Автор Гілка: Норберт Прайнінґ розповів про TeX Live 2017  (Прочитано 1529 раз)

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
4 червня випущено нову версію одного з дистрибутивів TeX, TeX Live 2017. Розробник головної інфраструктури TeX Live і супровідник пов'язаних з TeX пакунків у проекті Debian Норберт Прайнінґ (Norbert Preining) звертає увагу на деякі зміни, до розробки яких він долучився.


По-перше, менеджер пакунків і конфігурації TeX Live, tlmgr, одержав нову функціональність, що дозволяє легко додавати і вилучати додаткові TEXMF-дерева. MikTeX має такі можливості вже давно, і про це часто запитували користувачі TeX Live.

По-друге, tlmgr має тепер режим інтерактивної командної оболонки, який можна використовувати також у скриптах. Доступні всі звичайні дії в командному рядку, а також деякі інші (інформацію про які можна знайти в документації).

Нарешті, у двох головних програмах для налаштування, updmap і fmtutil, змінилася поведінка так, що тепер заборонено викликати їх, не вказуючи режим. Тобто треба викликати їх або в системному режимі (як updmap-sys чи з опцією -sys; тут нічого не змінилося порівняно з попередніми роками), або в режимі користувача (як updmap-user чи з опцією -user; це з'явилося в TeX Live 2017).

З повним списком змін можна ознайомитися у посібнику користувача.

Різноманітні способи встановлення описано на спеціальній сторінці проекту.

Нагадаємо, TeX Live — це сучасний дистрибутив системи TeX для більшості різновидів Unix, зокрема GNU/Linux, а також для Windows. Він містить усі найважливіші пов'язані з TeX програми, макропакунки і шрифти, які є вільними програмними засобами. Дистрибутив розробляють спільними зусиллями майже всіх груп користувачів TeX під керівництвом Карла Беррі (Karl Berry). Попередня версія побачила світ 5 червня 2016 року.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»