Автор Гілка: Проблема з відеокартою  (Прочитано 7028 раз)

Відсутній clickera

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Всім привіт. Надіюсь створив тему в потрібному розділі. Після того як виникли проблеми з відеокартою Radeon HD 7750, на заміну придбав Sapphire r7 250. От тільки вона чомусь визначається як Venus XTX [Radeon HD 8890M / R9 M275X/M375X]. Ще чомусь інтегрована відеокарта, визначається як аудіодейвас, це тільки з Sapphire r7 250, зі старою все ок.
01:00.1 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Oland/Hainan/Cape Verde/Pitcairn HDMI Audio [Radeon HD 7000 Series]Вивід lshw -c video
*-display                 
       опис: VGA compatible controller
       продукт: Venus XTX [Radeon HD 8890M / R9 M275X/M375X]
       виробник: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI]
       фізичний ID: 0
       інформація про шину: pci@0000:01:00.0
       версія: 83
       ширина: 64 bits
       частота: 33MHz
       можливості: pm pciexpress msi vga_controller bus_master cap_list rom
       кофігурація: driver=radeon latency=0
       ресурси: irq:27 пам'ять:d0000000-dfffffff пам'ять:fdf80000-fdfbffff ioport:ee00(розмір=256) пам'ять:c0000-dffff
Процесор AMD FX(tm)-6100, мат. плата Gigabyte GA-78LMT-S2. ОС Ubuntu 20.04.
uname -a
Linux clickera-GA-78LMT-S2 5.4.0-51-generic #56-Ubuntu SMP Mon Oct 5 14:28:49 UTC 2020 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

В чому може бути проблема?

gdekjifgb

  • Гість
Re: Проблема з відеокартою
« Відповідей #1 : 2020-11-18 11:51:07 »
В чому може бути проблема?
??? а в чому питання?

---
я не жартую! У вас відео не працює? Чи працює, але не коректно? Чи Сапфір* ідентифікується як Радеон? Чи іще щось?

---
*мабуть, тому що то радеон, але з наліпкою/логотипом сапфір. По сапфірам я не гаглив. Не знаю що в них всередині. вже глянув одним оком протягом однієї секунди https://duckduckgo.com/?q=Sapphire+r7+250&ia=web .

Ще чомусь інтегрована відеокарта, визначається як аудіодейвас, це тільки з Sapphire r7 250, зі старою все ок.
01:00.1 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Oland/Hainan/Cape Verde/Pitcairn HDMI Audio [Radeon HD 7000 Series]

Тут я шотонепонімать: перепитаю. Якщо ви втикаєте в сисблок вкарту сапфір, то вбудована вкарта визначається як аудіодевайс??? А якщо стару вкарту втикнути, то інтегрована вкарта визначається як вкарта?
---
Off-topic:
тут повинна бути шутєєчка про вивід uname -n та не найкращий мій зір
« Змінено: 2020-11-18 12:07:23 від gdekjifgb »

Відсутній clickera

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Re: Проблема з відеокартою
« Відповідей #2 : 2020-11-24 01:03:07 »
Дякую за відповідь.

Цитата
я не жартую! У вас відео не працює? Чи працює, але не коректно? Чи Сапфір* ідентифікується як Радеон? Чи іще щось?
Проблема в тому, що ігри сильно лагають. Так то все нормально працює, і відео в 4к нормально тягне, але ігри ледь-ледь. Якщо sauerbraten ще нормально, то вже навіть звичайна Aragami (яка на попередній карті літала), на цій сильно лагає, навіть курсор з переривами рухається. Ще чомусь видає "ширина: 64 bits", хоча там повинно бути 128. Я не знаю де проблема, драйвери чи саме в відеокарті, а можливо й процесор вже старенький (7-ий рік все таки, кожного дня) ). Тому намагаюсь вияснити. Якщо це процесор, то ще б замінив, але якщо вже мат. плата то вже краще новий. Це якось можна перевірити?

