Автор Гілка: CSS або LaTeX-подібна робота з друкованими документами  (Прочитано 3063 раз)

Відсутній Yury_Bulka

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 440
  • Карма: +0/-0
  • муз́ика
Чи знаєте якісь системи, подібні на LaTeX, але більш орієнтовані на графічно багаті (з кольором і елементами векторної графіки) документи, але водночас давали високу якість типографіки (хоча б як LaTeX або Scribus) та підтримували CMYK?

Мені йдеться про те, щоб система давала можливість описати графічне оформлення різних елементів документа незалежно від самих цих елементів. Тобто щоб була можливість сказати: всі заголовки другого рівня мають виглядати так. І щоб це не обмежувалося тільки заголовками. І щоб це «виглядати» могло включати різні графічні елементи включно з векторною графікою (наприклад, мовою SVG).

LibreOffice таке (частково) може, але, на жаль, я не можу в LibreOffice сказати, що весь текст має бути чорною фарбою в CMYK (а не змішанням трьох кольорових фарб). (Можливо, для цього є якесь рішення в самому LibreOffice, якого я не знаю?)

Або ж якісь вільні системи підготування документів до друку, які підтримували б мову CSS (зокрема її розділ
CSS Paged Media Module Level 3
)?
« Змінено: 2017-07-19 16:22:50 від Yury_Bulka »
http://freeUser.org.ua/ — колективний досвід із застосування вільних програм

Відсутній Yury_Bulka

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 440
  • Карма: +0/-0
  • муз́ика
LibreOffice таке (частково) може, але, на жаль, я не можу в LibreOffice сказати, що весь текст має бути чорною фарбою в CMYK (а не змішанням трьох кольорових фарб). (Можливо, для цього є якесь рішення в самому LibreOffice, якого я не знаю?)

Гм, а власне у LibreOffice можна вказувати колір тексту в CMYK, і за замовчуванням він і має K=100%, але чомусь в друкарні одного разу скаржилися, що текст «не чорний». Правда, тоді експортований з LibreOffice PDF був імпортований як графіка у Scribus, і експортований вже звідти.
http://freeUser.org.ua/ — колективний досвід із застосування вільних програм

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Мені йдеться про те, щоб система давала можливість описати графічне оформлення різних елементів документа незалежно від самих цих елементів. Тобто щоб була можливість сказати: всі заголовки другого рівня мають виглядати так. І щоб це не обмежувалося тільки заголовками. І щоб це «виглядати» могло включати різні графічні елементи включно з векторною графікою (наприклад, мовою SVG).
Звичайний LaTeX має справитися з цим. Для графічно багатих документів, можливо, стане у пригоді PGF/TikZ.

Про CMYK не скажу, не працював з цим. Але думаю, що треба дивитися пакунки color, xcolor тощо.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»