Автор Гілка: Приєднуйтеся до створення українського Лінуксу!  (Прочитано 9915 раз)

Відсутній propan

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 280
  • Карма: +0/-0
http://grusha.org.ua/content/лінукс-дистрибутив-номер-1-в-україні

Лінукс-дистрибутив номер 1 в Україні
версія для друкуSend to friendPDF version

Задача:

    * Створення УКРАЇНСЬКОГО ДИСТРИБУТИВУ №1

І. Властивості дистрибутиву:

    * зручний і повнофункціональний „з коробки“
    * локалізований відразу після встановлення
    * для досвідчених користувачів - наявність всіх інструментів адміністрування
    * для новачків - містить базову документацію (інструкція та невеличке відео на робочому столі)
    * достатня кількість програм для будь-якої потреби (крім специфічних)
    * для „лінивих“ - мінімум додаткових дій після встановлення
    * привабливий на вигляд
    * максимально повна підтримка обладнання
    * регулярне оновлення
    * регулярні виходи нових версій
    * мінімум глюків та недоробок
    * стилізований на український лад

ІІ. Технічні характеристики продукту

    * будуємо на основі Sabayon Linux (Gentoo - based,але крім портів є ще й репозиторій з пакетами. Причому обидві системи сумісні - як і в FreeBSD)
    *  віконні менеджери: kde3.5, kde4, Gnome, xfce, ???
    *  серверний варіант - на основі Sabayon, крім того багато, що можна запозичити у Calculate Linux
      

ІІІ. Завдання (Що конкретно можна і треба робити вже зараз)

а) Дизайн:

    * визначитися з назвою: поки-що є два варіанти або Гопак-Лінукс, або Груша Лінукс
    *     Визначитися з логотипом. Поки-що є наступні варіанти: Козак на драконі Груша Лінукс
      Логотип - дракончик - треба розфарбувати і зробити більш об'ємним. З грушою - теж варто щось зробити. Символ Убунту буде недоречним.
    * Визначитися зі стилем за умовчанням: темний чи світлий
    * Зображення пінгвіна у вишиванці підігнати під формат зображення необхідного для того, щоб вкомпілити в ядро замість стандартного, який відображається під час завантаження Укр Тукс
    * Відібрати серію картинок на робочий стіл з посиланнями на авторство, щоб не порушувати нічиїх прав

б) Концепція

 Особисто я вважаю, що основною рисою дистрибутива є набір програм, які є в ньому відразу після інсталяції. Якщо програм достатньо і їх легко знайти, то дистрибутив викличе приємне враження. І навпаки.

Все своє розуміння вважаю треба вкладувати в ієрархію меню „пуск“, чи як там воно називається ;))

Зокрема в MintGRE  та в Grusha Linux це і було зроблено. Правда там  поки-що забагато зайвого.

    * Тому треба зробити наступні речі:
      
          o  Скласти список програм по категоріям. Наприлкад можна почати з встановлених в GrushaLinux, зберігаючи ієрархічну структуру.
            Це можна зробити або в табличці OOCalc, або в програмі типу FreeMind.
            FreeMind`овські файли можна легко викладати на сайті. Ось приклад http://grusha.org.ua/programlist.
          o зробити короткий (1 речення) та розгорнутий опис призначення кожної програми.
          o зробити певну відповідність програм з різних віконних менеджерів (KDE, Gnome, XFCE)

    * Результатом повинен бути:
          o список програм, які будуть присутні в меню. Наприклад можна почати з меню КДЕ, оскільки є що брати за основу.
          o Також повинен бути список програм, які будуть у Gnome та XFCE -версіях.

Від Firefox чи Gimp нікуди не втечеш в усіх дистрах. Але деякі програми мають гарні рідні аналоги. І включати програму з чужого середовища - не дуже доцільно.
Наприклад: Kontact - Evolution, Kaffeine - Totem, Konqueror - Nautilus, тощо.
Якщо ця робота буде виконана, то в результаті ми матимемо як мінімум два дуже зручних дистрибутиви з актуальним набором преінстальованих програм як для любителів КДЕ так і для любителів Гнома.
 