Цитата
Тут я шотонепонімать: перепитаю. Якщо ви втикаєте в сисблок вкарту сапфір, то вбудована вкарта визначається як аудіодевайс??? А якщо стару вкарту втикнути, то інтегрована вкарта визначається як вкарта?
Ага, так і є. Можу скинути вивід на старій карті.
« Змінено: 2020-11-24 01:06:24 від clickera »

gdekjifgb

  • Гість
Re: Проблема з відеокартою
« Відповідей #3 : 2020-11-24 10:51:19 »
Я не граюсь в ігри, зовсім не граюсь. Тому без уявлення що так, а що не зовсім так.

Думка є, але сумніваюсь що допоможе. Можливо щось десь в налаштуваннях потрібно змінити? Підібрати коректну версію opengl ? або іще раз уважно глянути на системні вимоги до ігор?

---
ДОписую: якщо одна і те сама гра у вас літала (версія гри та ж сама?), то може щось дійсно не так з оpengl ?

Про ширину в бітах не дуже зрозумів. А з вкартами від радеону в лінуксах менше проблем ніж із нвідія-картами. Незн., може і драйвер потрібен, якщо він існує в природі.

а можливо й процесор вже старенький (7-ий рік все таки, кожного дня) ).

не поняв що конкретно "кожного дня":-\ граєте в ігри кожного дня?  ???
« Змінено: 2020-11-24 11:03:15 від gdekjifgb »

Відсутній clickera

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Re: Проблема з відеокартою
« Відповідей #4 : 2020-11-24 17:28:28 »
Системні вимоги в тієї гри мінімальні.
        Потребує 64-бітних процесора та операційної системи
        ОС: Ubuntu Equivalent 64-bit Distro
        Процесор: Intel Core i5 or equivalent
        Оперативна пам’ять: 4 GB ОП
        Відеокарта: OpenGL 3 Compatible GPU with 2GB Video RAM
        Місце на диску: 6 GB доступного місця

Цитата
Про ширину в бітах не дуже зрозумів.
Є різні ширини карт, чим більша ширина в бітах, тим краща відеокарта. Відповідно, для ігор підходить тільки від 128 біт, 64 вже замало зараз. І цікаво те, що заявлено саме 128 біт, а тут система видає що тільки 64.
https://hard.rozetka.com.ua/ua/sapphire_11215_24_20G/p61270312/characteristics/ ось моя відеокарта.

Цитата
не поняв що конкретно "кожного дня" ?  :-\ граєте в ігри кожного дня? 
Ні) Майже кожного дня він працює. Я працюю програмістом, і зазвичай в мене запущений важкий редактор, браузер із 20+ вкладками, і ще багато фонових програм. Тому й думаю, що можливо процесор вже не той, і скоро настане йому кінець)

Цитата
А з вкартами від радеону в лінуксах менше проблем ніж із нвідія-картами.
Так, я взяв з початку на заміну від нвідіа, але вона взагалі не завелась на жаль. Тобто моя убунта не сприймала її зовсім. Не знаю чому, не хотів розбиратись, тому взяв радеон.

gdekjifgb

  • Гість
Re: Проблема з відеокартою
« Відповідей #5 : 2020-11-24 17:41:31 »
Системні вимоги в тієї гри мінімальні.
...
Для мене всі ігри навіть не фіолетові. Я своє вже відіграв в Аднаклассніках (https://i.paste.pics/fd993564baef883e25eb51a71daee076.png).

Я працюю програмістом, і зазвичай в мене запущений важкий редактор, браузер із 20+ вкладками, і ще багато фонових програм. Тому й думаю, що можливо процесор вже не той, і скоро настане йому кінець)
:o невже вам не набридає працювати за компом, та іще й в ігри грати також за компом?

Я працюю програмістом, і зазвичай в мене запущений важкий редактор
а оце мені цікаво. Але це буде вже фтоп. Чим конкретно займаєтесь? пе-хе-пе  :laugh:, С..., мабуть скоріше всього java ???

