Автор Гілка: Зниклі ініціали в авторів кирилицею, BibTeX8 і WinEdt  (Прочитано 6554 раз)

Відсутній ipvm

  • Новачок
  • *
  • дописів: 7
  • Карма: +0/-0
Ще цікавить такий момент: чи виникала у Вас поширена проблема з тим, що не відображаються ініціали авторів кирилицею при використанні bibtex? Тобто, на виході порожні місця замість ініціалів і крапочки, наприклад ,  " . . Пушкін".

Доброго вечора, мені допомагала така порада.

Вітаю, ipvm!

Схоже на те, що Ви не використовуєте спеціальну процедуру генерування двох списків літератури. Гляньте, будь ласка, інструкцію в документації vakthesis, розділ 4.7 «Список використаних джерел», с. 9–10. Також треба враховувати описку в п. 2 алгоритму, див. файл BUGS, повідомлення від 2011/02/05.

.......

This is BibTeX, Version 0.99d (MiKTeX 20.7)

Також зауважу, що для роботи з кириличними джерелами (тобто якщо у .bib-файлі є джерела українською чи іншими мовами на кириличній основі) є сенс використовувати BibTeX8, а не стандартний BibTeX (останній інколи має труднощі з кириличними джерелами).

Victoria

  • Гість
Дякую, ipvm!
Я поки що з одним списком літератури тестую, думка спробувати bibtex8 виникала, але, чесно кажучи, не знаю, як це зробити (використовую Windows, WinEdt10.3). Десь читала, що у WinEdt10.3 автоматично використовується bibtex8, але не впевнена.   

Відсутній ipvm

  • Новачок
  • *
  • дописів: 7
  • Карма: +0/-0
Дякую, ipvm!
Я поки що з одним списком літератури тестую, думка спробувати bibtex8 виникала, але, чесно кажучи, не знаю, як це зробити (використовую Windows, WinEdt10.3). Десь читала, що у WinEdt10.3 автоматично використовується bibtex8, але не впевнена.
У документації до класу vakthesis є докладна інструкція. Там запуск виконується з командного рядка, але це працює.

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Ще цікавить такий момент: чи виникала у Вас поширена проблема з тим, що не відображаються ініціали авторів кирилицею при використанні bibtex? Тобто, на виході порожні місця замість ініціалів і крапочки, наприклад ,  " . . Пушкін".
Для класів gost я знайшла в інтернеті рішення цієї проблеми за допомогою правки відповідного .bst файла, з іншими класами ще не пробувала. Цікаво, чи є якийсь інший підхід, можливо, з кодировками проблема...
Підтримую позицію ipvm, що BibTeX8 має допомогти в цій ситуації. Річ у тім, що класичний BibTeX спроектований так, що він зовсім не турбується про інші мови чи інші кодування. У деяких ситуаціях це не спричиняє значних проблем (з певними BibTeX-стилями або якщо, скажімо, немає сортування джерел). Але якщо кириличні джерела і треба використовувати BibTeX-стилі gost, то без BibTeX8 не обійтися. (Це якщо bib-файл у якомусь традиційному кодуванні типу windows-1251. Бо якщо в кодуванні UTF-8, це додає ще своїх проблем.)

Зауважу, що у комплекті з vakthesis/mon2017dev немає якихось спеціальних BibTeX-стилів чи спеціальної підтримки для певних BibTeX-стилів. Очікується, що дисертант/ка самостійно підбере потрібний стиль (наприклад, один з gost) і потрібні інструменти (BibTeX, BibTeX8 тощо). Це мало би всі згадані проблеми відокремити від vakthesis/mon2017dev і перекласти їх на інші плечі. У Вас же ця проблема зі зниклими ініціалами виникає не тільки в дисертації (тобто з LaTeX-класом vakthesis), а й, наприклад, у статтях (тобто зі стандартними LaTeX-класами типу article)? Це означає, що проблема незалежна від vakthesis. Бо якщо це не так, то розказуйте.

Дякую, ipvm!
Я поки що з одним списком літератури тестую, думка спробувати bibtex8 виникала, але, чесно кажучи, не знаю, як це зробити (використовую Windows, WinEdt10.3). Десь читала, що у WinEdt10.3 автоматично використовується bibtex8, але не впевнена.
У документації до класу vakthesis є докладна інструкція. Там запуск виконується з командного рядка, але це працює.
Додам тільки, що й для єдиного списку літератури можна спочатку спробувати запускати BibTeX8 з командного рядка. Якщо це вирішує проблему зі зниклими ініціалами, то шукати, де налаштовувати WinEdt.

Я нині не маю під руками WinEdt… Можливо, це можна зробити в меню Execution Modes (див. Figure 2.8: Execution Modes Dialog, стор. 12 у Quick Guide).
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Victoria

  • Гість
Дякую, Олександр!

Звісно, це не зовсім не проблема vakthesis/mon2017dev, і в мене вона виникала і в кандидатській дисертації, і в численних звітах. Мені просто було цікаво, хто як з нею бореться. На просторах інтернету я знайшла рішення з модифікацією bst файла, тепер спробую ще bibtex8.  Execution Modes я перевіряла, але може що не додивилась.

Ще раз дякую за допомогу і за розробку класів!

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Victoria, було б гарно, якби Ви розібралися з цим і потім написали тут, як налаштовувати WinEdt для роботи з BibTeX8. Думаю, така інформація могла би пригодитися іншим людям.

Я цю частину дискусії (про BibTeX8) відокремлю, мабуть. Вона прямо не стосується теми цієї гілки (про спеціальні LaTeX-класи для дисертацій). Сподіваюся, окрема гілка буде корисніша, якщо хтось колись шукатиме таку інформацію.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Victoria

  • Гість
Я напишу тут, якщо потрібно, перемістіть в іншу гілку.

Дійсно, bibtex8 налаштовується через  Execution Modes, а саме: на вкладці Console Applications вибрати в списку bibtex і змініти параметр Executable (bibtex8.exe замість bibtex.exe). Тоді (майже) працює. Лише ініціал Я. у автора Ремез не відобразився, тобто на виході маю "Ремез, Е..: ".

Генерувала файл mon2017dev.tex без змін, тобто з двома списками літератури і spmpsci.bst.

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Лише ініціал Я. у автора Ремез не відобразився, тобто на виході маю "Ремез, Е..: ".
Я таке спостерігаю тільки, якщо викликаю «голий» bibtex8, без параметрів. Якщо ж вказати йому потрібний файл кодування і сортування, наприклад, так:
bibtex8 --csfile cp1251 mon2017devто у мене все працює.

Я все з командного рядка пробував. Можна WinEdt налаштувати, щоб він викликав bibtex8.exe з параметрами? Дивлюся на згадану вище Figure 2.8: Execution Modes Dialog. Там є поле Switches. Припускаю, що саме там треба вписати --csfile cp1251
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Victoria

  • Гість
Так, це спрацювало! Дякую!