Linux.org.ua
Технічні питання => Встановлення й початкові налаштування програм => Гілку створено: Djkobraz від 2005-10-05 11:21:11
-
Я відразу прошу вибачення через свою некомпетентність але в мене виникла проблема настройки локальної мережі в Мандрейку 10. ifconfig eth0 ***.***.***.*** up непомогло ... Настройка в оболонці повідомляє що неможливо зєднатися з інтернетом.. Хоча який тут інтернет ... Можливо в мене якийсь неправильний хід установки тоді прошу мене виправити ... Я робив слідуюче... В оболонці є створення нового зєднання в якому я вибираю місцеве зєднання або кабельне зєднання як я зрозумів останнє правильніше . Після вибору і прописування ІР та маски я заходим в управління зєднаннями і там мене повідомлює що неможливо зєднатися... з інтернетом. "Я знаю що я нічого не знаю" але мені потрібна мережа.... HELP :'(
-
ifconfig eth0 ***.***.***.*** up
Ще маску треба додати: netmask 255.***.***.***
-
Що каже route?
-
Route показуэ ось приблизно що
192.168.5.0 255.255.255.0
192.168.5.0 255.255.255.0
127.0.0.1 0.0.0.0
-
Доречі що правильніше вибирати "Кабельне зєднання" чи "Зєднання через місцеву мережу"
-
Не зовсім зрозуміло, ви налаштовуєте мережу на машині, що знаходиться в деякій локальній мережі чи маєте намір підключатись до Інтернет за допомогою з'єднання з провайдером?
Якщо перше, то дізнайтесь ip-адресу машини, маску підмережі, шлюз та ip-адреси DNS-серверів. Впевніться, що використовуєте мережевий інтерфейс eth0.
Тоді, виконайте команди:
ifconfig eth0 <ip-адреса машини> netmask <маска> up
route add default gw <шлюз>
echo 'nameserver <ip-адреса DNS>' > /etc/resolv.conf
-
Звісно, після першого ж завантаження ваші налаштування буде втрачено. Щоб запобігти цьому можна прописати відповідні значення в конфігураційні файли. Не впевнений, що в різних дистрибутивах вони однакові, в мене (Debian) -- це /etc/network/interfaces.
-
Взагалі, правільніше "через локальну мережу", бо кабельне то трохі інше.
Приводжу свій конфіг.
/etc/sysconfig/network-scripts та /etc/sysconfig/networking/devices/ifcfg-eth0
DEVICE=eth0
BOOTPROTO=none
IPADDR=192.168.0.254
NETMASK=255.255.255.0
NETWORK=192.168.0.0
BROADCAST=192.168.0.255
ONBOOT=yes
METRIC=10
MII_NOT_SUPPORTED=no
USERCTL=no
/etc/sysconfig/network
HOSTNAME=Mandriva
NETWORKING=yes
GATEWAYDEV=eth0
-
Взагалі, правільніше "через локальну мережу", бо кабельне то трохі інше.
Приводжу свій конфіг.
/etc/sysconfig/network-scripts та /etc/sysconfig/networking/devices/ifcfg-eth0
DEVICE=eth0
BOOTPROTO=none
IPADDR=192.168.0.254
NETMASK=255.255.255.0
NETWORK=192.168.0.0
BROADCAST=192.168.0.255
ONBOOT=yes
METRIC=10
MII_NOT_SUPPORTED=no
USERCTL=no
/etc/sysconfig/network
HOSTNAME=Mandriva
NETWORKING=yes
GATEWAYDEV=eth0
Якщо вже тут написали,
що так "METRIC" ?
Що воно означає, навіщо потрібне і з чим його їдять?
