Автор Гілка: З чого почати?  (Прочитано 26809 раз)

Відсутній Vitalik

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
З чого почати?
« : 2004-09-29 13:29:43 »
Я хотів би ознайомитися з Лінуксом, але навіть незнаю з чого почати, як він встановлюється, де знайти дистрибутиви. В мене виділенка на роботі, то я можу скачувати скільки хочу.

Якщо можете то поможіть, будь-ласка!!!
 ???

Відсутній Vitalik

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: З чого почати?
« Відповідей #1 : 2004-09-29 13:30:44 »
І ще, на ftp://ftp.uar.net/pub/ я багато чого знайшов, але що з тим робити незнаю

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: З чого почати?
« Відповідей #2 : 2004-09-29 13:53:39 »
Спочатку пройти курси з вивчення основ Юнікс-систем, купити і проштудіювати кілька книжок по теорії мереж і програмування на Сі, бажано після цього протестувати свої знання у якійсь авторитетній компанії, потім обережно почати встановлювати лінакс, попередньо створивши резервну копію системи.
А якщо серйозно - то взяти дистрибутив, який найближче дежить, і ставити, ставити, ставити.

Відсутній Vitalik

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: З чого почати?
« Відповідей #3 : 2004-09-29 14:06:25 »
А якщо серйозно - то взяти дистрибутив, який найближче дежить, і ставити, ставити, ставити.
А якиий краще?

k_ilya

  • Гість
Re: З чого почати?
« Відповідей #4 : 2004-09-29 14:16:38 »
І ще, на ftp://ftp.uar.net/pub/ я багато чого знайшов, але що з тим робити незнаю
ще є ftp.linux.kiev.ua

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: З чого почати?
« Відповідей #5 : 2004-09-29 15:14:35 »
Купи якісь компакти з лінуксом(наприклад на lafox.net) або сам запиши на CD-R-ки.

Найбільше програм в Debian - пару DVD, вони досить легко встановлюються apt-ом. Кажуть найлегше працювати з Mandrake (хоча мені не сподобалося). ALTLinux гарний тим, що з розробниками можна поспілкуватися та великим репозиторієм пакетів, звідки можна легко витягнути багато корисного apt-ом. Gentoo люблять за ebuilds, які дозволяють для будь-якої програми з дистрибутиву витягнути та скомпілювати свіжу версію з інтернету. ASPLinux кажуть досить непоганий для мережного серверу на фірмі, якщо купувати з підтримкою. Сам я користуюся Fedora Core 2 (бувший Red Hat Linux), який є популярним середнячком. Який купиш, такий і буде.

Диск з інсталяшкою вставляєш в компактовод і запускаєшся з нього. Далі за інструкціями інсталюєш лінукс на диск.

Після цього можеш робити з ним що заманеться - на перших порах буде дуже важко розібратися, особливо після Віндузи.
[Fedora Linux]

Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
Re: З чого почати?
« Відповідей #6 : 2004-09-29 16:14:25 »
стосовно Дебіана: нещодавно спробував це чудо, чесно кажучи з першого погляду не сподобалось.по-перше, процедура встановлення абсолютно нелогічна. найбільш вразило те місце, де потрібно вказати файлову систему, під яку форматувати розділ - довжелезний список, який не влазить на один екран, потім коли крацаєш "продовжити" - отримуєш залишки того списку, а повернутись на початок вже неможливо. потім в мене був глюк із неможливістю прочитати якийсь пакунок, але на відміну від мандрейка дебіан продовжував видавати цю помилку до нескінченності. встановити його нормально так і не вдалося. зате був іще сюрприз - дебіанський інсталятор якогось біса помітив всі інші розділи на вінті (в т.ч. ті де стояв мандрейк) як  лише для читання. мандрейк відновити так і не вдалося - довелось переставляти.

отака страшна казочка. я згоден з тим, що не шарю у юніксах, але мабуть порада все ж - для початку краще взяти 10й мандрейк.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: З чого почати?
« Відповідей #7 : 2004-09-30 12:03:59 »
У мене з дебіаном проблем абсолютно не було -- Sarge. Встановився легко, неначе в казці. Може, проблема в тому, що недостатньо RTFM? Там усе пояснюється до останньої літери.

А ще там є ряд документиків з інсталяції. Якщо не виходить у черговий раз, може, їх таки варто прочитати?

Зрештою, після RPM і танців з бубном навколо нього apt -- надзвичайно приємна річ.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: З чого почати?
« Відповідей #8 : 2004-09-30 12:30:59 »
Зрештою, після RPM і танців з бубном навколо нього apt -- надзвичайно приємна річ.
apt приємна річ і без танців з бубном навколо RPM. :)

Ти, до речі, який бубен використовуєш? Радіус правильного бубна дорівнює радіусу кривизни рук користувача. ;)
[Fedora Linux]

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: З чого почати?
« Відповідей #9 : 2004-09-30 14:08:59 »
Відколи на дебіані -- зовсім бубна не використовую. :)

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: З чого почати?
« Відповідей #10 : 2004-10-01 04:39:39 »
Радіус правильного бубна дорівнює радіусу кривизни рук користувача. ;)
Чим рівніші руки, тим більший бубон?!
Користувач з абсолютно рівними руками повинен користуватися бубном нескінченого діаметру?!

Щось тут не так.  8-)

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: З чого почати?
« Відповідей #11 : 2004-10-01 13:25:20 »
Виходить на те, що пряморукий користувач здатен охопити
всесвіт... ;)

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: З чого почати?
« Відповідей #12 : 2004-10-01 14:54:52 »
Я хотів би ознайомитися з Лінуксом, але навіть незнаю з чого почати, як він встановлюється, де знайти дистрибутиви. В мене виділенка на роботі, то я можу скачувати скільки хочу.

Якщо можете то поможіть, будь-ласка!!!
 ???

Для появи ознак знання про Лінакс цікаво почитати отут http://linuxshop.ru/linuxbegin/article159.html і отут http://www.antilinux.narod.ru/

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: З чого почати?
« Відповідей #13 : 2004-10-01 15:10:40 »
Чим рівніші руки, тим більший бубон?!
Користувач з абсолютно рівними руками повинен користуватися бубном нескінченого діаметру?!

Щось тут не так.  8-)

Користувачу з прямими руками бубен взагалі не потрібен. ;-)
[Fedora Linux]

Відсутній Sandro

  • Новачок
  • *
  • дописів: 2
  • Карма: +0/-0
Re: З чого почати?
« Відповідей #14 : 2004-12-21 10:30:41 »
Ну взагалі то як на мене то найліпше починати з Live-CD, просто завантажився з диску і все - можешь працювати. Принаймні я так робив кілька разів коли не мав можливості встановити Linux на свою машину через брак  вільного місця на гвинті.
Але без початкових знань не обійтись - тому слід прочитати якусь книжку про Linux.
Успіху.