Автор Гілка: TRACTOR — переписування всього коду з Сі/Сі++ на Rust  (Прочитано 3510 раз)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3800
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Про памʼять і безпеку я вже таке читав про .NET і Java. Виходять торомозні програми та ще й зі своїм особливим управлінням памʼяттю бо існує garbage collector який може такого науправляти що часом хочеться щоб його не було. Вся ця движуха з Rust про це ж саме?

Ні, творці Rust намагалися створити кращу версію Сі++ для створення нової, безпечної версії Firefox. Вони задовбалися латати дірки в коді на Сі++. Якщо пам'ятаєте, тоді велику дірку у Вогнелисі знаходили мало не кожного тижня. Тому вони вирішили написати свій компілятор, а вже на ньому — новий Вогнелис (Servo). Переписування затягнулося, і проєкт Servo прикрили, хоча частина коду на Расті таки потрапила у Firefox Quantum у 2017-му.
[Fedora Linux]

Відсутній yvs115

  • Новачок
  • *
  • дописів: 30
  • Карма: +0/-0
Про памʼять і безпеку я вже таке читав про .NET і Java. Виходять торомозні програми та ще й зі своїм особливим управлінням памʼяттю бо існує garbage collector який може такого науправляти що часом хочеться щоб його не було.
я б сказав мають ту ж саму мету, але концепціі різні - garbage-collector і borrow-checker

Цитата
Вся ця движуха з Rust про це ж саме?
Якщо движуха взагалі з новими мовами (go, dart, rust, d, нові стандарти c++, ...) - то це пов'язанно в першу чергу що в програмування прийшло дуже багато людей з різним бекграундом
і незважаючи на рівень кодерів треба отримувати більш-менш безпечний і робочий софт (з стд С можна зробити все, але того вимагає значно кращий рівень розуміння як все робить,
і що часто важливо - зазвичай більше часу). Цілком можливо що якраз ця основна маса сучасних програмерів і буде замінена ШІ з подальшим розвитком програмування і технологій.
Якщо відносно тільки Rust - то до наведенного вище треба ще додати його дуже сильне просування і розкрутку big tech компаніями.

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1928
  • Карма: +4/-0
В rust немає збірника сміття, керування пам'яттю - на рівнях, схожих з C/C++, але безпечніше
Fedora 35 (x86-64)