Автор Гілка: У навчальних закладах контролюватимуть легальність  (Прочитано 4459 раз)

Toshik

  • Гість
Шановні мої, а яка можливість того, що такі перевірки справді будуть і
чи це не буде ще один "жартівливий" наказ нашої влади? Якщо таке справді буде, то яке покарання може отримати навчальний заклад?

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
І чого ви так галасно обговорюєте цю подію? Не буде жодних результатів. Це ж так, щоб не вважали, що Україна не протидії піратству. Хіба що чинушники більш високого рівня матимуть додатковий привід здерти хабара від дрібніших чинушників. Можливо хтось все-таки зможе встановити Лінух і можливо в кількох вузах навіть введуть програми засновані на вільному ПЗ. Ось і весь результат.
Колись велися розмови про закон, який би забороняв використання пропрієтарного ПЗ у державних установах (в т.ч. и в державних ВУЗах) у разі, якщо є вільні аналоги, а також дозволяв контроль за виконанням цього положення за боку ГРОМАДСЬКИХ організацій. Це б дало стрімкий поштовх.
Я все-таки підозрюю, що цей закон допоможе навести порядок, принаймні з офісом. Відповідальним за порушення становиться не користувач, а керівник навчального закладу. Вгадайте що простіше зробити керівнику - ризикувати своєю зарплатнею, чи просто написати папірець, за яким вся документація має набиратися в ООо? Ніяких проблем зі сумісністю не буде, якщо всі використовуватимуть лише ООо.

Інше питання, коли ж нарешті буде українізований ООо. :-(
Поки є лише це:
http://www.openoffice.org.ua/modules.php?op=modload&name=UpDownload&file=index&req=viewdownload&cid=1
« Змінено: 2005-01-24 14:58:59 від lvm »
[Fedora Linux]

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Можна ще на цей документ подивитися (вкрадено з LOR):
http://www.surw.ru/~dalth/linux/linuxlite.sxw
http://home.balticom.lv/mihails/linuxlite/linuxlite.html

Може буде цікаво викладачам для ознайомлення як цей предмет викладають росіяни (хоча там досить багато помилок).
[Fedora Linux]

Praporshic

  • Гість
невірю що нема проблем, ОО хоч і декларує підтримку формата M$ Office але це різні програми, і сутуація коли  вам дадуть в секретаріаті форму в електроному вигляді яку треба заповнити, а потім вона нормально не відкриєтся в ОО або збережена в ОО не відкриється в офісі дуже імовірна.
Ви мабуть будете сміятися але в мене інколи буває що М$ не може відкрити створенний у такому самому (самі глюки) а от ООо відкриває без помилок

Iam

  • Гість
28 січня набере чинності наказ Міністерства освіти і науки України "Про затвердження Правил використання комп'ютерних програм в навчальних закладах".

Цей документ диктує особам, що працюють чи викладають в навчальному закладі, дотримуватися законодавства з питань правової охорони комп'ютерних програм і використовувати комп'ютерні програми в обсязі, формі, способом, визначеними в ліцензії чи в ліцензійному договорі, чи в іншому договорі з розпорядження майновими правами інтелектуальної власності. Відповідальним за дотримання даних вимог законодавства під час використання комп'ютерних програм в навчальному закладі визначено керівника цього закладу.

Правилами також передбачена організація планових і позапланових перевірок використання комп'ютерних програм з метою виявлення випадків невідповідності їх використання положенням чинного законодавства і Правил і виявлення фактів використання неліцензійних примірників комп'ютерних програм. Перевірки мають право здійснювати центральні і місцеві органи управління освітою, Державна інспекція навчальних закладів і Державний департамент інтелектуальної власності МОН України.

