На жаль, в загальному випадку відповідь на ваше перше питання (щодо wine-диску) - "ніяк". Якщо це й раптом запрацює (а у мене такий трюк вдався колись дуже давно з Win98 - і все), то це буде випадковістю. Вайн просто не для того побудований, до того ж, є добрі шанси пошкодити інсталяцію вінди.
Однак друге питання вирішується дуже просто (власне, я так і зробив) - окрема машина для відеоігр з віндою. Кожен стім-клієнт має встроєну функцію стрімінгу, найкраще працює з гігабітною мережею. Якість розкішна, різниці з локальним виконанням взагалі непомітно. Єдиний нюанс - в такому випадку стрімається ще й інтерфейс оверлею, і виглядає він в такому випадку так собі, але це лише мінімальна незручність.
Якщо ж це теж не варіант і ви таки хочете бавитись з вайном... ну, можу дати кілька загальних рекомендацій:
- Створіть один WINEPREFIX проти більш-менш свіжої версії wine, поставте в нього стім і копіюєте його для кожної нової іграшки. Встановлення більше ніж однієї гри в той же префікс може ламати все встановлене до того, тобто найкращою схемою є "одна гра - один стім-клієнт - один
райхпрефікс". - Не користуйтесь встроєними сценаріями playonlinux для створення префіксів - я, чесно кажучи, ще не бачив, щоб вони працювали. Натомість користуйтесь напряму інструкціями з https://appdb.winehq.org/ ; якщо рейтинг там "garbage" - lasciate ogni speranza.
Ну або переходьте в категорію console peasants