Тобто основною перевагою я конфігурування на стадії встановлення?Я б сказав не конфігуровання, а можливість вибору кінцевого результату, чи максимальний вплив на кінцеву систему.
А коли система вже встановлена - що саме я "недоотримуватиму" користуючись іншим дистрибутивом?Ну випливає з попереднього, незовсім пристосовану до вас і вашого обладнання систему. В генто нема "релізів" система обновляється плавно та постійно і кожен робить собі реліз сам коли захоче. Для реклами та приваблювання нових користувачів у світ Гентоо 2 рази в рік виходить офіційний LiveCD, але він потрібний тільки для тих хто вперше встановлює Гентоо. Для поновлень всі використовують інет, а це трафік... на просторах СНГ є винахід "зрізи портаджу" (xor, linuxcenter) котрі можна використовувати для встановлення та поновлення системи без інтернету, до речі я ними і користувавсь коли перші роки юзав Генту.
Яким це чином генту включає в себе чортика ;) ?Самим прямим чином включає FreeBSD на архітектурах x86 та sparc. Можна зібрати фрю та завантажитись у ній, але з менеджером пакетів portage.
Ще одне важливе, що відрізняє Гентоо від інших Лінукс дистрів це спільнота, значна частина якої прийшла в Лінукс з фрі та макінтошів і принесла з собою технології і філософію тих систем.Ага, а потім автор цього проекту з горя пішов працювати в M$ ;D Правда, потім повернувся, але було вже пізно.
Тому технології Гентоо не подібні до rpm-дистрів та оффтопа і різниця між ними зростає....;D Це ви rpm-based та вінду в один ряд ліпите? Ню-ню... І чим таким воно принципово відрізняється (окрім source-based ідеології з усіма наслідками, та ліцензійної всеїдності)?
Це справа особисто кожної людини куди іти та що робити.Ще одне важливе, що відрізняє Гентоо від інших Лінукс дистрів це спільнота, значна частина якої прийшла в Лінукс з фрі та макінтошів і принесла з собою технології і філософію тих систем.Ага, а потім автор цього проекту з горя пішов працювати в M$ ;D Правда, потім повернувся, але було вже пізно.
Тому технології Гентоо не подібні до rpm-дистрів та оффтопа і різниця між ними зростає....[/color] ;D Це ви rpm-based та вінду в один ряд ліпите? Ню-ню... І чим таким воно принципово відрізняється (окрім source-based ідеології з усіма наслідками, та ліцензійної всеїдності)?Відрізняються ідеологією і йдуть різними шляхами, хоча в rpm-стані вже подивляються в сторону відміни релізів, переходу на плавну систему поновлень, компіляцію з джерельних кодів, але їм простіше приєднатись до Генти де вже пройшлись по всіх граблях і вилизали систему пакетів...
Стосовно всеїдності то ситуація останнім часом значно покращилась, видно що напрям руху змінили і практично роблять головний акцент на GNU системи, хоча місцями в USE позалишались icc... В портадж додали завантаження невільного чи не зовсім чистого (навіть коли там якась іконка прорієтарна) софту тільки в ручну! З іншого боку філософія Генто полягає в тому, щоб не обмежувати користувача, а дати йому вибір, я навіть драйаерами бінарними не коритуюсь, а хтось хоче оригінальні дрова від нвіди чи аті і Генто дає всім цей вибір. Коли розробники просять видалити ебилди їх пакетів з портаджу їх видаляють (переважно це комерційні комп'ютерні ігри).
Це справа особисто кожної людини куди іти та що робити.Атож.
Відрізняються ідеологією і йдуть різними шляхами, хоча в rpm-стані вже подивляються в сторону відміни релізів, переходу на плавну систему поновлень, компіляцію з джерельних кодів, але їм простіше приєднатись до Генти де вже пройшлись по всіх граблях і вилизали систему пакетів...Приєднатись до генти? Навіть не смішно. Ви ще повчіть Red Hat гроші заробляти. Та не забудьте написати листа команді Debian (ідеологія системи пакетів там схожа), що вони фігнею маються, а насправді ідеал - генту, якого вони марно намагаються досягнути=) hint: rpm підтримувала збірку з сирців ще коли над Дніпром птеродактилі літали. Систему автоматичних оновлень в RedHat теж прикрутили задовго до генту. Так що Америку ви, звичайно, відкрили, але й до вас там жили індіанці=))
Атож.Вас ні хто не примушує !!!! >:(
Приєднатись до генти? Навіть не смішно.Ще раз : вас ніхто непримушує!!!!
