Автор Гілка: Інсталяція openSUSE 10.3 без привода CD/DVD  (Прочитано 7877 раз)

Відсутній Sandr

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 461
  • Карма: +0/-0
  • Мій вибір — Лінукс!
    • ФОП Осипенко
Re: Інсталяція openSUSE 10.3 без привода CD/DVD
« Відповідей #15 : 2009-02-19 20:52:43 »
Налаштування DHCP-сервера доцільно робити мабуть за допомогою Майстра сервера DHCP.

Запускаємо даний Майстер:

Центр керування YaST2 >> Мережні служби >> Сервер DHCP

Отримуємо перше з чотирьох діалогових вікон:

Майстер сервера DHCP (1 of 4): Вибір плати
openSUSE + KDE

Відсутній Sandr

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 461
  • Карма: +0/-0
  • Мій вибір — Лінукс!
    • ФОП Осипенко
Re: Інсталяція openSUSE 10.3 без привода CD/DVD
« Відповідей #16 : 2009-02-19 21:07:46 »
З вибором пристрою тут питань не виникає.

Виділяємо пристрій eth0 та натискаємо кнопку Вибрати. При цьому даний пристрій позначається в стовпці Вибрано значком Х.

Далі постає питання, що робити з фаєрволом? Чи відкривати його для виділеного інтерфейсу чи лишити закритим... За логікою мабуть потрібно відкрити.

І ще при натисканні кнопки Далі з'являється наступне попередження:
« Змінено: 2009-02-19 21:29:24 від Sandr »
openSUSE + KDE

Відсутній Sandr

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 461
  • Карма: +0/-0
  • Мій вибір — Лінукс!
    • ФОП Осипенко
Re: Інсталяція openSUSE 10.3 без привода CD/DVD
« Відповідей #17 : 2009-02-19 22:14:14 »
Враховуючи дане попередження призначаємо мережній платі статичну адресу.

Для налаштування використовуємо:

Центр керування YaSR2 >> Мережні пристрої >> Мережна плата

На вкладці Огляд обираємо потрібний пристрій мережної плати та натискаємо внизу кнопку Налаштувати.

У вікні Налаштування мережної плати на вкладці Адреса ставимо перемикач напроти Статично надана адреса IP та вводимо у відповідні поля наступні значення:

192.168.0.1 -- в поле Адреса IP;
255.255.255.0 -- в поле Маска підмережі;
Teacher --  в поле Hostname.
openSUSE + KDE

Відсутній Sandr

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 461
  • Карма: +0/-0
  • Мій вибір — Лінукс!
    • ФОП Осипенко
Re: Інсталяція openSUSE 10.3 без привода CD/DVD
« Відповідей #18 : 2009-03-06 22:35:53 »
Поморочився я з тією мережевою установкою, але так в мене й не вийшло довести її до ума...

Тому зробив радикальніший крок. Переніс CD-приводи зі старих комп'ютерів, що складуються в іншому класі й не використовуються в навчанні, на нові, які використовуються в навчанні, та установив систему, використавши завантажувальний CD з варіантом openSUSE 10.3 KDE.

Але тепер все ж потрібно організувати сервер з працюючим сховищем додаткових програм. Як це зробити ще теж не зрозумів толком...  :-/

Пізніше постараюся все ж реалізувати й ідею мережевого завантаження...
openSUSE + KDE

Відсутній Sandr

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 461
  • Карма: +0/-0
  • Мій вибір — Лінукс!
    • ФОП Осипенко
Re: Інсталяція openSUSE 10.3 без привода CD/DVD
« Відповідей #19 : 2009-03-06 23:41:11 »
Відкопав в тому ж таки Центрі керування YaST2 в розділі Різне Сервер встановлення.

Можливо за допомогою саме цієї утиліти доцільно провести налаштування сервера зі сховищем програм?

Якщо комусь вже вдавалося налаштувати робочий сервер зі сховищами програм, по поділіться будь ласка досвідом  ;)
openSUSE + KDE

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Інсталяція openSUSE 10.3 без привода CD/DVD
« Відповідей #20 : 2009-03-15 12:38:09 »
Якщо комусь вже вдавалося налаштувати робочий сервер зі сховищами програм, по поділіться будь ласка досвідом  ;)

Може й запізно пишу, але я дома так зробив, бо DVD тільки на одному компі, а розбивати DVD-диск на декілька СD мені було ліньки. Тому зробив завантажувальну флешку (робив для Mandriva але для SuSe має бути аналогічно), з неї завантажився. На основному компі, просто позливав усі диски в один каталог, кожний у свій подкаталог та виділив по nfs завантажувальний диск. Коли флешка завантажилась, вона спитала звідки брати програми, я й вказав, що по nfs. Поки правильно вказав параметри монтування, то трохи замучився, бо перший раз в житті монтував nfs... :) Але то таке... Так от, воно підхопило та все встановило, що треба. Після встановлення, змінив в exports каталог з встановчим диском на той де всі диски знаходились попередньо переписані. На другій машині прописав в fstab монтувати той розділ. Переналуштував респозіторій на головний диск, бо шлях змінився, додав додаткові contribs’и. Все, тепер щоб встановити програму, не треба жонглювати дисками. На основному, можна просто переналаштувати респозіторій на локальні файли, я би так зробив, якби бітність компів співпадала, а так робити ще одне сховище, містя не вистачає... :-/ А в вашому випадку, можна зробити загальне сховище програм для всіх компів.  ;)
Linux. The future is open.