Linux.org.ua
Наш сайт і форум => Адміністраторська => Гілку створено: Володимир Лісівка від 2021-06-10 21:00:09
-
Я вирішив, для себе, що LOU здох, смердить, і не підлягає реанімації. А http://docs.linux.org.ua/ (http://docs.linux.org.ua/) взагалі забули похоронити по людськи.
[smiley=depressed.gif]
Тому пора шукати шляхи виходу.
Я пропоную створити наглядову раду, в яку знайти відповідальних людей, які будуть що пів року публікувати хоча б чесний звіт про стан речей, щоб не було як з тою жабою, яку повільно зварили, бо ситуація погіршувалася поступово. Потім потрібно буде прийняти рішення про те, яким ми хочемо бачити наш майданчик, і вже тоді скласти план, як цього досягти.
Напр., з косметичних змін: можна зробити щоб наш сайт краще виглядав у соц мережах, прорекламувати його трохи, зробити простішою системи підписки/відписки, оновити редактор, зробити сайт придатним для мобілок, і т.д.
З більш глобальних змін
- треба взнати, що цікаво читачам, та спробувати створити чи перекласти цікавий контент для сайту
- створити дружні групи в соцмережах та постити туди новини автоматично, щоб користувачі отримували контент там, де звикли
- відновити змагання між перекладачами та дошку пошани
- створити блоги для користувачів, в зручному для них форматі, з можливістю нормального поширення в соцмережах
Ще ідеї?
-
Можливо, ще майданчик для DIY-проектів для того, щоб ділитись дотичними до Linux розробками в Embedded, CAM, тощо. Дати трохи фокусу головної сторінки на такі дописи.
Звичайно, якщо буде кому ділитись досвідом, не у всіх вистачає вільного часу для публікацій, а ще в англомовному сегменті Stack* вже все давно обговорили.
-
Дати трохи фокусу головної сторінки на такі дописи.
Я підкину новин про ембед, але я думав що він тут нікому не цікавий. :-/
PS.
На головній сторінці можуть публікувати всі, навіть ви.
-
Так, часи змінюються. З цим нічого не вдієш.
Соціальні мережі не вихід — групи у Facebook поступово і регулярно заливає тупими мемасиками. Предметної дискусії чи якоїсь допомоги там годі чекати.
Іноді застій — це просто вершина ідеалізму епохи. Ймовірно, зараз не може бути краще, якщо ніхто не хоче покращити ні LOU, ні DLOU.
-
Так, часи змінюються. З цим нічого не вдієш.
Часи змінюються, і потрібно встигати за змінами.
Коли LOU починався, інформації було мало, і тому був потрібен сайт щоб її збирати, обговорювати, та поширювати. Зараз інформації значно більше, ніж можна переварити. Колись вихід гри під Лінукс був подією, а зараз кількість вільно доступних ігор, які працюють під Лінукс в той чи інший спосіб, така, що їх не можливо всі перелічити.
Потреби змінилися. Он підказують що мейкери потребують місця, куди можна викласти свої наробки та обговорити рідною мовою.
Я раніше писав програми для розваги, а зараз я пробую будувати будинки з соломи, сонячні колектори, рекуператори, привʼязні планери, дамби, вантажні велосипеди, новий тип броніків, і т.д., займаюся «наукою» (троллю науковців), політикою, історією, стартапами, і т.д.
Життя коротке, а Лінукс і ВПЗ вже не потребують такої підтримки як раніше.
-
Я сюди рідко заглядаю (от навіть гасло загубив), але звик, що LOU існує і від цієї думки якось добре було на душі. Думаю що сайт можна дійсно мінімізувати та автоматизувати тільки на новини (хоча він і зараз ніби такий вже?), а от форум треба обов'язково тримати на плаву, щоб неофіти мали куди прийти і відчути себе вдома. Бо у "тих ваших соцмережах" надто багато сміття, і поки щось чи когось знайдеш, то наковтаєшся по саме нехочу :D
-
Холєра, лиш недавно зареєструвався, а тут таке. Хоч сайт і виглядає досить архаїчно, проте він містить сліди місцевих мовних ядерних війн та святих пуритан-інквізиторів, які варто пам'ятати нащадкам ;D. Хотілося б щоб він жив, але в це необхідно вкласти час.
-
https://linux.org.ua/index.php?topic=11758.msg203792#msg203792 раптом хтось з 2-4 користувачів не помітить.
-
Холєра, лиш недавно зареєструвався, а тут таке. Хоч сайт і виглядає досить архаїчно, проте він містить сліди місцевих мовних ядерних війн та святих пуритан-інквізиторів, які варто пам'ятати нащадкам ;D.
Хотілося б зберегти обговорення Груша лінуксу,наприклад
-
вона хоч жива, ваша груша?
-
Холєра, лиш недавно зареєструвався, а тут таке. Хоч сайт і виглядає досить архаїчно, проте він містить сліди місцевих мовних ядерних війн та святих пуритан-інквізиторів, які варто пам'ятати нащадкам ;D.