Систему автоматичних оновлень в RedHat теж прикрутили задовго до генту.Ага розкажіть про круву систему оновлень.
Так що Америку ви, звичайно, відкрили, але й до вас там жили індіанці=))Гініально !!! ;D ;D ;D Вам би повчити історію для профілактики.
такі несенітниці ліпетеЗнаю, можна сперечатись. Власне й написав, щоб спровокувати дискусію (чи, точніше, звернути увагу, що гента не вся така в білому, як написав hse). Але ви все ж вибирайте вирази, бо ваше повідомлення ніякого корисного змісту зовсім не несе (фактично, є флудом), а модераторських повноважень з мене ніхто ще не знімав, хоча в силу останніх подій технічної можливості їх застосовувати немає. Так що краще видаліть своє повідомлення самі, і напишіть щось аргументоване і корисне, ОК?
або хочеться за раз закачати софтину на дві різні машини з різними дистрами (економія трафіку).Не знаю, як в rpm-based дистрибутивах, а в Debian для такої задачі можна apt-proxy використовувати.
Знаю, можна сперечатись. Власне й написав, щоб спровокувати дискусію (чи, точніше, звернути увагу, що гента не вся така в білому, як написав hse).Наприклад мене цілком і повістю влаштовує генту.
Але ви все ж вибирайте вирази, бо ваше повідомлення ніякого корисного змісту зовсім не несе (фактично, є флудом), а модераторських повноважень з мене ніхто ще не знімав, хоча в силу останніх подій технічної можливості їх застосовувати немає.А що в моїх висловлювання не так ?
Так що краще видаліть своє повідомлення самі, і напишіть щось аргументоване і корисне, ОК?Я висловив свою думку, від неї не відмовляюсь. OK
Наприклад мене цілком і повістю влаштовує генту.Я не говорив про влаштовує/не влаштовує. Слака мене теж "влаштовує". Я стверджую, що rpm є більш зрілим підходом до вирішення даної конкретної задачі, і by design, і by usability. З наступних причин: 1. бінарність rpm-дистрибутивів, що економить масу часу і сил. 2. сирцеві rpm-ки можуть містити в собі і патчсет, і основне дерево коду, тоді як в репозиторіях генту все звалене в одну некрасиву купу, і як з нею обходитись знають лише скрипти-єбілди. 3. тестування версій. З генту часом стається така неприємна ситуація - пакет змінює свою поведінку під час інсталяції, а версію пакету просто піднімають не тестуючи (я живо пам'ятаю, як у цілого натовпу знайомих гентушників відвалилось всі gtk-програми після оновлення pango. Бо автор єбілду якось не звернув увагу, що там при інсталяції make querymodules перестав виконувати). Якість rpm-пакетів вища. 4. робота з коробки. Генту після інсталяції до цих пір вимагає більше зусиль, аніж навіть слака. rpm-дистри останні вже роки 4-5 працюють з коробки в основному дуже добре (принаймні задовільно, хоча тут є привід покидатись какашками в деякі rpm-дистри).
Є деякі недоліки , але вони скоріше звязані з багами пакетів ніж з самою ідеологією генти
А що в моїх висловлювання не так ?Ваше попереднє повідомлення на диво безмістовне (чистий п. 8), та ще й з орфографічними помилками. Попередження вам не даю, бо усвідомлюю, що частково сам спровокував. Але ви на провокацію піддались.
Я висловив свою думку, від неї не відмовляюсь. OK
Ідеологія В дебіані зовсім не та що в гентуАтож.
