Автор Гілка: Стійкість капчі  (Прочитано 3035 раз)

петро олексійович

  • Гість
Стійкість капчі
« : 2016-11-01 20:12:36 »
Є капча-питання Яка стійкість капчі для роботів и людей?

ВІдповідь: ОДНЕ слово на укр. мові (регістр символів не враховується).

1 Як звуть Гомера? відп: гомер
2 Призвіще внука Ейба Сімпсона? відп: сімпсон
2 Два плюс 2? відп: чотири
3 Два додати чотири? відп: шість
4 Поцілуй мій бличкучий металевий ... ? відп: зад
...



петро олексійович

  • Гість
Re: Стійкість капчі
« Відповідей #1 : 2016-11-01 20:17:22 »
ну іще і інші  :o ;D питання є

петро олексійович

  • Гість
Re: Стійкість капчі
« Відповідей #2 : 2016-11-01 20:32:56 »
На дуже складні питання може бути кілька варіантів відповіді, наприклад на питання Хто куля в лоб? відп буде (ОДНЕ слово із перелічених): сєня, арсеній, яценюк.

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Стійкість капчі
« Відповідей #3 : 2016-11-01 20:58:06 »
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній recht

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 125
  • Карма: +0/-0
Re: Стійкість капчі
« Відповідей #4 : 2016-11-01 20:59:01 »
Мені здається, то не дуже хороша ідея обговорювати капчу публічно, особливо відповіді.

петро олексійович

  • Гість
Re: Стійкість капчі
« Відповідей #5 : 2016-11-01 21:54:27 »
Що заважає мені змінити питання та відповіді. На лоу пишуть що який спамер пройшов капчу (не зн чи робот чи людина).

В моїй капчі питання будуть через деякий час змінюватись (вручну). то лише табличка з питанням відповідю. Так що оприлюднення відповідей - не проблема.
---
Зрозуміло що все буде зрозуміло, коли вже буде запущений продакшн. Але що ви думаєте про таку капчу?

петро олексійович

  • Гість
Re: Стійкість капчі
« Відповідей #6 : 2016-11-02 23:14:07 »
Розповім про алгоритм (без коду).
Віивід капчі: отримати випадковий рядок з капча-тбл і у формі вивести номер запису капча-тбл і питання.

Перевірка капчі: по номеру капча-питання з форми, отримати відповідь із капча-тбл і перевірити з введеною користувачем відповіддю.

Я буду в шоці якщо роботи дадуть правильну відповідь на питання про Сімпсонів або про Сєню.
---
Виникла брєдовінька  :laugh: ідея про прикручування моєї капчі до цього форуму.

петро олексійович

  • Гість
Re: Стійкість капчі
« Відповідей #7 : 2016-11-04 17:14:29 »
Скажіть, напишіть що думаєте про мій капча-алгоритм. Дуже слізно прошу!

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Стійкість капчі
« Відповідей #8 : 2016-11-04 21:58:59 »
Цьому алгоритму років вже...
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

петро олексійович

  • Гість
Re: Стійкість капчі
« Відповідей #9 : 2016-11-05 11:05:05 »
понятно. скоро сам дізнаюсь як воно буде чи не буде...

