[бурчить] Вічно деякі питання по сто разів повторюються на форумі... [/бурчить]А що поробиш?
1. Повністю українізованими дистрами будуть хіба ALTLinux (http://altlinux.ru/) та ASPLinux (http://www.asplinux.ru/). У всіх інших бачитимете по сусідству українську з англійською, бо перекладено далеко не все.:o Українізовані? (може просто погано русифіковані?) Якщо українізовані, то ким? І чому ті, хто їх українізував, не діляться з іншими? Ubuntu навпаки?
Спитав я для експерименту в гугля: "як перейти на linux"? Першим рядком стоїть посилання на дану гілку форуму ;D[бурчить] Вічно деякі питання по сто разів повторюються на форумі... [/бурчить]А що поробиш?
Ну, була якось думка, зробити якісь 10 порад для початківців, чи щось таке... але спитай у будь-якого гуглоподібного: "як перейти на linux," і все стане зрозуміло... і все одно питають на форумах...
:o Українізовані? (може просто погано русифіковані?) Якщо українізовані, то ким? І чому ті, хто їх українізував, не діляться з іншими? Ubuntu навпаки?
Нещодавно один жадібний колега питав, чи не має намір ALT платити і за українські переклади, як вони платять за російські (не дай Бог: український переклад вмре, як вмер російський)? Хтось поділиться посиланням?
Зараз цей український переклад (а може і навіть дуже кращий) є і буде в усіх дистрибутивах окрім Ubuntu та похідних. Якщо ALT продовжує політику створення власних перекладів, то ASP, як я чув, перейшов на базу пакунків Fedora, отже, там переклад за означенням не кращий, ніж у Fedora півторарічної давнини (не вище 60%).:o Українізовані? (може просто погано русифіковані?) Якщо українізовані, то ким? І чому ті, хто їх українізував, не діляться з іншими? Ubuntu навпаки?
Нещодавно один жадібний колега питав, чи не має намір ALT платити і за українські переклади, як вони платять за російські (не дай Бог: український переклад вмре, як вмер російський)? Хтось поділиться посиланням?
По-перше, український переклад в обох дистрах був ще тоді, коли на LOU і форума не було. Не думаю, що з тих часів ситуація мала погіршитися.
По-друге, прийде gvy і розкаже про ALT. Про ASP тут розказати, здається, нікому.
Тільки-но почав пережовувати Убунту, але якщо вони відмовляються від перекладу спільноти, то краще спробую щось нове.Кхе-кхе, а хтось примушував вас прикручувати у SuSE всі сховища, які попало? Прикрутіть лише ті, які є надійними, як швейцарські банки... GNOME там і справді не дуже.. Але там непогане стабільне KDE 3.5.10 і трохи незвичне KDE 4.1. Якщо хочете, почекайте пару тижнів і вийде виправлений openSuSE 11.1. Я не можу нічого обіцяти (я ж не розробник), але мені здається ситуація з 11.0 стане кращою і щодо GNOME (втім не в царині перекладу :'().
Хочеться використовувати дистр з перекладом, бажано гномячий.
Підкажіть щось конкретне, бо критерій "всі окрім Убунти і похідних" мало про що говорить. :-?
Пробував опенсюс, гном там жахливо прикручений, нелогічне меню, яке неможна просто редагувати і постійні повідомлення про неумісність пакетів.
Є варіянт Дебіян, АЛЕ 4 ДВД за посиланням це щось до біса багато!!
Звісно я його рано чи пізно можу витягнути, але чи треба так багато, коли всі дистри прекрасно ставляться з одного СД.
Є варіянт Дебіян, АЛЕ 4 ДВД за посиланням це щось до біса багато!!Тягніть перший, він спкійно і без трьох інших встановлюється, якщо я не помиляюся, лише з гномом, а все інше з дотягнете :)
Звісно я його рано чи пізно можу витягнути, але чи треба так багато, коли всі дистри прекрасно ставляться з одного СД.
Є варіянт Дебіян, АЛЕ 4 ДВД за посиланням це щось до біса багато!!
Звісно я його рано чи пізно можу витягнути, але чи треба так багато, коли всі дистри прекрасно ставляться з одного СД.
Незважаючи на те, що всі попервах всі лаяли Fedora 9, але, якщо вам подобається GNOME, чому б не спробувати його рідний дистрибутив? Зараз після всіх виправлень дистрибутив має бути досить стабільним (не плутати з Fedora 10).Дякую за грунтовну відповідь.
Ну а якщо вам страх як потрібна стабільність, то очевидно вашим вибором має бути CentOS, Debian або ALT (саме в такому порядку), оскільки окрім стабільності важлива і велика банда червонооких тестерів, які повідомлять про всі помилки (і вирішуватимуть їх) раніше, ніж ви з ними зіштовхнетесь. У цьому плані можна скористатися і Ubuntu, але тут існує імовірність того, що тестерів буде на порядків три більше ніж тих, хто здатен усунути проблеми, тому вирішення слід буде шукати у десятках листів на зразок «відвалилося те і се», «так, підтверджую і в мене відвалилося», «ой-ой-ой, і у мене»... І все через те, що багато хто ставить Ubuntu просто з міркувань mating game...
Втім, завжди залишається істиною те, що найкращим буде той дистрибутив, яким користується хтось, хто завжди може приділити вашим проблемам увагу і може допомгти в усуненні цих проблем. Бажано, щоб з цією людиною було просто зв’язатися.Оточення віндузятники. Я б сам хотів мати можливість допомогти комусь з переходом на ЛІнукс. Але відчуваю, що ранувато. Та й навіщо, якщо більшість і так все влаштовує.
Debian теж прекрасно встановлюється з одного CD. Але всі 26,000+ офіційно підтримуваних (!) програм на один CD не впхнеш... Якщо і один CD тягнути не хочеш, тоді бери netinst CD (162МВ) і встановлюй. Тільки буде потрібно з'єднання з Інтернетом, бо наприкінці інсталятор у тебе спитає, що ти хочеш зробити з твоєї машини (сервер якійсь чи десктоп) і потім закачає і встановить все потрібне.Один СД - ДВД - це те, що треба, потрібне завжди можна довантажити.