Автор Гілка: Укр. Кноппікс.  (Прочитано 32310 раз)

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Укр. Кноппікс.
« Відповідей #15 : 2010-06-04 07:28:24 »
Flame:
А до чого тут grusha я зовсім не зрозумів.
Як! Ви не знаєте? Та їх же grusha у wine локалізує!  :D
Може тоді прибрати і програми доступності (espeak тощо, думаю, звільнять десяток мегабайтів). Все одно, мабуть, цим не користуватимуться люди з обмеженими можливостями?
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній propan

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 280
  • Карма: +0/-0
Re: Укр. Кноппікс.
« Відповідей #16 : 2010-06-04 14:29:13 »
А до чого тут grusha я зовсім не зрозумів.

Дуже дякую!
З метою розширення місця пропоную залишити лише українську локалізацію.
Я сам є організатором і спонсором цього проекту
http://grusha.org.ua/goals
Талановитий програміст Вітовт вважає, що якщо у них яблуко, то у нас - груша! :)
« Змінено: 2010-06-04 14:59:43 від propan »
БУДЬ ЗА МЕТР ПОЗАДУ ВЛАСНОЇ ГОЛОВИ

Відсутній borman

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 416
  • Карма: +0/-0
  • Debianizer
Re: Укр. Кноппікс.
« Відповідей #17 : 2010-06-04 18:20:43 »
А до чого тут grusha я зовсім не зрозумів.

Дуже дякую!
З метою розширення місця пропоную залишити лише українську локалізацію.
Я сам є організатором і спонсором цього проекту
http://grusha.org.ua/goals
Талановитий програміст Вітовт вважає, що якщо у них яблуко, то у нас - груша! :)
Ми мабуть таки розмовляємо різними мовами.
Як один з організаторів і, можливо, розробників, ви повинні розуміти, що фраза зробити як в Груші — це зовсім не аргумент. Є сенс розглядати конкретні технічні пропозиції щодо включення або невключення в збірку певного програмного забезпечення на відповідні його налаштування.

Талановитому програмісту Вітовту передавайте мої вітання. Ми з ним були знайомі особисто.
dd if=/dev/zero of=/dev/null

Відсутній borman

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 416
  • Карма: +0/-0
  • Debianizer
Re: Укр. Кноппікс.
« Відповідей #18 : 2010-06-04 19:14:57 »
dd if=/dev/zero of=/dev/null

Відсутній propan

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 280
  • Карма: +0/-0
Re: Укр. Кноппікс.
« Відповідей #19 : 2010-06-04 21:21:01 »
Варіант лого — http://old.linux.kiev.ua/~borman/knoppix-6.2/gallery/logo.png

Лого - супер!


Є сенс розглядати конкретні технічні пропозиції щодо включення або невключення в збірку певного програмного забезпечення на відповідні його налаштування.-------------------пропоную обов'язково Вайн. Його налаштування - відкривати якомога більше віндових архіві і файлів навіть криво заархівованих.А також різні віндові електронні книжки, текстові документи, програми... тощо що в наш час електронної комерції і комунікації дуже важливо.
Можна викласти для стягування той реліз?:
http://old.linux.kiev.ua/~borman/knoppix-6.2/gallery/
« Змінено: 2010-06-04 21:21:38 від propan »
БУДЬ ЗА МЕТР ПОЗАДУ ВЛАСНОЇ ГОЛОВИ

Відсутній borman

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 416
  • Карма: +0/-0
  • Debianizer
Re: Укр. Кноппікс.
« Відповідей #20 : 2010-06-06 22:24:11 »
Щойно згенерував iso-файл попередньої локалізованої версії Knoppix. Нажаль потестувати вдалося лише на віртуальній машині, спробую дослідити працездатність збірки в реальному світі за кілька днів. Також запрошую всіх до тестів, адже дуже важливо виявити всі недоліки ще до випуску остаточної версії. Якщо все буде гаразд, вона з'явиться за тиждень.

Наразі вирішується питання щодо розміщення збірки. Посилання викладу найближчим часом.

Для довідки:
* повна назва — KNOPPIX UA 6.2 Classic Edition RELEASE 2010-06-07
* лоґо — класичне knoppix, без змін
* локалізація — українська, російська
* основний набір ПЗ — LXDE, OpenOffice, Firefox, Thunderbird, mplayer, etc
* додаткове ПЗ (в порівнянні з ориґіналом) — WINE, Skype, djview, xchm
* інформаційні ресурси спільноти FLOSS — відсутні, пропозицій щодо включення не надходило
* розмір файлу — 692Mb

Плани розвитку:
* створення та інформаційне наповнення сайту проекту
* створення збірки Google Edition з активним використання ПЗ від Google (Chrome, Picasa, Google Gadgets/Desktop/Earth, online-служб)
* створення інших збірок — демонстраційних, учбових, презентацій ПЗ — за умови надходження відповідних пропозицій

Якщо ви маєте певні пропозиції або побажання щодо розвитку Knoppix UA або внесення змін до збірки, ви можете зв'язатись зі мною через:
email: borys@yanovy.ch
jabber: borys@yanovy.ch
dd if=/dev/zero of=/dev/null

Відсутній propan

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 280
  • Карма: +0/-0
Re: Укр. Кноппікс.
« Відповідей #21 : 2010-06-07 10:21:13 »
Супер! Готовий тестувати! І добре було б вставити в Мазілу  Адобе флеш плєєр!


