Автор Гілка: Допоможіть з VPN-налаштуванням.  (Прочитано 3916 раз)

Відсутній NAA

  • Новачок
  • *
  • дописів: 7
  • Карма: +0/-0
Шановні, допоможіть, будь-ласка, прозеліту/новачку позбавитися остаточно віндозної залежності!
Справа в тому, що віднедавна на РС у мене double-boot: openSUSE і т.зв. сємьйорка. І поступово мені ставало зрозуміло, що остання не потрібна © - надто вже гарненька, логічна, лаконічна та продумана шайза в кедах. Поступово вчився користуватися open-source софтом - на Вінді MSO змінив на LO, Photoshop на GIMP, та й т.п. Але погрався я зі шайзою недовго - внєзапно (!) був вимушений злізти з бегемота на локаль - і виникли проблеми.

А проблеми саме з VPN-підключенням - я не розуміюся в налаштуваннях. Адже бєгємот шайза підчепила під час інсталляції - моментом знайшла павутину. А на VPN її потрібно детально налаштовувати, на чому я не розуміюся. Поблукав по форумам, покурив якісь там мануали - розкидано все якось, безсистемно - тепер лиш каша в голові та й годі.

Отож зареєструвався на LOU, щоб звернутися за допомогою. Не відмовте, please! - проведіть нубійця крок за кроком по налаштуванням VPN - це лише перші мої кроки в unix-way. В консоль лише не гоніть - допоки там дрємучій лєс для мене (все згодом)...

Developers developers... ну не хочу більше бути "Адміністратором рабочєго стола і кнопки Пуск", хоч вбийте!

Відсутній anatolijd

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 325
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть з VPN-налаштуванням.
« Відповідей #1 : 2011-03-17 16:57:25 »
NAA,
вам який VPN потрібно налаштувати ? pptp ?
сумніваюсь що хтось зможе виплюнути вам готову інструкцію якщо ви навіть не можете пояснити що вам потрібно, і статус нуба тут нідочого.

Хочете допомоги - то перекладіть на людську мову , бо "бєгємот шайза в кедах" - шпілберг,ніпаняяяятна, як і та "локаль" на яку ви там десь "злізли".

Що за впн? куди ? до інет-провайдера ? В меню шукали ? Налаштування з'єднань бачили ? Пробували ? Що вводили, що саме не вийшло , розкажіть.

памятайте, що правильно задане питання містить приблизно 50% відповіді. :)



Відсутній NAA

  • Новачок
  • *
  • дописів: 7
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть з VPN-налаштуванням.
« Відповідей #2 : 2011-03-18 13:03:15 »
anatolijd,
Справа в тому, що коли я вперше познайомився з Linux - openSUSE 11.3 ("шайза" тобто) - в мене був персональний радіо-комплект ("бєгємот" інакше кажучи). Під час встановлення системи налаштування "підчепились" автоматом. А віднедавна проведено було локальну сітку - і після оновлення системи до версії 11.4 не міг  налаштувати VPN. Але начасі вже проблему вирішив - проблема полягала в відсутності пакету linux-atm-lib в оригінальному дистрибютиві 11.4. Отже, довелося ставити вручну, на благо диск від версії 11.3 залишився.

Відсутній anatolijd

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 325
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть з VPN-налаштуванням.
« Відповідей #3 : 2011-03-18 14:20:11 »
кул! радий що ви самі розрулили і вирішили проблему!

персональний радіо-комплект ("бєгємот") - це сленг ? що він означає ? Утел/МТС-Коннект модем ?


Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Допоможіть з VPN-налаштуванням.
« Відповідей #4 : 2011-03-18 14:57:27 »
Off-topic:
персональний радіо-комплект ("бєгємот") - це сленг ? що він означає ? Утел/МТС-Коннект модем ?
Я вже боюсь питатись, що означає шайза. :)

Відсутній NAA

  • Новачок
  • *
  • дописів: 7
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть з VPN-налаштуванням.
« Відповідей #5 : 2011-03-18 15:33:02 »
Цитата
персональний радіо-комплект ("бєгємот") - це сленг ? що він означає ? Утел/МТС-Коннект модем ?
Так, "бєгємот" це сленг. Чому саме "бєгємот" - не маю поняття, мабуть тому що великий і страшний: залізна коробка з причандаллям розміром з середній сейф і антенна. Ні до Утелу, ні до МТС відношення не має - на "бєгємоті" кожен сам собі провайдер, оплата тільки власнику центральної антени, на яку зорієнтована персональна.
Цитата
Я вже боюсь питатись, що означає шайза
Ніц поганого не означає - лишень транслітеррація з німецької (Suse = Шайзе).
« Змінено: 2011-03-18 15:41:46 від NAA »

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Допоможіть з VPN-налаштуванням.
« Відповідей #6 : 2011-03-18 15:41:01 »
Ніц поганого не означає - лишень транслітеррація з німецької (Suse = Шайзе).
Зюсе тоді вже. Транслітератор явно недолюблював цей дистрибутив.  ;)

Відсутній Sandr

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 461
  • Карма: +0/-0
  • Мій вибір — Лінукс!
    • ФОП Осипенко
Re: Допоможіть з VPN-налаштуванням.
« Відповідей #7 : 2011-04-15 14:07:51 »
Ніц поганого не означає - лишень транслітеррація з німецької (Suse = Шайзе).

Бував я у німців. "Шайзе" в них означає дослівно "лайно". І взагалі в Німеччині це нецензурне слово.

Якщо якийсь [цензура] виключно по своїй тупості зробив таку "транслітеРРацію", то не варто повторювати його помилки.

M.: Без образ, це остання догана.
« Змінено: 2011-04-15 15:07:51 від Re. »
openSUSE + KDE