Автор Гілка: Linux: за і проти  (Прочитано 44988 раз)

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #45 : 2004-10-08 09:07:46 »
за TotalCommander я заплатив, як і за Reget. І за Win2000 Pro.

Тобто, я правильно зрозумів, що вдома для того, щоб користуватися поштою, інтернетом, графічним редакторм Paint, текстовим WordPad і для роботи з власними і системними файлами Windows 2000 Ви заплатили щось біля 800 грн? Це ж нерозумно.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #46 : 2004-10-08 10:56:30 »
А може, давайте припинимо провокувати й піддаватись на провокації?

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #47 : 2004-10-08 11:13:09 »
Тарасе,
мені здається, що розмова уходить трохи не туди. Суть як на мою думку не в грошах заплачених за програмне забезпечення.

Безумовно гроші мають значення. Але, тут конкретно, суть у тому, що люди відмовляються від віндовса навіть якщо у них є можливість користуватися ним безкоштовно. Тут таких прикладів повно. Ярослав чудово розкаже, чому йому неможливо працювати без Cygwin'а, я був в такій же ситуації кілька місяців тому, і так само собі встановлював цигвін. Але ж це зовсім не те. І я хотів так само, як і Ярослав хоче поставити собі систему, а не приліпку, яка робить вигляд, що це система. Цигвін добрий, поки не починаєш робити щось на ньому. Оттоді то й вилазить на поверхню страшна виндуза. Швидкість роботи цигвіна на супер-дупер машині не йде ні в яке порівняння з швидкістю справжного живого лінакса чи будь-якого іншого юнікса на так собі середненькій машинці.

Суть розбіжностей лінакс-віндовс (чи скоріше ідеологій юнікса і віндовса) в якості систем. Люди купують юнікси не тому, що вони дешевші за вінду. А тому, що кращі.

Макосх коштує приблизно стільки-ж скільки й віндуза (правдв треба враховувати, звичайно, що з макосх'ом входить в комплект стільки програм, що вінді з її minesweeper'ом і не снилося). Але я набагато радіше заплачу за макосх, ніж буду викладати гроші за вінду, та я її не буду відкривати, навіть якщо мені за неї будуть платити гроші.

Ті люди, які навчилися працювати з комп'ютерами, а не стогнати, що "йой, немає борлянда" ніколи в житті не зможуть себе почувати нормально на цьому страховиську. У мене теж на столі стоїть зараз *воно* і стоять поруч комп'ютер з лінаксом і солярис (на роботі. Вдома - віндовс-фрі-зон). Але я перемикаюсь в вінду тільки через тих розумників, які пишуть веб-сайти орієнтовані на один-єдиний переглядач -- експлодер.

Взагалі. дійсно ця дискусія перетворюється на черговий фарс. І її б варто закінчити відповіддю на запитання А.Жука:
Цитата
-- Який мені сенс переходити на лінакс?
відповідь: ніякого. Я, особисто, вважаю, що Вам не варто переходити на лінакс. Єдине тільки не зрозуміло, що таке цікаве Ви знайшли для себе тут?
-

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #48 : 2004-10-08 11:40:33 »
Тарасе,
мені здається, що розмова уходить трохи не туди. Суть як на мою думку не в грошах заплачених за програмне забезпечення.

Кожень дивиться на лінакс з висоти свого фахового рівня. Тим то й мої питання чи порівнння відрізняються від інших. Приклад з Ярославом гарний, але я маю власний приклад, коли приходиться тримати віндовс, бо я без нього поки що не можу обійтися. І це не говорить про те, що він кращий. Лінакс в принципі то все може, але програм відповідних я поки що не знайшов. Правда й те, що й для віндовса я їх не купував. А щоб поробити все необхідне своїми руцями - до цього ще дуже рано, якщо взагалі колись той час прийде. От і виходить, що така-то машина гарна тільки тоді, коли на ній їздить Шумахер. А таке не є добре.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #49 : 2004-10-08 13:57:23 »
Щоб гарною машиною їздити, не конче бути Шумахером, зате от на права здати -- необхідно. :)

Гадаю, тему вичерпано -- якщо в кого є що сказати про те, як можна знущатись над системою, й професійні прийоми, то в "Корисні поради" про це можна написати.