2 липня у спільноті програмістів DOU опубліковано статтю «Що варто знати перед службою. Розповідають айтівці-військові з 95-ї ОДШБр».
Журналістка Олена Коваль поспілкувалася з військовослужбовцями 95-ї окремої десантно-штурмової бригади про те, як підготуватися до служби і які навички з цивільного життя можуть знадобитися на фронті.
Євгеній, інженер БПЛА: «Я не можу вдаватися в деталі своєї роботи на фронті, але для неї недостатньо просто бути айтівцем. Завдання комплексні, і потрібно розуміти загалом, як все побудовано. Тому доводиться бути одночасно і адміністратором, і мережевим інженером, і розробником.»
Іван, механік БПЛА: «Мені довелося працювати з багатьма мовами програмування. Я не міг просто писати свій шматочок коду на умовному Python. Доводилося працювати і з C, C++, JavaScript. Наприклад, прошивка до дронів на C, і розбиратися з нею потрібно швидко, бо інші люди чекають на результат. ⟨…⟩ З цивільного життя можуть знадобитися вміння налаштовувати роутер, принтер, працювати з Windows та Linux, паяти.»
Ярослав, зв’язківець: «На службі буде корисно знати мережеві технології. Вони потрібні для того, щоб налагодити надійний зв’язок всередині бригади: між батальйонами і ротами, які розташовані в різних точках.»
Максим, механік БПЛА: «У роботі з БПЛА мені стали в пригоді навички програміста. І найголовніші з них — це вміння знаходити рішення, вчитися і адаптуватися. Оператором БПЛА, мабуть, найпростіше буде стати, якщо ти айтівець. ⟨…⟩ Для роботи з БПЛА знадобиться вміння працювати з електронікою: розуміти, які функції виконує конденсатор, транзистори, резистори.»
Прочитати статтю повністю:
https://dou.ua/lenta/articles/prepare-for-mobilization-advice/Можна підтримати бійців, зробивши пожертву на спорядження роти ударних безпілотних авіаційних комплексів у складі 95 ОДШБр (за посиланням у статті)