-
METRIC - метрика мережі, і наскільки я пам'ятаю, без неї можна обійтись бо вона використовується для складної маршрутизації яка зазвичай не є потрібною. У якості метрики, наприклад, може бути використане число проходу пакунку через різні маршрутизатори (тобто "вартість" передачі інформації) і все що потребує більше 10 переходів вважається недосяжним. А взагалі, все налаштовано автоматично, окрім адреси, а я просто зробив copy>paste ::)
-
У мене дещо схожа ситуація в Мандрейку 10.1, але проблема в іншому - локальна мережа працює, а от вийти в інтернет (радіо канал) - не можу. Спочатку вибираю тип - ISDN, потім вручну заповняю поля номер додзвону (192.168.3.1), dns, логін та пароль (ще лишаються "перепин картки" та кілька інших, але там нічого не писав). Після згоди на перевірку з'єднання каже, що щось не так і пропонує змінити налаштування. Підкажіть, будь ласка, у чому в мене помилка? :(
P.S. допомоги гугла та howto виявилось недостатньо, тому довелося звертатись на форум...
-
...вийти в інтернет (радіо канал) - не можу. Спочатку вибираю тип - ISDN, ... номер додзвону (192.168.3.1)...
В житті не бачив радіоканалу (чесно), але тим не менше. Радіоканал та ISDN - це різні речі. Так само як і ІР адреса та номер дозвону. Не берусь гарантувати, але швидше за все помилка саме в тому, що ви плутаєте ці поняття.
-
Номер додзвону має бути саме цей (він прописаний і у вінді, де інтернет працює нормально, поки що :)). Після вводу логін-пароль, з'являється повідомлення "набір номеру 192. ...", потім "реєстрація комп'ютеру в мережі" і все нормально. От щодо ISDN у мене теж були сумніви, але оскільки в тих же налаштуваннях віндовс згадується цей тип, тому вибирав його і в лінуксі...
-
Народ зробив все те що ви сказали і 0... Пінгую тільки себе iptable тільки себе бачу.... ну все з собою роблю а більше нікого глухо як в танку :'(
-
Djkobraz:
До цих пір не зрозуміло, який у вас тип з'єднання з Інтернетом. Локальна межрежа з шлюзом (gateway) або проксі сервером (налаштовується переглядач), даялап, DSL (DSL модем), або кабельний модем (не надто поширене в Україні, наскільки я знаю) або щось інше.
Виясніть це. Якщо знаєте, то скажіть нам, так само як і що саме ви зробили, докладніше.
-
Повторюю ще раз. В мене проблеми не з інтернетом а з локально мережою. Я перечитав 2 книжки виконав всі приведені вище поради але нічого не помагає. Та й сама тема в мене звучить не "І знову інтернет" , а "І знову мережа". Саме з нею в мене проблеми.!!! :-/
-
Гм, iptables кажете, а вони часом не ріжуть Вам усі пакети?
-
Це гуртожиток студентський тут ніхто нікому нічого не ріже... І крім того... Я чайник і пояснюйте відповідно... Я вже руки опускаю :-[.. Хелп :'(
-
Інтернет - це теж мережа :)
Ви впевнені що фізично правильно під'єднані до гуртожиткової мережі. Тобто, ваша сітьова карка під'єднана CAT5 кабелем до загального роутера (як українською?). Впевнені що помилково не використовуєте "twisted-pair" (як українською?) кабель. Чи впевнені що вказали вірну IP адесу мережі, маску трансляційну адресу (broadcast address). Чи впевнені що в мережі не використовується DHCP сервер що призначає адреси підключеним комп'ютерам?
Чого саме ви очікуєте після під'єднання до мережі? Як правило, якщо це мережа з Віндовс комп'ютерів, все що ви зможете, це пінгувати інші комп'ютери, якщо на них не запущені жодні сервіси. (Ви можете надати власні сервіси Віндовс комп'ютерам, такі як FTP, Samba, але це у віддаленій перспективі).
-
Кажучи про різанину пакунків я мав на увазі те, що жоден пакунок не виходить (чи не входить) до мережі, тобто знищується все що йде чеоез мережеву картку. Бо інколи налаштування роблять за схемою "заборонити все, що стане потрібно потім буде дозволено". Ще питання, а як інщі Вас бачать? Йде ping? Для початку раджу: sudo service iptables stop
-
Так.
Приходиться втрутитися %))
1) не досить інформаціі. Який рівень безпеки було встановлено під час інсталяціі Mandriva?