Редактор якийсь влізуавстудію чи netbeans чи ще якийсь?
« Змінено: 2020-11-24 17:48:53 від gdekjifgb »

Відсутній clickera

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Re: Проблема з відеокартою
« Відповідей #6 : 2020-11-24 18:06:49 »
Цитата
Для мене всі ігри навіть не фіолетові. Я своє вже відіграв в Аднаклассніках
Нііі, я туди майже не заходив навіть до блокування, а зараз і поготів. В ігри не дуже часу грати є, але це розвантажує трохи мозок, коли пограєш трохи раз в тиждень або рідше. Ну там постріляти в зомбі, чи гта з чітами)

Цитата
:o невже вам не набридає працювати за компом, та іще й в ігри грати також за компом?
Знову ж таки, рідко граю, але інколи хочеться)

Цитата
а оце мені цікаво. Але це буде вже фтоп. Чим конкретно займаєтесь? пе-хе-пе  :laugh:, С..., мабуть скоріше всього java ???
Python/Django + Front-End. Редактор PyCharm. На PHP раніше писав, доволі довго, але далі парсерів не заходив, фрілансив. Потім набридло, і пішов на віддалену постійну. Java теж колись цікавився, навіть гру простеньку написав на J2ME для мобільників, пізніше на андроїд програмку яка працювала з gps, такий собі шпигун, передавав дані локації смартфона на сервер. Але в маси не пішло)

Миха́йло Даниленко

  • Гість
Re: Проблема з відеокартою
« Відповідей #7 : 2020-11-24 20:29:42 »
А це точно r7 250? Бо той ніби має бути 8830, не 8890. Щодо проблем з визначенням і подібним — спробуйте здампити dmesg одразу після завантаження з однією карткою та іншою і подивитися diff (тільки треба буде відрізати timestamp'и, щось типу такого
Код: Bash
  1. dmesg | cut -d ']' -f 2-
  2.  

Щодо продуктивності — інтернет рекомендує спробувати поюзати драйвер amdgpu (у вас зараз radeon). Полотно на арчвікі щодо його налаштування. У вас GCN-1, Southern Islands.

Миха́йло Даниленко

  • Гість
Re: Проблема з відеокартою
« Відповідей #8 : 2020-11-24 20:34:38 »
P.S. Іще цікавий вивід
Код: Bash
  1. lspci -v -s01:00.0
  2.  

Миха́йло Даниленко

  • Гість
Re: Проблема з відеокартою
« Відповідей #9 : 2020-11-24 20:35:59 »
:o невже вам не набридає працювати за компом, та іще й в ігри грати також за компом?
А що ще робить в карантин?

P.S. капча "психуймося" :D

Відсутній clickera

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Re: Проблема з відеокартою
« Відповідей #10 : 2020-11-24 20:42:26 »
Цитата
А це точно r7 250? Бо той ніби має бути 8830, не 8890.
Так. На Win 10 amdgpu інстраллер визначив як R7 250. Та й по інструкції теж таке.

lspci -v -s01:00.0
01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Venus XTX [Radeon HD 8890M / R9 M275X/M375X] (rev 83) (prog-if 00 [VGA controller])
Subsystem: Sapphire Technology Limited Venus XTX [Radeon HD 8890M / R9 M275X/M375X]
Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 27, NUMA node 0
Memory at d0000000 (64-bit, prefetchable) [size=256M]
Memory at fdf80000 (64-bit, non-prefetchable) [size=256K]
I/O ports at ee00 [size=256]
Expansion ROM at 000c0000 [virtual] [disabled] [size=128K]
Capabilities: [48] Vendor Specific Information: Len=08 <?>
Capabilities: [50] Power Management version 3
Capabilities: [58] Express Legacy Endpoint, MSI 00
Capabilities: [a0] MSI: Enable+ Count=1/1 Maskable- 64bit+
Capabilities: [100] Vendor Specific Information: ID=0001 Rev=1 Len=010 <?>
Capabilities: [150] Advanced Error Reporting
Capabilities: [200] Resizable BAR <?>
Capabilities: [270] Secondary PCI Express
Kernel driver in use: radeon
Kernel modules: radeon, amdgpu


Цитата
Щодо продуктивності — інтернет рекомендує спробувати поюзати драйвер amdgpu (у вас зараз radeon)
amdgpu на ubuntu 20.04 не підтримує більше цю відеокарту, а на 18.04 я встановлював, але там заморочки із версіями ядра. І після встановлення при завантаженні тільки курсор блимає і все.