Після чотирьох років обговорень чорнового варіанту,
затверджена нова версія ліцензії
(European Union Public Licence), для використання при розробці відкритого програмного забезпечення для державних установ у Євросоюзі. Ліцензія доступна на 23 мовах, що використовуються в країнах Євросоюзу і опублікована в офіційному журналі Європейського союзу, що означає вступ правового акта в силу. Ліцензія визнана організацією Open Source Initiative (OSI) відкритою і відповідає вимогам "
Open Source Definition".
У ліцензії EUPL 1.2 збільшено сумісність з іншими відкритими і вільними ліцензіями, в тому числі з ліцензіями GPLv3, AGPLv3, LGPLv2, LGPLv3 і MPLv2. Версія EUPL 1.1 дозволяла переліцензувати код в GPLv2, але була
включена Фондом СПО в список ліцензій, несумісних з GPL. Найбільш очікуваний ефект від EUPL 1.2 — це можливість використання коду продуктів, що випускаються для держустанов Євросоюзу, в незалежних проектах під ліцензією GPLv3. Сумісність з GPLv3 дозволяє змішувати код під ліцензіями GPLv3 і EUPL 1.2, а також змінювати ліцензію коду під EUPL на GPLv3 без додаткових погоджень.
Нагадаємо, що, порівняно з GPLv2, ліцензія GPLv3 забороняє тівоїзацію (прив'язку ПЗ до обладнання), укладання дискримінаційних патентних угод (патент може бути ліцензований для GPLv3 коду тільки на умовах повсюдного і безкоштовного використання), і захищає від патентних позовів з боку постачальника GPLv3-продукту (якщо фірма поставляє компоненти під GPLv3, то вона не може позиватися проти користувачів цих компонентів, звинувативши їх в порушені її патентів або в обході засобів захисту інтелектуальної власності).
Необхідність підтримки Євросоюзом власної вільної ліцензії, замість використання ліцензій що вже існують, обумовлена необхідністю приведення ліцензії в повну відповідність з вимогами законодавства всіх країн Євросоюзу. Існуючі ліцензії мають особливості трактування авторським правом в деяких країнах Євросоюзу. Крім того, ліцензія EUPL затверджується перекладеною на 23 європейські мови. Незалежно від мови тексту ліцензії, всі варіанти вважаються юридично ідентичними.