Хотілося б зберегти обговорення Груша лінуксу,наприклад
Я не збираюся вбивати сайт. Мова йде про те, що адміни довели сайт до ручки. Потрібно міняти і керівництво сайту і підхід до його розробки та наповнення. У мене просто опускаються руки, бо у мене купа інших справ, не менш важливих, і я навіть не намагаюся щось покращити тут.
-
Хотілося б зберегти обговорення Груша лінуксу,наприклад
(https://i2.paste.pics/39177248488dde555e9529ce092f2d09.png)
---
Я не збираюся вбивати сайт. Мова йде про те, що адміни довели сайт до ручки. Потрібно міняти і керівництво сайту і підхід до його розробки та наповнення. ....
бунт не кораблє?
---
Я навіть не зн. що порадити. Але повністю переходити в г*соцмережі - це шмерть всьому і для всих.
Час іде ... час змінює все.
-
Визнаю, що останнім часом мені зовсім нецікаво займатися форумом, і ідей як його оживити у мене немає. Тому з радістю віддам доступи до хостингу комусь, хто може приділяти цьому час.
Одна річ, яку я б хотів зберегти — я краще буду фінансувати хостинг/розробку сайту, ніж побачу на ньому рекламу (може зробити щось типу patreon?).
-
Загалом попит на альтернативні системи зараз падає усюди, як мені здається. Нікого ж не саджають за контрафактний софт. Навіть не пресують.
Але на цьому форумі є ще свої проблеми:
1. Відсутність гарно оформленого сайту з регулярним оновленням новин.
2. Небажання змінюватися.
3. Амінь.
-
Не видаляйте тільки docs.* Думав взяти дещо звідти, що мені подобається, та сформатувати в LaTex (зберігши звичайно імена перекладачів). Непогані переклади.
-
створити дружні групи в соцмережах та постити туди новини автоматично
Це називається: не Мохамед йде до гори, а гора йде до Мохамеда.
Зараз можна спостерігати багато окремих ініціатив (з двох-трьох осіб), що намагаються рухати український сеґмент популярних дистрибутивів (як-от archlinux, debian, mageia…). LOU може відігравати роль „стовбура“, що обʼєднує всі ці спільноти.
Щодо локалізації: Якщо в когось є бажання перекладати, то раджу починати наводити порядок з верхівки, тобто зі стільничних середовищ (xfce і т.п.).
Щодо вмісту на сайті, то мені не вистачає новин про оновлення популярного софту (там firefox, vlc тощо). Але то таке… ідей багато, рук не вистачає. Українці завжди славилися своєю скромністю, можливо, це їхня позитивна сторона. Можливо, краще спрямовувати ресурс на щось важливіше, ніж порожні балачки.
-
Щодо локалізації: Якщо в когось є бажання перекладати, то раджу починати наводити порядок з верхівки, тобто зі стільничних середовищ (xfce і т.п.).
Xfce певним чином маргінальний, але дуже легкодоступний до перекладу. Буде цікаво подивитися.
-
Якщо підсумувати, то ідей як реанімувати сайт нема ні у кого, включно з адмінами, і ніхто не бажає взяти на себе цей вантаж та замінити адмінів на посту.
Я спробую запропонувати хоч щось. [smiley=ded.gif]
Якщо коротко про причини, то просто у користувачів вже немає потреби, яку задовільняє наш сайт. LOU — це майданчик для спілкування, а майданчиків для спілкування зараз більше ніж людей на них.
Які потреби ще є:
- документація українською, але немає письменників та перекладачів;
- переклади інтерфейсів програм українською, напр. моя мати не розуміє англійської, але переклади йдуть дуже довго, або взагалі не доходять до користувача;
- новини українською, але дуже мало людей їх публікують тут, тому що новину з LOU у ФБ чи Твітері не можна поширити, тому простіше у ФБ зробити новину, а також редактор повідомлень ну дуже відстав від життя;
- спілкування українською для мейкерів, але вони не знають про існування цього сайту, а також редактор повідомлень ну дуже відстав від життя.
Щодо п. 1 — пропоную написати програму типу https://tldr.sh/ (https://tldr.sh/), напр. назвемо її "Док", яка би шукала по сайту DLOU, або на сторінці проєкту в GitHub, документацію по команді, та видавала її у терміналі. Напр. doc man2pdf
спробує показати сторінку http://docs.linux.org.ua/man/Man2pdf/ (http://docs.linux.org.ua/man/Man2pdf/), а якщо не зможе — то шукатиме по сайту і пропонуватиме сторінки на вибір, або запустить перекладача, який перекладе наявну сторінку з англійської на українську в Ґуґлі, і запропонує скопіювати, відредагувати, та викласти її на сайт.
Щодо п. 2 — пропоную створити «Лагідного Українізатора», набір скриптів, який би перевіряв систему на наявність (нових) перекладів для встановлених програм з метою українізації на всі 100 відсотків.
Щодо п. 3 — можливо варто написати якогось агрегатора новин, який би тупо тирив новини з інших сайтів та перекладав їх автоматично українською з допомогою Марʼяна, з можливістю публікації після редагування та підтвердження модератором. Це, напевно, для мене робота, бо це полегшить мені публікацію новин. Але потрібно якось залучити людей, які публікуватимуть новини в тих областях, які їм цікаві. Бо я ж навіть не знаю про існування того, чим я не цікавлюся.