Щойно згенерував iso-файл попередньої локалізованої версії Knoppix. Нажаль потестувати вдалося лише на віртуальній машині, спробую дослідити працездатність збірки в реальному світі за кілька днів. Також запрошую всіх до тестів, адже дуже важливо виявити всі недоліки ще до випуску остаточної версії. Якщо все буде гаразд, вона з'явиться за тиждень.

Наразі вирішується питання щодо розміщення збірки. Посилання викладу найближчим часом.

Для довідки:
* повна назва — KNOPPIX UA 6.2 Classic Edition RELEASE 2010-06-07
* лоґо — класичне knoppix, без змін
* локалізація — українська, російська
* основний набір ПЗ — LXDE, OpenOffice, Firefox, Thunderbird, mplayer, etc
* додаткове ПЗ (в порівнянні з ориґіналом) — WINE, Skype, djview, xchm
* інформаційні ресурси спільноти FLOSS — відсутні, пропозицій щодо включення не надходило
* розмір файлу — 692Mb

Плани розвитку:
* створення та інформаційне наповнення сайту проекту
* створення збірки Google Edition з активним використання ПЗ від Google (Chrome, Picasa, Google Gadgets/Desktop/Earth, online-служб)
* створення інших збірок — демонстраційних, учбових, презентацій ПЗ — за умови надходження відповідних пропозицій

Якщо ви маєте певні пропозиції або побажання щодо розвитку Knoppix UA або внесення змін до збірки, ви можете зв'язатись зі мною через:
email: borys@yanovy.ch
jabber: borys@yanovy.ch
« Змінено: 2010-06-07 11:06:53 від propan »
БУДЬ ЗА МЕТР ПОЗАДУ ВЛАСНОЇ ГОЛОВИ

Відсутній borman

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 416
  • Карма: +0/-0
  • Debianizer
Re: Укр. Кноппікс.
« Відповідей #22 : 2010-06-07 17:49:04 »
Отже, бета-версію української класичної збірки KNOPPIX 6.2 можна завантажити ось тут:

http://ftp.linux.kiev.ua/pub/Linux/Knoppix/beta-UA/

Буду надзвичайно вдячний за вказані недоліки, переконаний, що якісний продукт можна створити лише спільними зусиллями, адже як казав один з класиків (;)) — "при достатній кількості очей всі помилки лежать на поверхні".

Підтримується робота з трьома мовами — українська, англійська, російська. Ви можете обрати певну з них, просто набравши в екрані завантаження відповідно ukrainian (ua, ukr), english (en, eng, us) або russian (ru, rus). За замовчуванням завантажується українська версія.

Остаточний варіант буде випущено через 7 днів після надходження останньої скарги/побажання. Можливо, буде випущено проміжні бета-версії. Варто звернути увагу на розмір збірки — 692 Mb, це означає, що ще майже 8 Mb стиснених даних можна додати. Якщо хтось запропонує інформаційні матеріали до включення, наприклад, організований через html сторінку список україномовних ресурсів про Linux — це з радістю буде зроблено.

Наразі починається робота над наповненням сайту та створенням Google Edition версії.
dd if=/dev/zero of=/dev/null

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Укр. Кноппікс.
« Відповідей #23 : 2010-06-07 20:26:18 »
Трошки про переклади. Я розумію, що ви взяли те, що було, але... Можливо, це варто все ж виправити:
1) mvd переклав для 2.30.1 аплет NetworkManager. Можливо, варто скористатися?
2) Leafpad (підказка у меню): Проситий текстовий редактор.  :o
3) Переклад sane-backends можна взяти з git проекту.
4) Переклад XSane для Ubuntu 9.10 було зроблено на LP. Хоч якість, можливо, невисока, але не гірша за наступний пункт.
5) З перекладачами LXDE треба щось робити... [smiley=girl_devil.gif] Вихід з системи: «Вилогування з LXDE сесії». Пункти: «Виключити», «Заснути» і «Вилогувати». Припустімо, заснути я можу і без LXDE, але що таке «Вилогувати». knedlyk, ну що ви наробили?!!