А міністерство хто буде контролювати?? Самі та підвідомчі їм підрозділи на палених ліцензіях сидять.
« Змінено: 2005-01-26 10:40:53 від lvm »

Toshik

  • Гість
А міністерство хто буде контролювати?? Самі та підвідомчі їм підрозділи на палених ліцензіях сидять.
А чому Ви такі впевнені, що міністерства сидять на паленому ПЗ? Хоча Україна і Росія любить шару, але я вважаю, що такі установи як міністерства мають певний імунітет до неї. І, доречі, як ви могли чути у вчорашніх новинах, пан Ющенко зустрічався з дядьком Біллі. Цікаво, про що вони могли спілкуватися? Можливо вони разом розвернуть боротьбу з піратами і Україна нарешті перейде на *нікси, адже не великий відсоток народу має зайвих сотню-півтори баксів, щоб викинути їх на "Кватирки" :)

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Цитата
А чому Ви такі впевнені, що міністерства сидять на паленому ПЗ? Хоча Україна і Росія любить шару, але я вважаю, що такі установи як міністерства мають певний імунітет до неї.
Ех, щаслива людина :о))
Це я до того, що Ви вірите в чесність високих чиновників. Щоб міністерства, та мали імунітет до крадіжок? Швидше вінда без глюків працювати буде.

Ну а в загальному - основні проблеми товариство вже висвітлило: низький рівень підготовки у більшості викладачів, проблеми з тех.персоналом (цебто адмінами), відустність програм мінсовіти, розрахованих на відкрите ПЗ.
Як і основні методи вирішення - сідати і вивчати, працювати з відкритим ПЗ; показово розіпнути кількох директорів :о)).
Із власного досвіду роботи тим самим "тех.персоналом" у державному навчальному закладі можу сказати, що суттєвих проблем фактично немає. До прикладу у Коломийському медичному училищі перехід на лінукс відбудеться як тільки цього захоче одна-дві особи. Не враховуюючи бажання та можливості фахівців :о)). Зараз, наскільки мені відомо, навчальні заклади "привязані" лише до однієї кватиркової програми - самописної СУБД (писаної, до речі, тим самим місцем, що й кватирки), котра заявки на дипломи з учнівськими квитками генерує.
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Шановні мої, а яка можливість того, що такі перевірки справді будуть і
чи це не буде ще один "жартівливий" наказ нашої влади? Якщо таке справді буде, то яке покарання може отримати навчальний заклад?
Відверто кажучи - біс його знає. Цебто, за попередньої влади все могло обійтися взяткою середніх розмірів. Ну а склад нового Кабміну і далі - вниз по інстанціях (конкретно - міносвіти) на момент опублікування повідомшення ще не відомий. Все ж будемо надіятись, що буде проведено показові чистки - сумніваюсь, що Президент буде інтенсивно крокувати до Європи на краденому ПЗ. Сильно сумніваюсь.
Читайте документацію - вона кермує.

Toshik

  • Гість
Ех, щаслива людина :о))
Це я до того, що Ви вірите в чесність високих чиновників. Щоб міністерства, та мали імунітет до крадіжок? Швидше вінда без глюків працювати буде.

Ні, Ви мене не правильно зрозуміли: я завжди вірив і вірю в величезний талант наших чиновників тащити гроші з казни (можливо це входить в їхні обов'язки ;) ), але я думаю, що, можливо, хоча б на цьому вони не економлять :-/.

Toshik

  • Гість
Якщо мені не зраджує слух, то в новинах казали, що Віктор Андрійович розмовляв з дядьком Біллі на тему боротьби з піратством в Україні. Цікаво чи серйозно  ???

Відсутній vovik

  • Новачок
  • *
  • дописів: 30
  • Карма: +0/-0
  • IMHO
А про що ще можно розмовляти з дядьком Білом? Та дарма шановне панство хвилюється. Боротьба з піратством в Україні економічно недоцільна. Вона може бути лише політично доцільна. Та пан Ющенко не такй дурний щоб віддати Білу гроші, які так потрібні в Україні (бо треба віконати передвиборні обіцянки, бо не бачити перемоги на парламентських виборах як власних вух). Тож єдиний копроміс це: знижена ціна на ліцензії для державних структур та закладів освіти і навіть для бізнесу. Уряд виграє пару років. Отже кінець індульгенції приблизно співпаде у часі з виходом "довгого рогу". А от тоді у нас шановне панство є шанс перевести нашу країну на рейкі вільного ПЗ.
Закочуйте рукава і вперед! Через рік – півтора ми повинні бути до нанесення головного і нищівного удару. Якщо прогавимо цей шанс, будемо і надалі адмініструвати квадратики