Автор Гілка: Проект змін до правил  (Прочитано 14910 раз)

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #45 : 2008-11-06 15:02:19 »
У нас є
Цитата
2.6. Забороняється використання в повідомленнях зображень, що не стосуються теми конкретної дискусії.
А от пункту, що забороняє публікацію повідомлень, що не стосуються теми конкретної дискусії я не знайшов.
І це правильно, тому що тоді покарати можна буде за абсолютно будь-яке повідомлення в технічних розділах. Але, погоджусь, пункт 7 можна доповнити реченням про розщеплення гілок (ця адміністративна дія правилами не передбачена, хоча й мається на увазі цим пунктом).

Можна, наприклад:
Цитата
7. Для обговорення проблем, що не стосуються тематики форуму, особистих обговорень існує розділ "Всячина::Балачки". Повідомлення, що відповідають тематиці форуму, проте не стосуються теми конкретної гілки, повинні бути виділені в окрему тему у технічному розділі на розсуд модератора.
Цитата
Messages concerning forum subject-matters, though not connected with a particular thread topic should be split into a separate thread on a technical board at moderators discretion.

Мені здається що воно вже таке як нам треба. :-/
І так непогано, але пан модератор образився на мене, що я його тицьнув носом у незнання правил. Тепер хоче прилучитись до законотворчості=)
« Змінено: 2008-11-06 15:02:31 від Cthulhu »

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #46 : 2008-11-06 17:27:35 »
Цитата
І це правильно, тому що тоді покарати можна буде за абсолютно будь-яке повідомлення в технічних розділах.
Давайте а гілці про Дебієн писати про Дженту. Правила це не забороняють.
Цитата
Але, погоджусь, пункт 7 можна доповнити реченням про розщеплення гілок
Додаєте модераторам роботи?
Цитата
Правила існують, щоб спростити життя і модераторам, і користувачам, а не для того, щоб його ускладнювати.
Цитата
І так непогано, але пан модератор образився на мене, що я його тицьнув носом у незнання правил
Виносимо нашу суперечку в люди? Мені теж щось дописати про вас сюди? Власне, цю ідею змін ви мені самі подали.
P. S. Щодо образився - я вам казав, що не плутаю віртуальне життя з дійсним. Коли мені набридне читати ваші репліки - я їх не читатиму.
« Змінено: 2008-11-06 17:30:20 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #47 : 2008-11-06 17:59:18 »
Залишок гілки відрізано, тепер він тут.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #48 : 2009-03-20 21:15:12 »
Пробувши дещо модератором, я зіткнувся з деякими труднощами, тому прошу підтримати мене у наступному:
1 - Нерідко нові теми публікуються у гілках, де вони бути не мають. Зокрема, це стосується перенесення тредів із Новин в Балачки. Тому пропоную додати до Правил пункт, що регламентує зміст дописів, розміщуваних у "серйозних" гілках (Окрім балачок, гумору)
2 - Пункт 2.6 забороняє використання офтопових зображень:
Цитата
2.6. Забороняється використання в повідомленнях зображень, що не стосуються теми конкретної дискусії. Суворо забороняється використання зображень, визначених пунктом 2.5.
Але такого нічого немає про текстові повідомлення. Тобто в Мандрівній гілці я можу розпочати запитання про Дженту, наприклад.
Ну, і точніше визначити поняття "офтопік" в правилах.
3 - Додати до Правил вкінці посилання на HOWTO, яке доробити, внісши туди деякі не безумовні вимоги, але просто рекомендації. Зокрема, вказати про "болючі" теми - Windows vs Linux, політика та влада та інші, що призводять до великих, вибачте, срачів та до обурення постійних дописувачів.
4 - Додатково пропоную написати правила, що регламентують написання та оформленя новин у відповідній гілці - врахуйте, що вони виносяться на головну сторінку сайту. Те саме стосується опитувань, що висвічуються туди-ж.
5 - Пропоную заборонити зловживати самобаном - зокрема користувачу serk_ik. Або взагалі його заборонити. ЛОУ - не наркотик, не хочеш писати - не заходь.
6 - Ваші ідеї та пропозиції. Допоможіть привести спілкування на форумі в нормальне русло.  :'(
« Змінено: 2009-03-20 21:19:54 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #49 : 2009-03-20 22:51:36 »
підтримую, що треба окремі правила щодо того, що можна постити в новини, а чого не можна, ну і правила оформлення новин теж.

щодо офтопікових тем, то я не впевнений, що за це треба карати (крім Новин та «вибухонебезпечних» тем), бо часами важко визначитись, куди краще запостити питання.

самобан: нащо він потрібен? є /etc/hosts у кожного на компі, хай хто хоче, той і самобанить себе.
« Змінено: 2009-03-20 22:52:19 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній cadca

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 955
  • Карма: +0/-0
  • free like beer
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #50 : 2009-03-20 23:23:11 »
Підтримую пункти 3 і 4:
П. 3 - HOWTO червоним кольром поруч із правилами форуму;
П. 4 - заборона на пряме обговорення події/ставлення до події автором новини в першому ж пості (його видно не тільки на форумі) - лише "суха" викладка події.
Ubuntu 20.04/18.04; CentOS 7.x

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #51 : 2009-03-21 12:15:05 »
Я не проти усього вищесказаного. Хто буде доробляти ЯКЦЕ?

