Автор Гілка: реальна вінда через вайн  (Прочитано 6574 раз)

Відсутній artur453

  • Новачок
  • *
  • дописів: 23
  • Карма: +0/-0
Привіт
я хочу грати в віндовс ігри(більшість у steam) через лінукс(задовбуюсь іноді перезапускатись) 8)
я спробував створити через PlayOnLinux створити диск з Steam та з нього все запускати (нагуглена мною втрата продуктивності у 10% мене влаштовувала)
але я зіткнувся з купою проблемдеякі з них та сторінка steam потребують adobe air у якого нема актульної версії(це предок flash player) та купа інших/втрати потужності в ВІдьмак 3 дуже великія розумію,що вирішувати їх всіх це вірний путь справжнього лінуксоїда,але мені потрібний шлях легший як перезапуститись на віндовс
я спробував створити новий диск в PlayOnLinux та замінити drive_c на посилання до мого С: диску віндовс(бо там все працює),але це не спрацювало :'(
Питання:як додати справжню віндовс як вайн диск та ЯК без зайвих проблем з невеликою втрати потужності грати в віндовс ігри?

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: реальна вінда через вайн
« Відповідей #1 : 2018-04-18 16:26:09 »
На жаль, в загальному випадку відповідь на ваше перше питання (щодо wine-диску) - "ніяк". Якщо це й раптом запрацює (а у мене такий трюк вдався колись дуже давно з Win98 - і все), то це буде випадковістю. Вайн просто не для того побудований, до того ж, є добрі шанси пошкодити інсталяцію вінди.

Однак друге питання вирішується дуже просто (власне, я так і зробив) - окрема машина для відеоігр з віндою. Кожен стім-клієнт має встроєну функцію стрімінгу, найкраще працює з гігабітною мережею. Якість розкішна, різниці з локальним виконанням взагалі непомітно. Єдиний нюанс - в такому випадку стрімається ще й інтерфейс оверлею, і виглядає він в такому випадку так собі, але це лише мінімальна незручність.


Якщо ж це теж не варіант і ви таки хочете бавитись з вайном... ну, можу дати кілька загальних рекомендацій:

  • Створіть один WINEPREFIX проти більш-менш свіжої версії wine, поставте в нього стім і копіюєте його для кожної нової іграшки. Встановлення більше ніж однієї гри в той же префікс може ламати все встановлене до того, тобто найкращою схемою є "одна гра - один стім-клієнт - один райхпрефікс".
  • Не користуйтесь встроєними сценаріями playonlinux для створення префіксів - я, чесно кажучи, ще не бачив, щоб вони працювали. Натомість користуйтесь напряму інструкціями з https://appdb.winehq.org/ ; якщо рейтинг там "garbage" - lasciate ogni speranza.
Ну або переходьте в категорію console peasants :)
« Змінено: 2018-04-18 16:27:53 від Cthulhu »

Відсутній artur453

  • Новачок
  • *
  • дописів: 23
  • Карма: +0/-0
Re: реальна вінда через вайн
« Відповідей #2 : 2018-04-18 22:38:30 »
Дуже дякую за відповідь
до варіанту на 1 диск-багато ігор здогадувався
позначу тему як вирішену