Linux.org.ua
Технічні питання => Розробка => Гілку створено: Shiqq-1 від 2019-12-21 23:13:53
-
будь ласка, приклади компіляції кернеля і його застосовання
-
Приклад:
make xconfig (для KDE, вибираємо точно архітектуру процесора, щоб працювало швидше)
make -j3 (Core2 Duo)
Застосування — у кімнаті холодно (TDP — 65 Вт, на рівні Ryzen 2 3600; зима цього року не холодна, тому має вистачити для прогрівання, доки ви, обнімаючи корпус, розмірковуєте над подальшими діями).
-
Реальний приклад (https://bugzilla.kernel.org/show_bug.cgi?id=196253):
sudo apt-get install build-essential fakeroot
sudo apt-get build-dep linux
apt-get source linux
cd linux-*
wget -O debian/patches/fix_trackpoint_3rdbutton.patch 'https://bugzilla.kernel.org/attachment.cgi?id=273725'
echo fix_trackpoint_3rdbutton.patch >> debian/patches/series
dch -l '~tpfix' 'fix trackpoint 3rd button detection'
fakeroot debian/rules binary
-
то був пач і пошук багів, я ж мав іа увазі компіляцію з джерела https://www.kernel.org/ з пошаговими інструкціями компілятору gcc, чи іншим: clion, slickedit, vs,.. І це все не з Інтернета, а зі своєї практики і розробки. Чи можліва компїляція лінюкса у Windows? тільки файлів .с.
-
По-перше, не «лінюкса» а «лінукса».По-друге, вам не треба це робити. Вже з ваших питань видно що ви «не в темі» зовсім й не зможете досягнути результату.
Хоча, можете спробувати: https://kernelnewbies.org/KernelBuild
-
то був пач і пошук багів
Ви запитали "приклади компіляції" та "застосування", що я зрозумів як "як зібрати ядро, і навіщо це треба?". От вам реальний випадок, коли це дійсно треба. Те, про що ви питаєте — це якась примха без конкретної цілі.
-
у мене виникли сумніви що у когось тут є рєальний досвід в компілюванні кернела, а по цьому нема прикладів щоб іх показуваті, навіть чужих.
-
По-перше, не «лінюкса» а «лінукса».По-друге, вам не треба це робити. Вже з ваших питань видно що ви «не в темі» зовсім й не зможете досягнути результату.
Хоча, можете спробувати: https://kernelnewbies.org/KernelBuild (https://kernelnewbies.org/KernelBuild)
розгляну вашу "пораду" тільки з умовою що ви зробите цю працю за мене.
-
Діагноз: або товстий троль, або «не дуже розумний» віндузятник-вайтішнік що не розуміє що таке ядро операційної системи та взагалі нащо його компілювати у вигляді відмінному від дистрибутивного.Й робити за вас ніхто нічого не буде. Хоча... еквівалент 25 GBP за годину мого часу — й я виконаю ваше замовлення. Хоча у мене дуже малий досвід з Linux, лише якихось 17 років.
-
Діагноз: або товстий троль
FTFY
-
Колись давно (15 років тому) я таким бавився, збирав ядро вимикаючи ті речі, які мені не потрібні, а ті що потрібні вбудовуючи прямо в ядро. Зазвичай це призводило до більш швидкого завантаження саме ядра, але ніяк не впливало на швидкість системи як такої.
Колись я вимкнув підтримку usb mass storage devices бо тоді не знав що це таке і вважав, що воно мені не потрібне. Як результат usb flash drives перестали монтуватися і я дізнався що ж таке usb mass storage devices =]
Досвід цікавий і напевно корисний в якихось випадках, але я б рекомендував прочитати якусь книжку (understanding linux kernel daniel bovet marco cesati дуже гарна) - від цього буде набагато більше користі. Принаймні зі мною було саме так, коли постало питання писати драйвера для ядра (по роботі).