Автор Гілка: Ніяк не можу підключитися до принтера з Віндовс  (Прочитано 5987 раз)

Відсутній inline

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Є принтер, який в мережу підключений через мережеву розетку.Є ПК, типу сервер на Linux. Ніби з нього той принтер налаштовувався.З компьютера з Віндовсом пристрій не бачить в мережі взагалі.Я по Лінуксу не дуже.Є якісь ідеї?

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Для цього треба на сервері (Linux) підняти Samba з відповідними налаштуваннями. Другий варіант — налаштувати Windows-комп'ютер на використання IPP протоколу, це знову ж таки, треба дозволити подібні підключення на сервері.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній inline

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
prapor, який варіант Ви порадите в плані простоти і надійності. Дякую!

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Особисто я надаю перевагу другому варіанту. Я не дуже полюбляю коли сервіси самі оголошують про свою присутність в мережі.
https://wiki.archlinux.org/index.php/CUPS/Printer_sharing ось документація, вона підходить до будь-якого дистрибутиву. Я б радив з неї використати або Sharing via Internet Printing Protocol або Sharing via Line Printer Daemon protocol. У цьому випадку кількість «прошарків» між принтером та клієнтом буде мінімальна. А менше компонентів — більше надійність.
Якщо ж треба щоб принтер «бачили» — тоді Samba або DNS-SD.
А взагалі, якщо принтер під'єднано до мережі напряму — краще налаштовувати доступ безпосередньо до принтера. Це має бути одне з трьох: IPP, LPD чи RAW. З Windows 10 можна використовувати IPP взагалі без проблем, зі старішими інколи краще обмежитись LPD.
« Змінено: 2020-02-20 10:17:16 від prapor »
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній inline

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Я вже запутався.
Мені треба, щоб я підключився до принтера одним із варіантів як тут https://printeru.info/podklyuchenie/network-printer#i-11

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Якщо принтер приєднано напряму до локальної мережі, то вам треба дивитись у документацію до того принтера, як його налаштовувати. Я не зауважив це спочатку, тому й порадив дивитись у бік Samba чи інших сервісів. Використання будь-якого комп'ютера у якості проміжного принт-серверу є зайвим у 99% випадків. У мене принтер підключено до мережі через WiFi та усі домашні залізяки чіпляються до нього напряму через IPP. Ваш принтер може не підтримувати цей протокол, тому слід подивитись саме у його документацію та налаштувати відповідно.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.