Відсутній RomadinR

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 123
  • Карма: +0/-0
Re: Стійкість капчі
« Відповідей #10 : 2016-11-10 14:50:37 »
Скажіть, напишіть що думаєте про мій капча-алгоритм. Дуже слізно прошу!
Добре. Давайте по порядку.
1. Запропонований алгоритм працюватиме лише в тому випадку, якщо Ви СПЕЦІАЛЬНО підбиратимете такі питання, на які людина може дати або однозначну (одну) відповідь, або одну із скінченної множини (при цьому Вам потрібно гарантовано передбачити всі можливі варіанти правильної відповіді). Або Вам доведеться на стороні сервера реалізувати який-небудь штучний інтелект, який би перевіряв правильність відповіді. Але, якщо це Вам вдасться, то тим самим Ви зведете надійність Вашої капчі до 0, зате, можливо, отримаєте яку-небудь Шнобелівську премію  :) . На мою думку, жодне із перерахованих Вами запитань, крім арифметичних, для такого алгоритму у загальному випадку не годиться, бо  для того, щоб дати таку ж відповідь, як вказана Вами, людина повинна подивитися відповідні серіали. А не знаючи, хто такі ці Сімпсони, погодьтеся, дати відповідь на перші два питання не реально. А інакше Ваш алгоритм буде відносити людей, які не дивилися ті серіали, до категорії роботів. Може, з Вашої точки зору, це й правильно, але у загальному випадку таки не зовсім.
2. Яким чином Ви збираєтеся обробляти відповіді з граматичними помилками? Якщо хтось просто не ту літеру у відповіді напише чи то просто помилково, чи не знає, як правильно пишеться слово?

Отже, загальний висновок - в принципі використовувати можна, але у дуже обмежених випадках і за умови правильного підбору запитань - наприклад, арифметичні дії (при цьому відповідь бажано приймати тільки цифрами - менше проблем).
« Змінено: 2016-11-10 15:02:30 від RomadinR »

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Стійкість капчі
« Відповідей #11 : 2016-11-10 21:15:55 »
Тому тільки матанова капча врятує світ.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній RomadinR

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 123
  • Карма: +0/-0
Re: Стійкість капчі
« Відповідей #12 : 2016-11-16 23:20:17 »
Тому тільки матанова капча врятує світ.
Ну, матан - це, звісно, круто, та більшості користувачів-людей буде недоступно, а якому-небудь роботу на основі якої-небудь CAS (maple чи подібної) цілком може бути по силі ;)

А стосовно капчі - то запропонований алгоритм все ж таки можна використовувати доти, доки потужності комп’ютерів не достатньо для осмислення інформації. Тільки при формулюванні завдань потрібно враховувати аудиторію, на яку орієнтована капча, і питання формулювати так, щоб будь-хто з цієї аудиторії точно міг дати правильну відповідь. Наприклад, застосовувати завдання типу "Вкажіть номер зайвого предмета:
1. Яблуко
2. Груша
3. Слива
4. Лопата
5. Вишня"

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Стійкість капчі
« Відповідей #13 : 2016-11-17 01:15:38 »
На airsoft.ua ми зробили ще веселіше. Там відповіді на питання містяться у правилах. Не прочитавши — не знайдеш відповіді :)
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

петро олекс

  • Гість
Re: Стійкість капчі
« Відповідей #14 : 2016-11-17 16:34:15 »
Відповім без цитування ваших відповідей:

1 Обробка помилок - мені не потрібні люди які не знають як правЕльно пишуЦя слова. Таким чином відсіється вкантактне органічне добриво. Якщо помилка допущена випадково - я тут не Дохтор. Я зараз також допускаю опечатки в поточній лоу-капчі.

2 Про "вкажіть зайвий предмет" - у мене це є. Спочатку думав по номерам зробити, а потім вирішив і по номеру: одне слово, і по назві.  Воно  трішки по іншому звучить - "Що з переліченого зайве: вишня, дришня, груша, лопата -  "лопата" зайве.

Цитата
Або Вам доведеться на стороні сервера реалізувати який-небудь штучний інтелект, який би перевіряв правильність відповіді
та нормально воно у мене працює. тільки виникають приблеми з алгоритмами. Це не стосовно капчі, а про все-все. Ось зараз я застряг на виводі посиланб на сторінки. ну еее, потрібно щоб виводилось?

1 2 3 4 >>>
<<< 5 6 7 8 >>>
<<< 9 10 11 12 >>>
і т д.

Така дрібниця і скільки мороки...  :-[

п.с.: Дуже ненавиджу тупість вкантакту!