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #52 : 2009-03-21 20:50:02 »
Хто буде доробляти ЯКЦЕ?
Спільнота. Кидаємо сюди ідеї, обговорюємо, а я вже стулю до купи.
Ідея номер раз:

Ці рекомендації не є безумовною вимогою, проте їх дотримання зробить ваше спілкування з іншими учасниками форуму приємнішими:
  • Не рекомендується розпочинати або підтримувати треди, що зачіпають "болючі", флеймонебезпечні теми: політика та влада, Windows vs Linux, ... (Список доповніть).
  • Не рекомендується брати участі в уже розпочатих флеймах.
  • Don't feed the trolls.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній cadca

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 955
  • Карма: +0/-0
  • free like beer
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #53 : 2009-03-22 21:44:54 »
В п. 1 "ЯКЦЕ" додати посилання на таблицю відповідностей http://www.linuxrsp.ru/win-lin-soft/table-rus.html.
Якщо є необхідність, то можна було б поділитися секретами пошуку в Тенетах. Зокрема, я майже впевнений, що не всі новачки знають про можливість такого варіанту пошуку: http://www.google.com/linux і т.д.
Ubuntu 20.04/18.04; CentOS 7.x

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #54 : 2009-03-22 22:14:19 »
В п. 1 "ЯКЦЕ" додати посилання на таблицю відповідностей http://www.linuxrsp.ru/win-lin-soft/table-rus.html.
Емм. Треба розшукати українською, або самим зробити.
Якщо є необхідність, то можна було б поділитися секретами пошуку в Тенетах. Зокрема, я майже впевнений, що не всі новачки знають про можливість такого варіанту пошуку: http://www.google.com/linux і т.д.
І не тільки новачки  :-[ :-[ :-[
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #55 : 2009-03-22 22:41:12 »
Пропозиція:

Правила щодо новин

Підфорум «Новини» одночасно є стрічкою новин головної сторінки сайту linux.org.ua, де відображається перше повідомлення теми. У зв’язку з цим забороняється публікація новин, що не стосуються тематики форуму, а також публікація неналежним чином оформлених новин. Пам’ятайте, що ваша новина з’являється на головній сторінці linux.org.ua відразу.

1. Новини повинні містити лише сухий виклад фактів без ваших оціночних суджень, емоцій тощо.
2. Новини повинні містити посилання на джерело. Намагайтеся знайти джерело-оригінал! Навіть якщо ви фактично дізналися про вихід чергового дистрибутиву з порталу linux.org.zw, не полініться знайти відповідні нотатки до релізу на сайті виробника дистрибутива, та залишити посилання там.
3. Дозволено вказувати в якості джерела ваш власний блог, лише якщо він дійсно містить унікальний контент, якого нема на інших сайтах.
4. Новина повинна бути змістовною: якщо ви пишете про вихід нової програми Superstar Manager, напишіть у двох словах, що це за програма, і які цікаві функції має.
5. З іншого боку, новина не повинна бути задовгою: це новина, а не стаття.
6. Посилання на джерела іншими мовами, ніж українська і англійська, дозволено, лише якщо в інтернеті немає інформації на цю тему цими двома мовами.

Приклад правильно оформленої новини:

Вийшов новий реліз GNOME 2.26


Серед нового:
— Brasero підтримує мультисесії та запис аудіодисків,
— з’явився плагін до наутілуса, що підтримує «розшарення» файлів через WebDAV, HTTP чи Bluetooth,
— новий регулятор звуку інтегрований з PulseAudio та використовує його можливості,
— можливість входити в систему за допомогою сканера відбитків пальців (сервіс fprintd).

Примітки до релізу: http://library.gnome.org/misc/release-notes/2.26/

Приклад неправильно оформленої новини:
Ура! Нарешті є GNOME 2.26!!!!111

KDEшники мають здохнути з заздрощів!

Подробиці на http://mysuperblog.com/gnome226
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній cadca

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 955
  • Карма: +0/-0
  • free like beer
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #56 : 2009-03-23 00:41:34 »
  • Не рекомендується розпочинати або підтримувати треди, що зачіпають "болючі", флеймонебезпечні теми: політика та влада, Windows vs Linux, ... (Список доповніть).
Доповнюю: KDE vs Gnome
Ubuntu 20.04/18.04; CentOS 7.x

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #57 : 2009-03-23 01:11:57 »
Не розумію: що погане в тому, що новачки намагаються обрати собі стільничне середовище?
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #58 : 2009-03-23 01:18:49 »
Не розумію: що погане в тому, що новачки намагаються обрати собі стільничне середовище?
поганого нічого, якщо це не флейм, а об’єктивне порівняння переваг і недоліків обох середовищ. утім, на ЛОУ особливих флеймів на цю тему і не було.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #59 : 2009-03-23 01:31:42 »
Приклад правильно оформленої новини:
Просто форму готову в кожне нове повідомлення як стандарт оформлення. Легше.