P.S. Змініть останнє посилання на посилання!Це проблема ЩоДО. Бачив раніше, та не звернув уваги. Fixed.
як його встановити(CNR)?, бо він просить реєстрацію.так, там, здається треба зареєструватися. Щодо встановлення, «я тільки розмістив об’яву», сам ще не пробував. На сайті є докладна інструкція.
Як відомо, основною проблемою в лінуксі є різний формат інсталяційних пакетів (deb, rpm, tgz). Понад це, «залежності» часто не дозволяють встановити пакет для одного дистрибутиву в дистрибутів іншому.По-перше. Кого тут, окрім hse, не влаштовує apt? Чи pacman? emerge? yum? netpkg? Існуючі репозиторії популярних дистрибутивів - фантастично багаті. Там є практично все.
Однак існують дистро-незалежні рішення. Наприклад, cnr.com та klik. Перший, після встановлення CNR-клієнта, дозволяє інсталювати та апдейтити тисячі програм, в тим пропрієнтарні кодеки та плагіни, підтримуючи дистрибутиви Debian, Ubuntu, Fedora, OpenSuse, Linspire. Інсталятор графічний, підтримує локальні репозиторії та дозволяє також завантажувати свої програми. Наразі доступний у версії «бета».Тепер короткий аналіз цього чуда техніки. Існує всього два варіанти запускати програми локально. Перший - маніпуляції з LD_LIBRARY_PATH, PATH, PKG_CONFIG_PATH і СPATH. Встановлюєм оточення, префікс - і ставим локально все, що душа забажає. Хоч і libc. Є й автоматичні інструменти - наприклад, konstruct і garnome. З допомогою останнього я за кілька годин зібрав gnome-2.18 з up 2 date софтом на RHEL-3 - фактично Red Hat 9. Мінуси такого підходу - треба купа місця на диску, і для програм, що лінкуються на продубльовані ліби, потрібне своє оточення. Хоча насправді - цілком реально.
Також слід звернути увагу на klik - після установки klik-клієнта можна запускати купу програм без інсталяції та без прав рута! Я докладно не пробував, але схоже щось на концепцію universal binary в MacOS.
=> cat CD_Burner.cnrЦе називається "шок". Ну, той простий факт, що манера ліпити xml куди треба і куди не треба - явна ознака піонерії, давайте обговорювати не будемо. Але. Де версія і контрольна сума???
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<cnr-client>
<product-id>17710</product-id>
<product-name>CD Burner</product-name>
<action>INSTALL</action>
</cnr-client>
Де версія і контрольна сума???Зате маємо application id... XML — no blame. А от його misuse треба викорінювати молотком по пальцях.
Авторам klik видати лопати і заставити копати судноплавний канал від Чорного моря до Балтійського, їм явно енергію дівати нікуди. Авторів cnr змусити по вечорах читати "man pacman" в ролях. Творіння їх передати в якості гуманітарної допомоги віндузятникам - вони оцінять.
схоже щось на концепцію universal binary в MacOS.*Кхе-кхе*... :o Чуть було не вдавився чіпсом від почутого... Universal Binary в OSX це про різні типи рахітектур щоби без перекомпілу. Це-ж стосується всіх бібліотек. Ще-б OSX на рівні ядра мала-б трекінг що куди перетягли й де що знаходиться (типу обновлення RPM/Dpkg бази на льоту, коли люзер щось кудись вже тягне мишою) — то їй ціни-б не було. А щоби можна було ось так тягати софт мишою с одного PowerPC на другий Intel чи там SPARC (не доведи Боже цього!), то для цього в OSX ще-й спеціально розроблені фреймворки...
Universal Binary в OSX це про різні типи рахітектурЦікава помилка.....
Universal Binary в OSX це про різні типи рахітектур щоби без перекомпілу. Це-ж стосується всіх бібліотек. Ще-б OSX на рівні ядра мала-б трекінг що куди перетягли й де що знаходиться (типу обновлення RPM/Dpkg бази на льоту, коли люзер щось кудись вже тягне мишою) — то їй ціни-б не було. А щоби можна було ось так тягати софт мишою с одного PowerPC на другий Intel чи там SPARC (не доведи Боже цього!), то для цього в OSX ще-й спеціально розроблені фреймворки...Це типу managed в вінді? А що тоді в Mac OS виконує роль дотнета, чи пак, фреймворка?
Це типу managed в вінді?Нє, це типу Universal Binary у MacOS. ;D
А що тоді в Mac OS виконує роль дотнета, чи пак, фреймворка?Реверанс у пробаченні за черговий офтопик, але раз паньство просять... Приємного читаннячка на Різдво, якщо протестант або католик. :-)
Лінків багато, всі не читайте, бо ще не дай Боже заразитесь ідеєю купити Мак, купите й не захочете більше Linux на десктопах... ;DУже, з розгону=) Дякую за лінки, обов'язково ознайомлюсь. Але пропрієтарщину на десктопі не триматиму :D