Я стверджую, що rpm є більш зрілим підходом до вирішення даної конкретної задачі, і by design, і by usability. З наступних причин: 1. бінарність rpm-дистрибутивів, що економить масу часу і сил.Тут можна дого спорити
2. сирцеві rpm-ки можуть містити в собі і патчсет, і основне дерево коду, тоді як в репозиторіях генту все звалене в одну некрасиву купу, і як з нею обходитись знають лише скрипти-єбілди.Якраз навпаки в генту все розложено по місцям а rpm-source пакеті скинуто в купу
Розакажіть казочку про те що в rpm дистрах все працює з коробки
3. тестування версій. З генту часом стається така неприємна ситуація - пакет змінює свою поведінку під час інсталяції, а версію пакету просто піднімають не тестуючи (я живо пам'ятаю, як у цілого натовпу знайомих гентушників відвалилось всі gtk-програми після оновлення pango. Бо автор єбілду якось не звернув увагу, що там при інсталяції make querymodules перестав виконувати).
В кого як
4. робота з коробки. Генту після інсталяції до цих пір вимагає більше зусиль, аніж навіть слака.
Тут можна дого споритиОтже, аргументів не маєте?
Якраз навпаки в генту все розложено по місцям а rpm-source пакеті скинуто в купуДа-а-а??? Це по яких же таких таємних місцях воно складено? Добре, давайте спочатку розковиряємо src.rpm-ку з патчсетом. Візьмемо, наприклад, grub (http://ftp.redhat.com/pub/redhat/linux/enterprise/5Client/en/os/SRPMS/grub-0.97-13.src.rpm) з RHEL5. Що ми там бачимо? Ну, HEADER, INFO etc нас не цікавлять (хоча весь опис міститься поряд з пакетом, дуже зручно). Заглядаєм у власне cpio архів. Бачимо основний тарбол з кодом, rpm-спеку та (о жах!) аж 38 патчів звалених в одній директорії.
Розакажіть казочку про те що в rpm дистрах все працює з коробкиЯ стверджую, що rpm-based в масі юзабельні відразу після встановлення. Контрприклади в студію.
Зі stage1 потрібно рухів тілом досить багато, і часу теж. Зі stage3 значно краще... але не потрібно, бо основні плюси генту тоді втрачаються.В кого як
4. робота з коробки. Генту після інсталяції до цих пір вимагає більше зусиль, аніж навіть слака.
А тепер заглянемо до гентушного репозиторію отут (http://distro.ibiblio.org/pub/linux/distributions/gentoo/distfiles/). Що ми там бачимо? А бачимо велетенську кількість сирців і патчів до них, елегантно складених в єдиному каталозі. Рахувать, з вашого дозволу, не буду, довго список вантажити.Хм... а хто в той каталог заглядає? Коли тикаєш emerge там гарно показує, яка то рубрика.
Угу. В rpm-ки теж ніхто не заглядає. Але факт феєричного бардаку в гентушних репозиторіях від того нікуди не дівається. З користувацької точки зору це до лампи, але розробникам-єбілдописьменникам - співчуваю. У всякому разі - ССЗБ.А тепер заглянемо до гентушного репозиторію отут (http://distro.ibiblio.org/pub/linux/distributions/gentoo/distfiles/). Що ми там бачимо? А бачимо велетенську кількість сирців і патчів до них, елегантно складених в єдиному каталозі. Рахувать, з вашого дозволу, не буду, довго список вантажити.Хм... а хто в той каталог заглядає? Коли тикаєш emerge там гарно показує, яка то рубрика.
Ну а якщо вже брати щось source-based, то я краще почитаю документацію та збудую щось from scratch. Займе довше часу, але не буду чекати доки хтось щось запхає у портадж або загорне у пакунок (але зроблю я таке хіба що для якогось маленького маршрутизатора тощо).А я перед тим, як поставити Дженту якраз і почитав трохи як ствати того from scratch і, навіть, використав деякі знання. Та й саму Дженту ставив у збочений спосіб: прямо з під Федории. А що до запхати в портаж не думаю, що важко самому написати текстового файла і набрати команду ebuild <назва файлу> manifest . Пакунки збирати маючи сирці - теж не проблема :)
Розбито тут ве на категорії http://packages.gentoo.org/categories в чому Ктулху знайшов проблему - так і не розуміюЯ, здається, написав, що портажі впорядковані. І я, здається не писав, що бачу проблему в бардаку в самому репозиторії=) Точніше, це особиста проблема розробників.
Як демонструє жорстока практика, Gentoo малопридатне для використання на бойових серверах..З власного досвіду можу стверджувати, що генту непридатна для промислової розробки. Ідеологічно непридатна.