Поясню - на серверних рівнях безпеки ping, наприклад, блокується на рівні ядра
2) Як я зрозумів, треба пояснити як для вчорашнього віндузятника ;)
Меню->Система->Налаштування->Налаштування комп'ютера
Увести пароль рута
Вибрати: Мережа та інтернет->Переналаштування інтерфейсів
Правильно вказати адресу, маску, шлюз (якщо адреса видається статично, це важливо! Інакше - треба налагоджувати DHCP)
Впевнитися, що адреса DNS вказана правильно.
Натиснути OK
Далі вибрати: Безпека->Налаштування файрволу
Вибрати "До всіх(файрвол відключено)"
Це тимчасове рішення, робиться для того, щоб впевнитися, що файрвол не заважає. Після налаштування мережі та перевірки її працездатності файрвол треба буте також налаштовувати.
Натиснути OK
Вийти з Центру налаштування
Перевантажити машину.
PS. До постійних відвідувачів форуму: Знаю, опис невірний у тому, що провокує людину нічого не вивчати. Але тут нічого не поробиш - усе більше людей з офтопіку пробують переходити на лінукса, тож їм треба поясняти у звичних їм термінах.
PPS. 2 Djkobraz. RTFM, RTFM, RTFM. Це найбільш вірний шлях. На МОЮ думку, накраща відповідь на питання на форумі - man <команда> або лінк на howto. У твоєму випадку проблема у тому, що треба було трохи почитати опис первісного налаштування та як ставити Mandriva. Взагалі цієї проблеми не мало з'явитися, бо настройка мережі проводится ще на етапі інсталяціі й чудово працює, якщо вказати правильні дані.
-
Народ я вот вже все робив ... Я вже не повністю даун ... Вибачте... Але я і себе пропінгувати не можу... Доречі поміняв дистрибутив на Мандріву... Виключив фаєрвол... Самба настроєна... Потрібні процеси включені... Ну все що треба вже тут і не сам розбирався ..Сидить вот толпа наробу руками розводить :(
-
Напишіть, будь ласка, що виводять наступні команди:
ifconfig -a
ping 127.0.0.1
cat /etc/resolv.conf
tcpdump :)
-
Зіткнувся нещодавно за схожою проблемою. Все ніби вірно, все працювало на іншому компі, з якого клонувалась система, а мережі немає (старий вимкнений, тому конфлікту адреси немає). Замінив мережеву картку Genius на Planet (обидві rtc8139 та ще й з однаковою версією чипсету та відрізняються лише компонуванням) і все запрацювало, хоча усі апаратні індикатори казали про вірне підключення заліза (лінк є). Може теж варто придивитись до мережевої картки?
-
Хтось може підказати що значать параметри:
DEVICE=eth1
BOOTPROTO=dhcp
HWADDR=00:50:FC:C3:AA:74
ONBOOT=yes
METRIC=10
MII_NOT_SUPPORTED=no
USERCTL=no
RESOLV_MODS=no
IPV6INIT=no
IPV6TO4INIT=no
DHCP_CLIENT=dhclient
NEEDHOSTNAME=no
PEERDNS=yes
PEERYP=yes
PEERNTPD=no
Чи де можна подивитись опис?
-
DEVICE=eth1
Вказує яка саме мережева карта має працювати.
-
Чи де можна подивитись опис?
man ifcfg
-
man ifcfg
Добре, але там нема MII_NOT_SUPPORTED та USERCTL.
І ще, декілька розбіжностей, зокрема HWADDR в мене працює причудово, а в man сказано, що MACADDR...
Я хочу розкулупати, який параметр відповідає за автоматичне підняття картки, бо неможливо зробити ifconfig eth1 down. Вернише можливо, але інтерфєйс знову піднімається... таке враження, що хтось йому ifconfig eth1 up робить. Колись я з таким стикався й прибирав, тільки не пам’ятаю, чи то через центр керування, чи через той скрипт ifcfg-eth1, знаю, що в скрипті якісь параметри мінялися.
Це все до того, що поки піднята eth1 (через яку вихожу в интернет), не можу війти в интернет через ppp (це резервний канал)...