Європейська Комісія прийняла нові правила щодо програмного забезпечення з відкритим кодом, які дозволять зробити програмне забезпечення, розроблене на її замовлення, загальнодоступним, якщо є потенційні вигоди для громадян, компаній чи інших державних служб. Нещодавнє
дослідження Комісії щодо впливу програмного та апаратного забезпечення з відкритим кодом на технологічну незалежність, конкурентоспроможність та інновації в економіці ЄС показало, що інвестиції у відкрите програмне забезпечення в середньому приносять у чотири рази більшу віддачу. Служби Комісії зможуть опублікувати вихідний код програмного забезпечення, яким вони володіють, за набагато коротший час і з меншою кількістю документів.
Як приклад таких програмних рішень, які будуть опубліковані з відкритим кодом, вказується eSignature - набір безкоштовних стандартів, інструментів і послуг, які дають можливість державним адміністраціям і підприємствам створювати та перевіряти електроні підписи, які є юридично дійсними в усіх країнах-членах ЄС.
Ще одним прикладом є LEOS (Legislation Editing Open Software, Відкрите програмне забезпечення для редагування законодавства), програмне забезпечення, яке використовується в Комісії для розробки правових текстів. Спочатку розроблений для Комісії, LEOS зараз розвивається у тісній співпраці з Німеччиною, Іспанією та Грецією.
Комісія зробить своє програмне забезпечення доступним у вигляді відкритого коду в одному сховищі для полегшення доступу та повторного використання. Перед його публікацією кожен програмний продукт буде перевірено, щоб уникнути ризиків, пов’язаних із безпекою чи конфіденційністю, проблем із захистом даних або порушення прав інтелектуальної власності третіх сторін.
З цим рішенням багато дій буде полегшено та покращено:
- Розповсюдження програмного забезпечення за ліцензією з відкритим кодом більше не потребує рішення Комісії.
- Там, де це можливо, служби Комісії будуть поступово переглядати все програмне забезпечення, розроблене до прийняття цих нових правил, і визначати ті, які можуть принести користь за межами Комісії.
- Тепер Комісія дозволяє своїм розробникам програмного забезпечення робити внесок у проекти з відкритим кодом із покращеннями, які вони розробили в рамках своєї роботи.
Комісія вже ділиться сотнями програмних проєктів із відкритим вихідним кодом, включаючи програмне забезпечення, розроблене для
Connecting Europe Facility,
Євростату, програми
Interoperable Europe (Рішення взаємодії для державних адміністрацій, бізнесу та громадян, колишня програма ISA²), а також для
Joint Research Centre.
Джерело:
https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_21_6649OSI вітає рішення Європейської комісії щодо ліцензування з відкритим кодом та повторного використання програмного забезпечення Комісії. Рішення від 8 грудня означає, що служби Комісії можуть вирішити зробити програмне забезпечення Комісії доступним за ліцензіями з відкритим кодом, за що OSI давно виступає і що відкриває великі можливості як для окремих осіб, так і для компаній.
Джерело:
https://opensource.org/news/european-commission-decision