Щодо п. 4 — немає ідей. просто створити дошки для мейкерів, такі як «Є ідея». Мені, напр., є що опублікувати там.
Щодо проблем із сайтом — можливо варто створити LOU 4.0, з новим дизайном і двигуном (на Расті? :-) ), а наш форум ПОТІМ, коли ми остаточно перейдемо на LOU4.0, просто дампнути в HTML, щоб старі посилання працювали, але нові повідомлення вже створювалися на новій платформі. Можна скинутися на розробку дизайну. LOU4.0 можна розробляти таємно, не показуючи його людям, поки він не стане кращим від SMF. (Нагадую, що перша версія LOU використовувала щось саморобне, друга версія — YaBB, третя — SMF).
-
Проблемою є те, що LOU протиставляє себе соціальним мережам замість використовувати їх собі на користь. В ідеалі кожна новина і кожна нова тема повинна автоматично з'являтися в Твіттері та Фейсбуці, а для цього LOU як мінімум має бути зареєстрований в цих мережах, в ідеалі - прив'язаний до них. Соцмережі - це в першу чергу потужні агрегатори новин і не користуватися цим механізмом для просування сайту призводить саме до таких констатацій, як в заголовку.
Водночас соцмережі не можуть замінити більш-менш фахової дискусії і підсвітки синтаксису - чому LOU і соцмережі чудово б доповнювали одне одного.
В DLOU мені особисто муляв веб-інтерфейс і вікі-синтаксис. Не люблю ні того, ні іншого. Документи в моєму розумінні повинні бути в простому текстовому форматі, в HTML (якщо наявна графіка), *roff (сторінки посібника), *TeX (підручники). Щоб їх завжди можна було завантажити локально (переформатувати на власний смак, якщо хочеться), а не читати онлайн. Я би радив запустити "олдскульний" FTP із гарненько сформатованою документацією. Якщо надасте доступ на запис, то сприйму за честь наповнювати його потроху.
Робити нові переклади, на жаль, немає ні часу, ні ресурсів. Коби повиправляти неоковирності в старих.
-
Не буде єдиного просування дитрибутиву лінукс, вже проходили. Приклад тому піратська партія України. І де той лінукс що вони так кричали. Мало не на кожному ПК ? Дискусії вистачило на тему вибір свого улюбленого дистрибутиву, і чим він кращий.
Друга проблема. Лінукс це ядро і купа дистрибутивів. Тому популярні сайти будуть по вузько профільній назві дистрибутиву. Це вже перевірено роками.
Документація поки її підготовити то стане не актуальною. Наприклад systemd, і ціла історія з переходу udev, чи інших систем ініціалізації. Лінукс дає такі приколи періодично.
Так що думайте
-
Щодо п. 2 — пропоную створити «Лагідного Українізатора», набір скриптів, який би перевіряв систему на наявність (нових) перекладів для встановлених програм з метою українізації на всі 100 відсотків.
Якщо хтось перейде до реалізації, пропоную, коли вже згадали, почати з Xfce (або MATE, якщо хочеться пригод).
https://www.transifex.com/xfce/public/
У Transifex дуже зручний локальний клієнт із мінімальними залежностями (tx), за допомогою якого дуже просто вивантажувати готові переклади автоматично.
З KDE
https://l10n.kde.org/stats/gui/trunk-kf5/team/uk/
GNOME
https://l10n.gnome.org/teams/uk/
Fedora
https://transtats.fedoraproject.org/languages/view/uk_UA/fedora-35
Mageia
https://www.transifex.com/MageiaLinux/mageia/language/uk/
Deepin та Ubuntu усе більш-менш добре.
-
Створив пару десятків нових дошок.
Створив нове повідомлення щодо проблем з LOU 3: https://linux.org.ua/index.php?topic=11776.new#new .
Я не впевнений, як організувати роботу. Я думаю, що напевно варто розбити проблему на окремі проєкти, створити по окремій гілці на кожен проєкт, і далі шукати керівника проєкту, який би вже займався лише своїм проєктом, і копав лінивих адміністраторів в разі потреби.
-
Намагався створити приклад, у розділі про програмування на HTML, і не міг створити повідомлення зі шматком HTML:
Допис не вдалося відправити через наступні помилки:
Не вказано текст допису.
Схоже що спрацював захист сайту. Не дивно, що ніхто тут не обговорює HTML.
-
Хотілося б зберегти обговорення Груша лінуксу,наприклад
:??? https://pingvinus.ru/gallery/3904 оце та сама груша? Так воно ж французьке(?)
-
Хотілося б зберегти обговорення Груша лінуксу,наприклад
:??? https://pingvinus.ru/gallery/3904 оце та сама груша? Так воно ж французьке(?)
Це не та. Мається на увазі Grusha Linux, українська збірка. Сайт linux.grusha.org.ua вже здох і доступний лише через інтернет архів. Але на Толоці ще є пару живих роздач. Наприклад, ось: https://toloka.to/t24543