Наповнення:
1) Ну, включили ви Orca... Запускаємо програму (будь-яку з перекладеним інтерфейсом). Ну... Задоволені? Доки до espeak не буде створено українського голосу, Orca і espeak непотрібні.
2) gv та xpdf радують жахливим згладжуванням шрифтів та традиційними проблемами з кодуваннями. Невже не вистачає місця для evince-gtk? Тут може бути два варіанти: якщо не вистачає місця, викинути Qt та djview4; якщо місця вистачає, викинути жахливий непідтримуваний gnome-mplayer (навіщо mplayer два інтерфейси?), взяти пакунок без GUI, і втулити офіційно рекомендований SMplayer (Qt вже є для djview4). Якщо Evince все одно не влізає, втулити FoxIt Reader (біс із ним, що не вільний, у wine теж не QIP запускатимуть).
3) Наявність wine була б зрозумілою, якщо б це можна було записати на флеш-носій. Встановлення власних програм тощо. На компакт-диску він як більмо у оці (нмсд).

Ось такі думки. Вибачте, будь ласка, якщо занадто різко.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній borman

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 416
  • Карма: +0/-0
  • Debianizer
Re: Укр. Кноппікс.
« Відповідей #24 : 2010-06-07 21:19:09 »
Чому ж, навпаки дуже вдячний, що не залишились байдужим. Справді, локалізація збережена оригінальною для пакунків, такою як вона була на початок року. Деякі з цих недоліків спробую виправити та викладу відповідні знімки екрану, щоб можна було оцінити:

Переклади. Гадаю, з пунктами 1-4 жодних проблем не виникне, щодо перекладу LXDE я навіть не знаю що сказати.

Наповнення. Сумніви щодо Orca і espeak в мене виникли ще після попереднього вашого повідомлення, справді небезпідставні. Врешті-решт, подумалось, що ця штука, можливо, спрацює для англомовного інтерфейсу та може бути цікавою як "річ в собі". З evince-gtk проблем виникнути не повинно, приймається без питань (до речі, цей варіант передбачає видалення gv та xpdf?). SMplayer також спробую. Теоретично, на флеш-носій це записати можна, однак я цей процес не тестував через відсутність носія і нічого гарантувати не можу.

Сподіваюсь викласти підтвердження внесених виправлень найближчим часом.
dd if=/dev/zero of=/dev/null

Відсутній borman

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 416
  • Карма: +0/-0
  • Debianizer
Re: Укр. Кноппікс.
« Відповідей #25 : 2010-06-08 21:43:44 »

http://old.linux.kiev.ua/~borman/knoppix-6.2/gallery/knoppix5.png

Тут ще немає sane, проте відповідні .po-файли вже чекаюсь свого часу. За переклад LXDE мабуть візьмусь власноруч, навряд чи вийде довершеним, проте матиме не такий дивний вигляд як зараз. Результати викладу окремо, звісно. gv, xpdf та djview знаходяться під питанням, причому перші два під серйозним.

Встановлення evince проблем з місцем не створило, тому orca та espeak поки що залишаються. До речі, якщо ви знаєте якісь корисні або цікаві програми, не залежні від kdelibs (qt4 - приймається), пропонуйте — спробую включити їх до збірки (а якщо вони ще й будуть локалізовані — тоді взагалі чудово). Список встановлених пакунків, нагадую, можна знайти тут — http://old.linux.kiev.ua/~borman/knoppix-6.2/knoppix-6.2-packages-list.txt Хоча це список для англомовної версії, він нмд є доволі актуальним — змін в нього було внесено зовсім небагато.
dd if=/dev/zero of=/dev/null

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Укр. Кноппікс.
« Відповідей #26 : 2010-06-08 22:12:46 »
До речі, якщо ви знаєте якісь корисні або цікаві програми, не залежні від kdelibs (qt4 - приймається), пропонуйте — спробую включити їх до збірки (а якщо вони ще й будуть локалізовані — тоді взагалі чудово).
Off-topic:
Які ви все-таки... Іноді хочеться зненавидіти Столмена за цю дурну війну, за цю купу ненависті, за те, що на догоду хорошому з усіх сил випихують краще, за цей дебіанівський маразм...  :'(

Зберіть Marble з 4.5 з параметром

cmake -DQTONLY=ON

Буде карта з маршрутами, Вікіпедією та всілякими цяцьками замість Google Earth.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Укр. Кноппікс.
« Відповідей #27 : 2010-06-08 22:20:32 »
За переклад LXDE мабуть візьмусь власноруч, навряд чи вийде довершеним, проте матиме не такий дивний вигляд як зараз.
Доповідайте про поступ у відповідний розділ. Як мінімум, один охочий допоможе познаходити помилки. ;)

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Укр. Кноппікс.
« Відповідей #28 : 2010-06-08 22:26:54 »
За переклад LXDE мабуть візьмусь власноруч, навряд чи вийде довершеним, проте матиме не такий дивний вигляд як зараз.
Доповідайте про поступ у відповідний розділ. Як мінімум, один охочий допоможе познаходити помилки. ;)
http://www.transifex.net/projects/p/lxde/

Можете починати.  ;)
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Укр. Кноппікс.
« Відповідей #29 : 2010-06-08 22:40:49 »
Можете починати.  ;)
Я б краще подискутував з координатором, видавши перелік помилок. Бо, якщо чесно, навіть не знаю, за що на тому сайті братись.
« Змінено: 2010-06-08 22:41:33 від Re. »