в) Розробка

    * скласти список необхідних патчів та виправлень до програм, в першу чергу зобумовлених специфікою кирилічної локалі
          o відображення mp3 тегів як в UTF-8 так і в CP-1251 (наприклад пропатчить taglib для Amarok)
    * скласти список програм, які треба доперекладати, або перекласти в першу чергу.
          o наприклад - інсталятор

г) Документація

    * Коли буде зроблено таблицю необхідних програм для кожного віконного менеджера, то можна вважати, що частину документації вже зроблено.
    * З цього списку можна зробити потужну шпаргалку по програмам і покласти відразу на робочий стіл дистрибутиву.
    * Потім  зробити невеличкий відеоурок - огляд програм для кожного конкретного віконного менеджера.

Проект дуже цікавий і перспективний. Але для його виконання треба консолідація зусиль багатьох людей. Запрошую КОЖНОГО внести свій посильний вклад в проект.

З приводу технічних питань і збірки готового продукту - зараз писати не буду. Певний досвід на основі Убунту вже є. Крім того є попередня домовленість з розробниками Sabayon. Вони пообіцяли посприяти процесу створення українського дистрибутиву.

Список зараз в Альфа-варіанті. Тому запрошую до обговорення та внесення пропозицій. Для початку це можна робити в коментах, а я буду вносити поправки в документ. Далі щось придумаємо, можливо форум відкрию, можливо просто Jabber-конференцію.
БУДЬ ЗА МЕТР ПОЗАДУ ВЛАСНОЇ ГОЛОВИ

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Здається, дистр, що відповідатиме таким вимогам, буде №1 ц світі - його обов’язково перекладуть іншими мовами. :)
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Цитата
*     Визначитися з логотипом. Поки-що є наступні варіанти: Козак на драконі Груша Лінукс
блін, ну чому якщо український — значить з козаком, трипільським глечиком, кріпаками, вишиванкою?? Невже не можна ніяк без шароварів обійтися? Ну подивіться на логотипи інших національних дистрибутивів, хоч би й федору та SuSe. Не здогадуєтесь, чому на логотипі SuSe немає хрестоносців чи люфтваффе?

можете також на братів-слов’ян подивитися:
http://pld-linux.org/
(PLD = Polish Linux Distribution).

Так само з назвою, відійдіть від стереотипів «садок-вишневий-коло-хати», кріпаків, козаків чи тризубів, і придумайте щось гарне.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній cadca

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 955
  • Карма: +0/-0
  • free like beer
Off-topic:
[можете також на братів-слов?ян подивитися:
http://pld-linux.org/
(PLD = Polish Linux Distribution).
Угу, боцян (лелека) аж ніяк не є символом для слов'ян...
А хрущ (жук) в якості емблеми виглядав би шикарно ;D
« Змінено: 2009-07-31 23:35:32 від cadca »
Ubuntu 20.04/18.04; CentOS 7.x

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Цитата
А хрущ (жук) в якості емблеми виглядав би шикарно
забираю свої слова назад, Хрущ Лінукс із відповідним логотипом — це було б круто  ;D
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній peinguin

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1418
  • Карма: +0/-0
Як на мене то немає нагальної потреби таке робити. Мені повністю вистачає українізованого Дебіана.

Відсутній propan

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 280
  • Карма: +0/-0
Як на мене то немає нагальної потреби таке робити. Мені повністю вистачає українізованого Дебіана.

Ок! Якого саме? Звідки ти його стягуєш? Які налаштування?
БУДЬ ЗА МЕТР ПОЗАДУ ВЛАСНОЇ ГОЛОВИ

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Як на мене то немає нагальної потреби таке робити. Мені повністю вистачає українізованого Дебіана.
Debian - то, звичайно, хороший дистр, але не підходить під деякі вищевказані умови - зокрема під встановлення новачками.
Щось мені здається, якби в Alt Linux наявна з коробки документація для новачка була українською, не потрібно було-б нічого вигадувати.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній propan

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 280
  • Карма: +0/-0
Як на мене то немає нагальної потреби таке робити. Мені повністю вистачає українізованого Дебіана.
Debian - то, звичайно, хороший дистр, але не підходить під деякі вищевказані умови - зокрема під встановлення новачками.
Щось мені здається, якби в Alt Linux наявна з коробки документація для новачка була українською, не потрібно було-б нічого вигадувати.

