Автор Гілка: Debian “jessie” зависає у GRUB  (Прочитано 2677 раз)

Відсутній mplane

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
Доброго дня! Я не дуже у Linux-ах, тому прошу  допомоги суспільства... Отже. Мається материнка з впаяним ЦП D1800B-ITX. 4Gb RAM (перевірених!) Стояв Debian 7 (Був встановлений на інший мамці яка підгоріла) і ніби все було добре. Але ось зважився поставити Debian 8 і при повторному завантаженні система зависає. Як це відбувається: 1. Включаю систему і все запускається. 2. У консолі набираю reboot або Ctrl + Alt + Del система перезавантажується 3. З'являється меню GRUB я нічого не чіпаю і по закінченню таймера менюшка гасне і все. Тільки самотній курсор у верхньому лівому кутку. Але буває, що система вантажиться. Закономірності не виявлено. 4. Все. Що я робив. Відключав все в BIOS. Всі ACPI, Режим IDE ставив і т.д ... Може якось включити логі завантаження? Але дуже схоже, що висне до запуску ядра, так як в логах нічого немає. Читав на форумах, що можливо це через BIOS UEFI. Але GRUB же завантажився…
Що робить?

Відсутній denkin

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 129
  • Карма: +3/-0
Re: Debian “jessie” зависає у GRUB
« Відповідей #1 : 2015-10-15 18:26:53 »
якщо кращих ідей не буде - спробуй перевстановити систему. як це не смішно - але інколи спрацьовує, серьозно!

про залізо - не завадило б трохи докладніше:
- материнська плата
- процессор
- відео

Батарейку в біос, сподіваюсь, перевірив?
Xubuntu 20.04.X + Xubuntu Testing

Відсутній mplane

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
Re: Debian “jessie” зависає у GRUB
« Відповідей #2 : 2015-10-15 21:00:31 »
Дякую за відповідь. Але…

про залізо - не завадило б трохи докладніше:
- материнська плата
- процессор
- відео
Мається материнка з впаяним ЦП D1800B-ITX. 4Gb RAM
Intel® Dual-Core J1800 (2.41 ГГц)
64Мб AMI UEFI BIOS <- Усі неподобства від нього ! >:(

http://www.asrock.com/mb/Intel/D1800B-ITX/index.ru.asp?cat=Specifications
Це все в одному. Окрім пам’яті.
Що до перевстановлення, то я це вже робив. Я навіть намагався встановити esxi. Алє комп намертво висне. Це щось пороблено. Звісно я встановлював Windows 7 и тестував 3Dmark (доречи не погано як для такого лайна). У вихідні спробую повернуться до Debian 7 бо вже замахався інсталювати

Відсутній nickat

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 587
  • Карма: +0/-0
  • Debian user
Re: Debian “jessie” зависає у GRUB
« Відповідей #3 : 2015-10-15 21:54:28 »
Спробуйте оновити UEFI, потім вимкніть Security Boot та увімкніть Legacy Boot. Потім встановіть систему заново.
Best regards,
nickat

Відсутній mplane

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
Re: Debian “jessie” зависає у GRUB
« Відповідей #4 : 2015-10-16 11:30:32 »
Це все робилось вже. :(

Відсутній denkin

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 129
  • Карма: +3/-0
Xubuntu 20.04.X + Xubuntu Testing

Відсутній mplane

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
Re: Debian “jessie” зависає у GRUB
« Відповідей #6 : 2015-10-23 08:22:39 »
Подолав, але через дупу Microsoft. Читав інтернет і як я пойняв, що я такий не один з такою мамкою ы такими граблями. Прийшлось встановити WinSRV 2012R+Hyper-V. Ну а далі ...
Усім дякую!
« Змінено: 2015-10-23 08:23:18 від mplane »

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Debian “jessie” зависає у GRUB
« Відповідей #7 : 2015-10-23 21:00:38 »
Власне, доволі «звичне» явище, коли на Intel щось не так з UEFI. Маю сервер на Intel Server Board, який не хоче завантажувати Debian встановлений за усіма правилами для UEFI на апаратний RAID 3ware. При тому у Legacy — все працює.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.