплін (ну там статистика, економетрія і ін.) немає проблем - Linux + KDE + ОО 1.1.4 - мій вибір!!!
невірю що нема проблем, ОО хоч і декларує підтримку формата M$ Office але це різні програми, і сутуація коли  вам дадуть в секретаріаті форму в електроному вигляді яку треба заповнити, а потім вона нормально не відкриєтся в ОО або збережена в ОО не відкриється в офісі дуже імовірна.
Do not adjust your mind, there is a fault in reality.

Сергiй Литвиненко

  • Гість
Я про те, що спершу слід готувати ґрунт, а тоді робити перевірки, розгони і т. ін. В даному випадку уряд веде себе по-аматорськи.

Дуже дивно, що це не було зроблено ранiше, тому що:
1. Не можна красти. Цьому вчили нас, я думаю, Вас також, батьки.
2. Школа не повинна вчити наших дiтей красти i користуватися краденим - це злочин.
3. Не треба робити наших дiтей залежними вiд Microsoft.
4. Нашi дiти повиннi бути вiльними i поважати закон.

Тому, як писала одна розумна людина, пробачте, не згадаю iм'я:
"Допоможи Microsoft у боротьбi з пiратством - встанови другу Linux".


Відсутній captanz

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
І чого ви так галасно обговорюєте цю подію? Не буде жодних результатів. Це ж так, щоб не вважали, що Україна не протидії піратству. Хіба що чинушники більш високого рівня матимуть додатковий привід здерти хабара від дрібніших чинушників. Можливо хтось все-таки зможе встановити Лінух і можливо в кількох вузах навіть введуть програми засновані на вільному ПЗ. Ось і весь результат.
Колись велися розмови про закон, який би забороняв використання пропрієтарного ПЗ у державних установах (в т.ч. и в державних ВУЗах) у разі, якщо є вільні аналоги, а також дозволяв контроль за виконанням цього положення за боку ГРОМАДСЬКИХ організацій. Це б дало стрімкий поштовх.