Особисто мій принцип - не давати чужим хазяйським котам сметани. Тому я знищив всі свої поштові скриньки на майл.ру і пильную щоб жодної моєї копійки не потрапило до азіятів. Ви новини не дивитеся?
БУДЬ ЗА МЕТР ПОЗАДУ ВЛАСНОЇ ГОЛОВИ

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Особисто мій принцип - не давати чужим хазяйським котам сметани. Тому я знищив всі свої поштові скриньки на майл.ру і пильную щоб жодної моєї копійки не потрапило до азіятів. Ви новини не дивитеся?
Уті-путі, які ми принципові. Можу надіслати запрошення на mail.ua  :)
Новин я справді не дуже дивлюся. Інакше постив би у відповідній гілці ЛОУ на радість Лісівці.
Я от тільки не зрозумів вашу асоціацію користування Альтом з даванням сметани чужому хазяйському коту. Тим більше, що він підходить під переважну більшість названих вище умов, окрім україномовної документації. Ну і стилізації - судячи зі скріншотів з "Галереї" дефолтними темами оформлення народ не дуже користується.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній propan

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 280
  • Карма: +0/-0
Особисто мій принцип - не давати чужим хазяйським котам сметани. Тому я знищив всі свої поштові скриньки на майл.ру і пильную щоб жодної моєї копійки не потрапило до азіятів. Ви новини не дивитеся?
Уті-путі, які ми принципові. Можу надіслати запрошення на mail.ua  :)
Новин я справді не дуже дивлюся. Інакше постив би у відповідній гілці ЛОУ на радість Лісівці.
Я от тільки не зрозумів вашу асоціацію користування Альтом з даванням сметани чужому хазяйському коту. Тим більше, що він підходить під переважну більшість названих вище умов, окрім україномовної документації. Ну і стилізації - судячи зі скріншотів з "Галереї" дефолтними темами оформлення народ не дуже користується.


Все просто, банально і відомо вже не одне тисячоліття - на твої ж гроші твій ворог може спромогтися зробити зброю щоб тебе ж знищити. Альт заробляє гроші і переправляє їх на Схід щоб платити податки на які фінансуються антиукраїнські істерії, окупація Грузії і виготовництво зброї. На НАШІ ж гроші - помітьте! А українські комп'ютерні генії безробітні і без грошей. Сподіваюся висновок кожен може зробити сам.
---------------
М.: Порушення п. 2.3 правил - "зірка" для героя + відпочинок в "сауні" на добу.
« Змінено: 2009-08-18 10:32:16 від cadca »
БУДЬ ЗА МЕТР ПОЗАДУ ВЛАСНОЇ ГОЛОВИ

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
 [smiley=36.gif]
Один маленький нюанс. Альтом можна користуватися безкоштовно. Що-й пропонувалося.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Praporshic

  • Гість
/me бажав було розродитись видавницьким дописом, але згадав що сенсу це не матиме тому видихнув.

Відсутній Nazarium

  • Новачок
  • *
  • дописів: 42
  • Карма: +0/-0
  • Debian Lenny
Не бачу сенсу створювати ще один ровер (велосипед) але жовто-блакитний. ;) Не варто розгалужуватись і робити форки на форки для малої кількості користувачів, де кількість розробників = к-ті користувачів.

На мою думку, доцільніше створити репозиторії (наприклад для Дебіан/Убунту)
В даний репозиторій/сайт можна розмістити:
- ПЗ чи форки на перне ПЗ
- Стилі/теми оформлення(kde, Gnome, xfce ...) / скіни/ заставки/ картинки на стільницю/ заставки для GRUB, KDM/GDM, Splashy... тощо (в українському стилі звісно)
- Скрипти для автоматизації роботи початківців (локалізація... та початкове налаштування... тд)
- мани, документація....

Таким чином, користувач встановивши початкову систему може додати ваш репозиторій в свій список може миттєво встановити пропоновані додатки (стилі/теми оформлення/ заставки/ заставки GRUB, KDM/GDM, Splashy... можна теж зібрати у відповідні пакунки). Також можна зформуваи 1 великий метапакунок по можливості (який встанивить все необхідне базове ПЗ та пінгвіна у вишиванці на стільницю та КДМ :D)
Отже, ви не витрачаєте час та зусилля на локалізацію, списки програм, тп (оскільки багато дистрибютивів має чудову українізації), а зосереджуєтесь на більш конкретних задачах.

PS. особисто я можу допомагати з дизайном та граф оформлення

romi

  • Гість
- мани, документація....
Це дійсно треба створювати українською. Все інше, що ви назвали - нубство. По-моєму, той метапакет, якщо він буде створений, буде призначений для меганубчика.
« Змінено: 2009-08-28 14:17:13 від romi »